Namo statyba brangus ir sudėtingas. Ar prieš pradėdami statyti savo pirmą namo tikėjomės, kad bus taip sudėtinga? Tikrai ne.

Namo statybas reikia pradėti ne nuo savo poreikių įvertinimo ar sklypo paieškų, o nuo labai kritiško vertinimo savo finansams. Mes namo statybas pradėjome prieš pat didijį statybinių medžiagų brangimą. Ar būtume statę namą, jeigu būtume žinoję, kad kai kurių medžiagų kaina išaugs net dvigubai? Matyt, kad sprendimo nekeistume, nes niekas nežino, kas laukia namų statybų rinkoje 2022 metais.

Gavę statybos leidimą 2020 metais išvengėme infrastruktūros mokesčio bei galime statytis A+ klasės namą.

Namo statybos kaina

Nemažai žmonių pradėdami statyti namą galvoja, kad jiems pavyks apsisukti pigiau nei kitiems, nes turi pažinčių, yra gudresni, moka gerai derėtis ir taip toliau. Mes irgi galvojome, kad turime daug skirtingų draugų ir dėka jų mums pavyks sutaupyti. Dar visai neseniai visi sakydavo, kad protingai statant namą, galima tilpti į 1000 eur/m2. Pagal 2021 metų namų statybos kainas kažin ar bus labai lengva įtilpti į 1500 eur/m2. Brangsta ne tik statybinės medžiagos, bet ir darbo jėga.

Apie namo sąmata ir paskolą namo statybai rašėme anksčiau.

Galvodami apie namą kainą, daugelis pamiršta gerbūvio įrengimą, tvorą, kurie kainuoja penkiaženkles sumas.

Sklypo pirkimas

Sklypas labai stipriai nulems kokį namą bus galima statyti. Mes rinkdamiesi sklypą norėjome miesto komunikacijų ir normalios gatvės. Vilniuje ir Vilniaus rajone tokių sklypų pasirinkimas nėra didelis, todėl sklypo kaina buvo aukštesnė. Sklypą pirkome 2020 rugsėjį, per metus sklypai taip pabrango, kad dabar sumokėta kaina už sklypą atrodo labai gera.

Namo pamatai

Šiuo metu Lietuvoje populiariausi gręžtiniai pamatai, tokius rinkomės ir savo namui. Polius išgręžti ir juos užpilti galima per keletą dienų. Po to eina rostverko surinkimas ir betonavimas. Pamatai užpilami smėliu ir apšiltinami. Apie namo pamatų kainą skaitykite kitame straipsnyje.

Mūro darbai

Namo pagrindinių sienų ir pertvarų mūrijimas, gelžbetoninių sąramų įrengimas bei gelžbetoninio žiedo įrengimas vienas ilgesnių namo statybos etapų, tačiau akimi matomi darbai džiugina.

Mūsų sienos mūrytos iš ARKO 18 bei ARKO 24 blokelių.

Greitai bus atnaujinta.