Pamatų kaina: Kiek kainuoja poliniai pamatai?

Pamatų kaina: Kiek kainuoja poliniai pamatai?

Kaip nėra namų be dūmų, taip ir nėra namų be pamatų. Pamatų tipas buvo nurodytas namo projekto konstrukcinėje dalyje, o pamatai suprojektuoti, atsižvelgiant į geologinių tyrimų ataskaitą.

Pamatų įrengimo darbai truko tik 5 dienas, tačiau dėl oro ir darbų kituose objektuose, tos 5 dienos išsitempė per keletą savaičių.

Polinių pamatų kaina

Pradėkime nuo pačios įdomiausios temos – kiek kainuoja namo pamatai? Mums pamatų darbai kainavo 9000 eurų.

Ar galėjo namų pamatai kainuoti pigiau? Taip. Pažįstamas visai neseniai Kairėnuose įsirengė 130 m2  pamatus namui už 5000 eur. Jis visus darbus organizavo pats, gręžimui nuomavo įranga, surado, kas atveš betoną poliams, uždės rostverką. Taip pat svarbu, paminėti, kad jis stato jau ne pirmą namą, todėl turi žinių ir ryšių.

Mūsų 133 kv.m vieno aukšto namo pamatams buvo sunaudota:

  • 40 vnt armatūros gaminių poliams
  • 75 vienetai po 6 metrus 12 mm armatūros rostverkui
  • Rostverko blokeliai Haus. Sunaudota 11 m3 blokelių
  • Betonas – poliams 13.8 m3 ir rostverkui 7 m3

Pamatų nužymėjimas

Pamatų įrengimas pradedamas nuo pamatų nužymėjimo. Tai nėra naujiena. Matininkui norint pažymėti pamatų aukštį turi būti nuvalytas augalinis žemės sluoksnis. Augalinio sluoksnio valymas užtruko nepilną dieną. Mūsų namo sklypas pakankamai lygus, todėl darbai sekėsi sklandžiai.

Gręžtinių pamatų įrengimas

Pirmiausia pamatams buvo išgręžti poliai – 40 vienetų 3 metro gylio. Jei pamatas bus betonuojamas ne tuoj pat, rekomenduojama gręžinio iki galo negręžti, o palikti grunto sluoksnį, kurį galima pašalinti vienu gręžimo ciklu. Paskutinis gręžimo ciklas atliekamas prieš betonavimą. 

Be abejo, betonavimas nevyko iškart, todėl į gręžinius prikrito apie 20-30 cm grunto. Tai pastebėjo techninės priežiūros vadovas. Prieš pilant betoną, gruntas buvo išvalytas.

Poliams įrengti buvo naudoti gamykliškai suvirinti karkasai bei betonas C20/25. Betonas pamatams buvo atvežtas pašildytas iki 14 C temperatūros, nes poliai buvo betonuojami prie žemesnės temperatūros. Labai daug žmonių Facebook grupėse klausia, kiek kainuoja betonas pamatams. Pats betonas nėra brangus – pristatymas ir betono siurblys sudaro didesnę kainos dalį.

Rostverkas iš HAUS blokelių

Mūsų namo rostverkas įrengtas naudojant HAUS blokelių sistemą. Galėjome lieti pamatus naudojant ir klojinius rostverkui, tačiau rangovas ir statybos techninės priežiūros vadovas rekomendavo rinktis HAUS blokelius. Jie tikslūs, darbas atliekamas labai greitai. Toks sprendimas puikiai atlaikys vieno aukšto namo svorį.

Rostverkas iš Haus pamatų susideda mažiausiai iš dviejų eilių blokelių. Rostverko armatūros karkasui naudota armatūra D12, S500. Rostverko įrengimas truko pusantros dienos. Sunaudota 11 m3 Haus blokelių.

Rostverko betonavimas trūko tik apie 30 minučių. Buvo atvežtas betonas pamatams C25/30 XC2, atliktas betono sutankinimas vibruojant. Po rostverku įrengtas apšiltinimo sluoksnis EPS100, 100 mm. Rostverko kampuose įrengtos atlankos.

Pamatų šiltinimo darbai bus atliekami po mūro darbų. Taip šiltinimas bus apsaugotas nuo pažeidimų.

Parašyti komentarą

one × two =