Namo statyba brangus ir sudėtingas. Ar prieš pradėdami statyti savo pirmą namo tikėjomės, kad bus taip sudėtinga? Tikrai ne.

Ar pasidarę samatą galvojame, kad vistiek visi etapai kainuos brangiau nei planavome? Ne.

Ar tikėjomes, kad metinės palūkanos normos už paskolą pasieks 4 proc? IRGI NE.

Šiuo metu planuota išleisti suma ir realios išlaidos skiriasi apie 15%.

Namo statybas reikia pradėti ne nuo savo poreikių įvertinimo ar sklypo paieškų, o nuo labai kritiško vertinimo savo finansams. Mes namo statybas pradėjome prieš pat didijį statybinių medžiagų brangimą. Ar būtume statę namą, jeigu būtume žinoję, kad kai kurių medžiagų kaina išaugs net dvigubai? Matyt, kad sprendimo nekeistume, nes niekas nežino, kas laukia namų statybų rinkoje 2022 metais.


Gavę statybos leidimą 2020 metais išvengėme infrastruktūros mokesčio bei galime statytis A+ klasės namą.

Namo statybos kaina

Nemažai žmonių pradėdami statyti namą galvoja, kad jiems pavyks apsisukti pigiau nei kitiems, nes turi pažinčių, yra gudresni, moka gerai derėtis ir taip toliau. Mes irgi galvojome, kad turime daug skirtingų draugų ir dėka jų mums pavyks sutaupyti. Dar visai neseniai visi sakydavo, kad protingai statant namą, galima tilpti į 1000 eur/m2. Pagal 2021 metų namų statybos kainas kažin ar bus labai lengva įtilpti į 1500 eur/m2. Brangsta ne tik statybinės medžiagos, bet ir darbo jėga.

Apie namo sąmata ir paskolą namo statybai rašėme anksčiau.

Galvodami apie namą kainą, daugelis pamiršta gerbūvio įrengimą, tvorą, kurie kainuoja penkiaženkles sumas. Šiuo metu sklypo – trinkelėms, tvorai, lyginimui esame išleidę virš 20 000 eur.

Sklypo pirkimas

Sklypas labai stipriai nulems kokį namą bus galima statyti. Mes rinkdamiesi sklypą norėjome miesto komunikacijų ir normalios gatvės. Vilniuje ir Vilniaus rajone tokių sklypų pasirinkimas nėra didelis, todėl sklypo kaina buvo aukštesnė. Sklypą pirkome 2020 rugsėjį, per metus sklypai taip pabrango, kad dabar sumokėta kaina už sklypą atrodo labai gera.

Namo pamatai

Šiuo metu Lietuvoje populiariausi gręžtiniai pamatai, tokius rinkomės ir savo namui. Polius išgręžti ir juos užpilti galima per keletą dienų. Po to eina rostverko surinkimas ir betonavimas. Pamatai užpilami smėliu ir apšiltinami. Apie namo pamatų kainą skaitykite kitame straipsnyje.

Mūro darbai

Namo pagrindinių sienų ir pertvarų mūrijimas, gelžbetoninių sąramų įrengimas bei gelžbetoninio žiedo įrengimas vienas ilgesnių namo statybos etapų, tačiau akimi matomi darbai džiugina.

Mūsų sienos mūrytos iš ARKO 18 bei ARKO 24 blokelių.

Langų montavimas

Namo statybos kainoje langai sudaro pakankamai didelę dalį. Savo namui išsirinkome Kommerling 88 plastikinius langus.

Namo šiltinimas

Namo šiltinimo darbus atliko per tris savaites, tačiau eilėje stovėjome 4 mėnesius. Namo šiltinimo dabai kainavo 10 000 eur.

Sienų tinkavimas

Sienų tinkavimas ir angokraščiai kainavo beveik 3500 eur.

Grindų įrengimas

Grindų įrengimas kartu su visa santechnikos vedžiojimų  buvo brangus etapas. Putplastis, vandens ir nuotekų vamzdžiai, grindų šildymo vamzdžiai, betonavimo darbai ir kainos – apie viską skaitykte grindų įrengimo straipsnyje.

Rekuperacijos montavimas

Savo namams pasirinkome Vallox rekuperatorių. Rekuperatorius, įrengimo medžiagos ir darbai 6500 eur. Skaitykite apie rekuperatoriaus montavimą.

Gipso sienų ir lubų montavimas

Iš viso gipso kartono montavimas ir medžiagos visam namui kainavo  – 9800 eur. Darbai atlikti per keletą savaičių.

Sienų glaistymas ir dažymas

Sienų glaistymas ir dažymas mechanizuotu būdu užtruko porą savaičių. Iš viso sienų glaistymas ir dažymas atsiėjo – 9935 eur.

Vinilinių grindų montavimas

Namui pasirinkome vinilines “Tarkett” grindis. Grindų montavimas truko tik 3 dienas. Grindys ir darbai kainavo 6050 eur. Plačiau apie vinilines grindis straipsnyje.