Rekuperatoriaus namui kaina: įrengimas ir medžiagos

Rekuperatoriaus namui kaina: įrengimas ir medžiagos

Statant A+ klasės namą svarbu jo sandarumas. Didelis sandarumas leidžia taupyti pinigus šildant namą, tačiau tuo pačiu reikia priverstinio vėdinimo. 

Apie namo sandarinimą rašėme visai neseniai!

Kaip pasirinkti rekuperatorių?

Mums niekada neteko gyventi bute ar name su rekuperacine sistema, todėl pradėję domėtis vėdinimo sistemomis – pirmas kriterijus tapo drėgmės grąžinimas. Abu esame jautrūs sausam orui.

Entalpinis rekuperatorius ne tik grąžina ypač didelį procentą oro drėgmės, bet turi ir aukštą šilumos grąžinimo koeficientą. Su šiais privalumais ateina ir didžiausias trūkumas. Entalpiniai rekuperatoriai yra brangesni už paprastus kondensacinius arba rotacinius. Detaliau apie entalpinių rekuperatorių veikimą ir privalumus rašo sistemų pardavėjai.

Taip pat įrenginys jau gamykliškai turi integruotus CO2 ir drėgmės daviklius. Juos galima programuoti pagal poreikius. Kai padidėja kažkurio parametro rodiklis, įrenginys automatiškai pradeda veikti intensyviau, kol nepasiekia nustatytų ribų. Įrenginyje yra MyVallox Cloud funkcija ir valdymui internetu nereikia pirkti papildomų priedų.

Protingo namo valdymui galima įsigyti KNX keitiklį arba pasinaudoti Modbus protokolu. 

Rinkdamiesi rekuperatoriau gamintoją svarstėme tarp dviejų gamintojų. Po Facebook grupių skaitymo ir pokalbių su pardavėjais pasirinkome rekuperatorių Vallox 110 MV-E R iš komfortas.lt 

Užklausas siuntėme nemažai įmonių ir keletui pavienių montuotojų iš Facebook rekomendacijų. Kadangi rekuperatorius brangus pirkinys, pasirinkome įmonę, kur gyvuoja ilgiau ir greitai reagavo į klausimus. 

Rekuperatoriaus montavimas

Neseniai teko bendrauti su vienu šilumų siurblių atstovų Lietuvoje. Ar žinote, kokie šilumos siurbliai patys blogiausi? Tie, kuriuos montuoja žemos kvalifikacijos montuotojai (dažnu atveju kvalifikacijos nėra).

Didelė tikimybė, kad panaši situacija su rekuperatoriais. Vėdinimo sistemos planą paruošė komfortas.lt su sąrašu visų reikalingų prekių. Dėl rekuperatoriaus montavimo turėjome rekomendaciją, kaip vėliau paaiškėjo, tas pats žmogus perka daug medžiagų ir iš mūsų pasirinktos įmonės.

Kartu su montuotoju ir komfortas.lt padarėme keletą nedidelių pataisymų dėl ortakių montavimo plano.

Renkantis ortakius galima rinktis iš skirtingos kainos kategorijos, mes pasirinkome ortakius Argentum 75, nes jie yra išbandyti nepriklausomoje laboratorijoje ir turi antistatines, antibakterines savybes. Dėka papildomų sidabro jonų medžiagos sudėtyje, ortakių paviršius atsparus bakterijų augimui. 

Ortakių vedžiojimas buvo greitas darbas. Visos medžiagos buvo pristatytos trečiadienį, o pirmadienį jau buvo baigti vedžiojimo darbai.

Nors entalpiniam rekuperatoriui nėra būtinas kondensato nubėgimas, tačiau mes jį padarėme. (Apie tai reikia pagalvoti iš anksto). Tai ypač svarbu, jeigu įrengiama papildoma drėkinimo sistema ir drėgmės pertkeklius prevenciškai šalinamas iš įrenginio.

Oro padavimui ir atidavimui į lauką pasirinkome brangesnį sprendimą – izoliuotą ortakį Zehnder Comfopipe. Taip sutaupome laiką montavimui, atitinkami mažėja darbų kaina. Turime gamyklinę kokybę, nes ortakiai ir fasoninės dalys įsimauna principu f/m (mama/tėtis). 

Rekuperatoriaus namui kaina

Rekuperatoriaus namui kaina susideda iš trijų pagrindinių dalykų:

 • Rekuperatoriaus. Mes pasirinkome Vallox 110 MV-E R, kurio kaina: 3410 eur
 • Montavimo medžiagos – ortakiai, jungtys, triukšmo slopintuvai ir t.t. – išleidome 1650 eur.
 • Montavimo darbai – 1100 eur.

Kadangi rekuperatorius dar neatvyko, tai darbai iki galo nėra užbaigti. Kol kas esame išleidę 6162 eur, dar kažkiek kainuos rekuperatoriaus pajungimas.

2 komentaras (-ai) “Rekuperatoriaus namui kaina: įrengimas ir medžiagos

 1. Kodėl ne Zehnder q350 ar brink flair? Lyg ir flagmanai entalpinių rekuperatorių rinkoj, o brink’o ir kaina geresnė. Domėjotės jais? Kokius dar rekupus svarstėt?

  1. Į Vallox kainą įeina pahgal nutylėjimą plačios automatikos galimybės, interneto modulis, CO2 ir drėgmes davikliai. Norint išplėsti Brink arba Zehnder rekuperatorius iki tokio komplekto, kaina bus ženkliai didesnė.
   Rekuperatoriaus korpusas pagamintas iš metalo, o ne EPS arba EPP.
   Taip pat Vallox buvo taikoma 5 metų garantija, keičiant filtrus du kartus per metus originaliais ir priregistravus įrenginį prie vallox cloud’o.
   Čia buvo argumentai paremti logika. Taip pat galvojame, kad suomiškas klimatas panašesnis nei vokiškas. Bet čia nebuvo pagrįsta faktais.

Parašyti komentarą

twelve + fifteen =