Gipso kartono montavimas: sienos ir lubos. Šį kartą renkamės Knauf!

Gipso kartono montavimas: sienos ir lubos. Šį kartą renkamės Knauf!

2016 metais įrengdami savo butą gipso lubas montavome patys. Tuo metu pasirinkome lenkų gamintojo sistemą. Daug darbo teko įdėti lyginant lubas.

Statant savo pirmąjį namą jau rinkomės Knauf sprendimus gipsui. Meistrą gipso sienoms ir luboms suradome pagal rekomendacijas. Jis atliko visus medžiagų paskaičiavimus.

Prieš pradedant gipso montavimo darbus buvo du svarbūs darbai:

  1. Namo džiovinimas. Drėgmės surinkėjai ir šildytuvai sukosi kiauras dienas. Džiovinimas kainavo daug. Tačiau, kai buvo sumontuotas šilumos siurblys oras-vanduo, elektros sąnaudos ženkliai sumažėjo.
  2. Namo valymas. Prieš pradedant gipso kartono sienų montavimą pašalinome daiktus iš vietų, kur stovės sienos. Visi namai buvo kelis kartus kruopščiai išsiurbliuoti.

Kur pirkti gipso kartono plokštes?

Su meistru sutarėme, kad visomis medžiagomis teks pasirūpinti patiems. Iš vienos pusės tai papildomas darbas patiems, bet skyrus truputį laiko paieškoms, galime sutaupyti perkant medžiagas.

Geriausią pristatymo terminą ir kainą gavome iš Lemoros

Visos prekės (Knauf profiliai, gipso kartonas, savisriegiai, vata, sandarinimo guma ir t.t) gipso sienoms buvo užsakyta dienos ryte, kitą dieną prekės jau atkeliavo į objektą!

Didžiausias smagumas buvo sunešti beveik 100 lapų žalio Knauf gipso į namą. Po daugiau nei dviejų valandų nešimo, skaudėjo visus raumenis.

Sienoms pasirinkome Knauf Green plokštes, nes beveik visos sienos ribojasi su vonios kambariais ar katiline. 

Gipso montavimo kaina

Gipso sienų montavimo kaina

Už visas medžiagas sienoms sumokėjome truputį daugiau nei 3000 eur. Galėjome sutaupyti renkantis pigesnes medžiagas, bet pagal meistro rekomendaciją visą produkciją nuo gipso kartono lapų iki savisriegių – pasirinkome Knauf.

Darbas už sienų montavimą atsiėjo – 1561 eur.

Iš viso sienos kainavo beveik 4600 eur.

Nors visi meistrai pasako gipso kartono matavimo kainą už kvadratą, tačiau reikia nepamiršti, kad visada yra papildomų darbų, kurie kainuoja irgi papildomai. WC apsiuvimas, užuolaidų niša, revizinių durelių montavimas – viskas turi savo atskirą kainodarą.

Gipso lubų montavimo kaina

Medžiagos lubų montavimui kainavo 3200 eur. Beveik trečdalis sumos kainavo profiliams Knauf CD 60/27. Luboms jų reikėjo tikrai daug.

Lygios viengubo GKP lubos kainavo apie 1550 eur. Tikrai normali kaina, bet papildomi darbai – difuzorių montavimas, niša virtuvės spintelėms ir kiti darbai pridėjo dar 500 eur.

Iš viso gipso kartono montavimas ir medžiagos visam namui kainavo  – 9800 eur.

Gipso sienų montavimas

Dėmesio!!! Nešdami gipso kartoną ar profilius, nesudėkite jų ten, kur numatomos sienos. Kitu atveju nešite viską du kartus. Atrodo elementaru, mes apie tai pagalvojome, tačiau pasak meistro nėra reta situacija, kada atvykus į objektą, užsiimama ne montavimo darbais, o nešimu.

Pirmiausia name buvo įrengta viena pusė pertvarų, o kai elektrikas ir santechnikas pasibaigė vedžioti komunikacijas, buvo “apsiūta” kita sienų pusė.

Pirmas montavimo etapas užtruko tik 3 dienas ir visas namas jau turėjo sienas. Labai geras jausmas pamatyti greitą pokytį, kai statybos trunka jau tiek ilgai. Net nespėjome nusifotografuoti visų etapų.

Gipso sienos buvo montuojamos tokia eiga:

  • Ant grindų ir lubų buvo sumontuoti UW profiliai. Prie profilio buvo priklijuota DICHTUNGSBAND sandarinimo juosta.
  • Į UW profilius montuojami CW profiliai. Lyginant lenkiškus profilius, kuriuos montavome bute, Knauf profilis buvo tvirtesnis, todėl greičiausiai daug mažiau reikalų lyginant konstrukciją.
  • Gipskartonio plokštės prie metalinio karkaso tvirtinamos savisriegiais. Gipsas buvo sukamas specialiu įrankiu, sukimo greitis įspūdingas. Iš šalies atrodo viskas labai paprasta. Tada kyla mintis, ar ne per daug mokama už meistrų darbą 🙂.
  • Kada elektrikas ir santechnikas užbaigė darbus, į sienas buvo sudėta mineralinė vata – TP 115 ir susuktas gipso kartonas iš kitos pusės.

 Gipso montuotojas atliko tik pirmojo sluoksnio ir perimetro siūlių glaistymo darbus.

Antro sluoksnio darbus jau atliko dažytojas.

Gipso lubų montavimas

Lubų montavimas buvo sudėtingesnis. Turėjome apsispręsti ar norime aukštesnių lubų, ar įmantresnio apšvietimo.

Svetainės erdvėje atsisakėme paslėpto apšvietimo, kad turėtume 3 metrų aukščio lubas. Visose kitose patalpose turime 2.8 metrų lubas. 

Koridoriuje ir svetainės erdvėje montavome priglaistomus difuzorius. Taip pat pasirinkome – įrengti šešėlines siūles. Jas pasirinkome dėl grožio, tačiau nemažiau svarbu, kad jos leidžia lubų konstrukcijai laisvai judėti. Be abejo, šešėlinė siūlė išbrangino dažymo darbus.

Luboms taip pat naudojame visą Knauf sistemą. Medžiagas užsakėme iš Lemoros ir jau kitą dieną jos buvo mūsų kieme. Luboms pirkome Knauf WHITE gipso kartoną. Labai didelis skirtumas pasijuto nešant gipsą vidun, luboms pirkome trumpesnes plokštes. Sunešus baltą gipsą, niekas neskaudėjo :).

Montuojant gipso kartono lubas, pirmiausia prie sienų buvo sumontuoti UD profiliai, tada laikantieji ir montavimo CD profiliai

Jau sumontavus sienas kalbant iš skirtingų namo galų, reikėjo stipriai pakelti balsą. Kai į lubas buvo sudėta Knauf Insulation vata, namuose tapo labai labai tylu.

Visus siūlių glaistymo darbus atliko dažytojas. Lubų montavimas užtruko tik 4 darbo dienas.

Gipso montavimo etapas buvo sklandus. Darbai atlikti kokybiškai. Jeigu reikės rekomendacijos dėl meistrų, rašykite.

Parašyti komentarą

ten + one =