Namų šiltinimas: Kiek kainuoja 2022 metais?

Namų šiltinimas: Kiek kainuoja 2022 metais?

Namo šiltinimo darbus nukėlėme į 2022 metus, nors turėjome pasiūlymą namą šiltinti gruodį arba vasarį, tačiau nusprendėme laukti pavasario ir sausų orų.

Polistirolo plokštes užsakėme kovo mėnesį, o atsiimti pavyko balandžio gale. Namui pasirinkome Šilputos putplastį ŠILLFOAM THERMO 100 G. Iš viso polistirolo plokštes sumokėjome 4940 eur.

Kadangi polistirolą pasiimti turėjome balandį, o meistrai galėjo pradėti darbuotis tik birželį, turėjome problemą susirasti, kur jį sandėliuoti. Mums pasisekė, kad visai netoli namą statosi pažįstami su aptverta teritoriją, kur porą mėnesių galėjome palikti savo putplastį.

Putplastį užsakėme iš anksto dėl nesibaigiančio kainų augimo. Jeigu jį būtume užsakę 2021 vasarį, būtume sutaupę beveik 2000 eur.  Medžiagų brangimas 2022 metais yra neįtikėtinas. Iš pradžių nemažai nervų kainavo tas nuolatinis brangimas, tačiau vėliau nusiraminome – tiesiog šiandien nėra kitokio kelio.

Kiek kainuoja namo šiltinimas?

Mums apšiltinti 133m2 namą iš viso kainavo 10 010 eur. Į šią kainą įeina:

  • Polistirolo plokštės
  • Klijai
  • Armavimo mišinys
  • Smeigės
  • Tinklas
  • Cokolio paruošimas
  • Palangės ir jų montavimas

Visi darbai atlikti per 3 savaites. Meistrams nemažai teko pavargti su stogo konstrukcija, nes visur reikėjo pripjauti lapus. 

Žiūrint iš šalies namo šiltinimas atrodo labai paprastas procesas – imame didelius lapus, tepame klijais ir dedame prie sienos. Labai smagu matyti kaip greitai keičiasi namo vaizdas. Visgi, suvesti viską gražiai ir kokybiškai aplink langus reikia patirties.

Prieš armuojant putplastį svarbu žinoti, kokia bus namo apdaila. Tik nusipirkę sklypą pasidarėme namo vizualizacijas. Statybų metu, kai nebespėjome sekti medžiagų brangimo greičio, kelis kartus persigalvojome dėl fasado apdailos. Galų gale pasirinkome klinkerio plyteles. 

Praėjus savaitei po darbų užbaigimo pradėjome klinkerio klijavimo darbus. Apie tai skaitykite kitame įraše.

Parašyti komentarą

twenty − one =