Sklypo pirkimas: Ką svarbu patikrinti?

Sklypo pirkimas: Ką svarbu patikrinti?

Ieškodami sklypo buvome nusistatę tik du pagrindinius kriterijus – pilna kaina (sklypas + komunikacijos) ir patinka/nepatinka. Daugelis NT specialistų sukritikuos mūsų kriterijus, tačiau šiame straipsnyje paaiškinsime savo sprendimą.

Kaip išsirinkti sklypą?

Sklypo pirkimas yra tam tikrų kompromisų visuma. Mes norėtume pastatyti namą Valakampiuose, ar Šnipiškėse, tačiau šiandien mūsų biudžetas to neleidžia.

Vertindami sklypą turite žinoti:

 • Prie kokių komunikacijų galima prisijungti? 
 • Ar namo statybai tinkamai paruoštas sklypo aukštis? 
 • Ar Jūsų norimo namo plotas ir aukštingumas tilps į leistinas ribas?
 • Ar yra atliktas grunto tyrimas?
 • Kaip Jūsų namas tiks pagal pasaulio kryptis?
 • Kaip toli viešojo transporto stotelė?
 • Ar išėję iš namo kiemo turėsite kur saugiai pasivaikščioti?
 • Kokios statybos numatomas aplink?

Pirkdami sklypą vertinome visus šiuos aspektus, tačiau visus šiuos klausimus kėlėme tik gyvai nuvykę pažiūrėti sklypo. Jeigu atvykus prie sklypo nejautėme, kad čia mums patinka, nei gera kaina, nei kiti sklypo privalumai buvo nebeaktualūs.

Sklypo pirkimas ir namo statymas yra didelis ir brangus projektas. Todėl jei sklypo kaina bus teisinga, jame pastatysite labai kokybišką namą už gerą kainą, tačiau tai Jūsų nedžiugins – projektas bus nepavykęs.

Mūsų pačių iškelti reikalavimai buvo tik viena dalis. Į pagalbą atėjo NT agentas, kuris padėjo įvertinti visus dokumentus ir su sklypu susijusią informaciją – koks užstatymo tankis, koks detalusis planas, kokie servitutai ir daug kitų dalykų.

Sklypo paieška Vilniuje ir Vilniaus rajone

Sklypo paieška truko beveik visą vasarą. Nuolatos sekdavome aruodas.lt bei skelbiu.lt skelbimus. Atsiradus naujiems pasiūlymams, važiuodavome juos apžiūrėti. Buvome Zujūnuose, Pilaitėje, Bajoruose, net Trakų Vokėje bei Lentvaryje.

Važinėdami po skirtingas vietas supratome, kad labai daug laisvų sklypų nėra parduodami. Pasinaudodami portalu Regia.lt galite surasti Jums patinkančių sklypų numerius, pamatyti kokios komunikacijos yra šalia.

Žinodami sklypo numerį Registrų centre galite nusipirkti išrašą apie NT objektą. Išraše sužinosite sklypo savininko vardą. Dėl GDPR jo kontaktų negausite, bet pasinaudodami Google galite nesunkiai surasti savininko kontaktą, nebūtinai tiesioginį, bet skyrus šiek tiek laiko, tikrai susisieksite su savininku.

Tokiu būdu kalbėjome su keleto sklypų savininkais.

Sklypai Kalnėnuose

Kalnėnai šiuo metu labai madingi. Rewo sklypai Kalnėnuose buvo mūsų vieni iš favoritų. Įrengti šaligatviai, visos komunikacijos. Buvome nuvykę bene 4 kartus pažiūrėti kvartalo bei susitikome su pardavėju.

Kadangi keletas sklypų patiko ir kaina tilpo į mūsų nustatytą limitą, pradėjome detaliau domėtis visomis detalėmis.  

 • Labai daug sklypų nupirkta investuotojų, kurie į 8 arų sklypą sutalpina dvibutį po 130 m2. Ir tokių namų pristatyta tikrai tikrai nemažai. Tai reiškia, kad kvartalo užstatymas bus pakankamai tankus. O 4 arų sklype ne visada pavyks laikytis saugaus atstumo vengiant Covid-19.
 • Prie Karalienės Mortos mokyklos pastatyti kotedžai, kurie vizualiai iškrenta iš individualių namų kvartalo.
 • Pats sklypų kvartalas yra dauboje, todėl išėjus pasivaikščioti po rajoną labai dažnai reikės lipti aukštyn arba žemyn. Apie tai niekada nesusimąstėme, kol namuose neatsirado naujas gyventojas.

Sklypai Kalnėnuose ir šiandien mums patinka.

Parašyti komentarą

seventeen − ten =