Šildomų grindų įrengimas: Darbų etapai ir kainos

Šildomų grindų įrengimas: Darbų etapai ir kainos

Statybos darbai vyksta ramiu tempu, nors kieme jau klojame trinkeles, bet grindys namo viduje dar nėra išbetonuotos. Šiuo metu vyksta grindų apšiltinimo ir vandentiekio vedžiojimas, po jų vyks betonavimo darbai.

Smėlio sluoksnyje pirmiausia buvo išvedžiota nulinė kanalizacija ir elektros instaliacija. Po šių darbų vyko smėlio lyginimas ir tankinimas. Be abejo, viduje smėlio trūko ir teko smagiai pasimankštinti nešant smėlį kibirais į namo vidų.

Grindų įrengimo darbai prasidėjo nuo namo vidaus tvarkymo. Poros valandų darbas, kuris stipriai pakeitė jausmą namo viduje. Namą išvalėme patys prieš atvykstant meistrams.

Po to buvo sugaudytas grindų aukštis ir prasidėjo smėlio trombavimo darbai. Pirmą kartą patys gyvenime išbandėme darbą su vibro plokštę. Susidūrus su statybos darbais viskas atrodo labai sudėtinga, tačiau statant antrą namą jau bus lengviau.

Pagrindo paruošimas ir putplasčio sudėjimas kainavo 700 eur. Putplastis grindims buvo pirktas dar praeitas metais, prieš didžiuosius kainos šuolius ir kainavo apie 1600 eur.

Antras putplasčio sluoksnis buvo užbaigtas išvedžiojus vandentieko sistemą. Pasirinkome kolektorinę sistemą. Ji apie 30 proc brangesnė.

Savo statome name įrengsime grindinį šildymą. Ko gero jau nedaug žmonių renkasi radiatorius?

Su šildomų grindų sistema sutaupoma apie 30% šilumos kaštų lyginant su radiatoriniu šildymu. šildomoms grindims nereikalinga tokia aukšta temperatūra – dažnai pakanka nuo 30C° iki 42C°.  Tuo tarpu radiatoriams reikalinga apie 60-70C°.

Plane turime informaciją apie žingsnius tarp šildymo vamzdelių, kokį šildomų grindų vamzdį pasirinkti, koks reikalingas šildymo galingumas kiekviename kambaryje.

Kokį vamzdį rinktis grindiniam šildymui?

Statybų grupėse dažnas klausimas, koks vamzdis tinkamas grindų šildymui? Facebook’e galima sulaukti labai daug skirtingų patarimų, tačiau nemaža dalis jų nėra pagrįsti skaičiavimais. Pagal mūsų projektą namui reikia kloti D16 skersmens vamzdį. Pasirinkimas priklauso nuo patalpų ploto bei šildymo tipo. Mūsų namuose stovės šilumos siurblys oras- vanduo.

Šildomų grindų įrengimui gali būti naudojami daugiasluoksniai, arba paprasti vamzdžiai be aliuminio. Mes pasirinkome daugiasluoksnį vamzdį Wavin vamzdį.

Kiek metrų vamzdžio reikia šildomoms grindims?

Namui nupirkome net 1200 metrų Wavin vamzdžio grindų šildymui 16×2,0. Kol nesusidūrėme su statybomis, negalvojome, kad namui pastatyti reikia daugiau nei kilometro vamzdžių. 

Vamzdis vos tilpo į automobilį. Kitoms statyboms reikės VW Passat!

Prieš įrengtas šildomas grindis užliejant betono sluoksniu, jos yra testuojamos, svarbu patikrinti, ar netikėtai neatsirado vandenį leidžiančių vietų,kadangi užliejus betonu, šio nesklandumo ištaisyti nepavyks.

Šildymo vamzdeliai buvo išvedžioti per vieną dieną. Visas grindų paruošimas betonavimui užtruko 7 darbo dienas.

Grindų betonavimas

Praėjus savaitei po šildymo išvedžiojimo atėjo laikas betonuoti grindis. Nors kieme jau buvo galima dėti trinkeles, bet paprašėme palaukti, kol bus atlikti betonavimo darbai, kad apsaugotumėme naujas trinkeles.

Grindų betonavimo darbai kainavo 1170 eur. Darbas buvo pradėtas anksti ryte, o 15 val jau atsisveikinome su meistrais.

Prieš betonavimo darbus sužiūrėjome grindų aukščius. Ten kur bus klojamos plytelės grindis išpiltos 1 centimentru žemiau.

Šiuo metu natūraliai džioviname namus. Pradėjom ruoštis namo sandarumo testui.

Pamokanti istorija

Pabaigai turime trumpą istoriją apie tai, kaip niekam nerūpi Jūsų statybos. Besiruošiant grindų betonavimui, iškilo klausimas, ką veikia ties durimis išlindęs blokelis.

Tai blokelis buvo tiesiog neapdairumo klaida, kurią reikėjo pašalinti. Nors iš pradžių darbas visai neblogai ėjosi su Fiskars griovimo kūju, tačiau blokelio apačioje jau reikėjo išsinuomoti perfuratorių. Kadangi jau buvo paklota plėvelė bei išvedžioti šildymo vamzdeliai – darbus reikėjo atlikti labai atsargiai, neprisidarant sau žalos.

Parašyti komentarą

three × 4 =