Vinilinės grindys: kodėl name nenorime medinių grindų?

Vinilinės grindys: kodėl name nenorime medinių grindų?

Įrengdami savo butą rinkomės ąžuolo parketlentes nepaisant nuogąstavimų, kad tokios grindys greičiau dėvisi. Gyvenant dviese didelio dėvėjimosi nepastebėjome – grindų išvaizda nesikeitė keletą metų, kol namuose nepradėjo ropinėti mūsų mažylis.

Su kiekvienu mėnesiu jis vis stipresnis, vis daugiau žaislų krenta ant žemės, po namus stumdomi vis sunkesni daiktai. Grindų dėvėjimosi greitis tapo labai didelis.

Rinkdamiesi grindų dangą namo įrengimui vykome į įvairius grindų salonus, kalbėjome su pardavėjais, skaitėme įvairius atsiliepimus.  

Pirmam savo namui išsirinkome “Tarkett” vinilines grindisStarfloor Click Ultimate 55 – Stylish Oak NATURAL.

Rinkdamiesi vinilines grindis turėjome du labai paprastus kriterijus – grožis ir gamintojo žinomumas/patikimumas.

Vinilinių grindų populiarumas gyvenamuosiuose patalpose Lietuvoje jau keletą metų auga (remiamės Google paieškų rezultatais), tačiau toks grindų tipas rinkoje dar nėra labai ilgai, todėl norėjome žinomo gamintojo grindų.

Unideco salone radome nemažai skirtingų gamintojų stendų su vinilinėmis dangomis. Tarkett produkcijos stende patiko 3 skirtingų spalvų gaminiai. Kadangi iki grindų klojimo liko dar keletas mėnesių, tai nebuvo skubos renkantis grindų spalvos. Salone apsilankėme 3 kartus per mėnesį laiko, kol priėmėme galutinį sprendimą.

Svarbu paminėti, kad kokybiškos vinilinės grindys nėra pigios, jeigu galvojate, kad tai pigesnė alternatyva parketlentėms – dažnu atveju, tai nebus tiesa.

Vinilinių grindų montavimas

Visų grindų montavimas prasideda nuo vieno labai paprasto dalyko – grindis reikia sunešti į namą. Dvi paletės grindų buvo iškrautos kieme ant gatvės. Su patirtimi ateina ir geresni sprendimai. Prieš keletą mėnesių nusipirkome vežimėlį, ant kurio galima pakrauti 100 kg. Reikėjo tai padaryti daug anksčiau.

Pirmąją dieną meistras pasiruošė pagrindą grindų klojimui – kur reikėjo nušflifuota, kitur užtaisyti tarpeliai. Viskas buvo keletą kartą išsiurbta. 

Mūsų pasirinktos Tarkett vinilinės grindys turi  iš karto integruotą akustinis paklotą,tai leidžia grindis greitai montuoti ir eliminuoti triukšmą.

Mūsų pasirinktos Tarkett vinilinės grindys turi  iš karto integruotą akustinis paklotą,tai leidžia grindis greitai montuoti ir eliminuoti triukšmą.

Kadangi grindims paklotas nereikalingas ir grindys turi click sistemą, tai jau kitą dieną name buvo sudėta apie 80 m2 grindų.

Trečios dienos vėlyvą vakarą visame name jau buvo suklotos “Tarkett” vinilinės grindys. Nors atvykus apžiūrėti vėlyvą vakarą, dar nematėme pilno vaizdo, nes beveik niekur nebuvo normalaus apšvietimo, tačiau nuvykę kitos dienos metu labai apsidžiaugėme vaizdu.

Nuotraukos neperteikia pilno vaizdo – grindys labai šiltos spalvos, puikiai dera su sienų spalva bei labai tylios vaikštant.

Meistras taip pat buvo patenkintas lengvu ir greitu darbu. Už darbą sumokėjome 1050 eur.

Pačios grindys kainavo truputį virš 5000 eur.

Kokybės ir dizaino prasme esame patenkinti savo pasirinkimu 100 proc.

Vinilinių grindų privalumai

Statydami pirmą namą ir galvodami apie jo atsparumą vaiko judėjimui ir veikloms, įvardytume šiuo privalumus:

  • Atsparios vandeniui. Vinilinės grindys nebijo drėgmės, todėl gali būti klojamos virtuvėje ir net vonios kambaryje.
  • Atsparios dėvėjimuisi. Vinilinės grindys gali tarnauti 20-25 metus, priklausomai nuo jų klasės ir naudojimo intensyvumo. Viršutinis poliuretaninis sluoksnis apsaugo grindis nuo nusitrynimo, įbrėžimų, išblukimo, todėl grindys ilgai atrodo kaip naujos.
  • Tvirtos ir standžios. Vinilinės grindys pakankamai kietos ir tuo pačiu elastingos. Tylios. Vinilinių grindų paviršius ne toks kietas, kaip laminato ar plytelių, todėl jos sugeria žingsnių garsą.
  • Šiltos. Pasirodo vinilinės grindys iš dalies veikia kaip apšiltinimas, jos nepraleidžia šalčio nuo betoninio pagrindo todėl šiluma lieka patalpoje.
  • Atsparios temperatūros svyravimams. Tinka tiek šildomoms grindims, tiek ir nešildomoms patalpoms.
  • Neslidžios. Geros antislydimo savybės labai svarbu kai name yra vaikai arba pagyvenę žmonės.
  • Paprasta priežiūra. Vinilinės grindys netraukia dulkių, yra atsparios drėgmei, taigi pakanka jas valyti drėgna šluoste ar naudojant neutralų valiklį.

Iš visų privalumų, mums svarbiausias atsparumas.

Klijuojamo ir Click vinilo skirtumai

Klijuojamam vinilui labai svarbu tinkamai paruošti grindų pagrindą, jis turi būti itin lygus. Kadangi vinilinė danga yra pakankamai plona (2-5 mm), po ja gali jaustis pagrindo nelygumai.

“Tarkett” Click sistema turi iš karto integruotą akustinį paklotą, dėl triukšmo minimizavimo. Taip pat tik sudėjus grindis, iš karto galima dėti baldus. Bendras Click lentelės storis 6.5 milimetro.

Montavimo būdas:

Vinilines grindis su užraktu, kaip ir laminatą, galima pakankamai lengvai ir greitai pakloti savarankiškai. O klijavimą geriau patikėti profesionalams.

Vinilinės grindys gali būti klojamos ant bet kokio pagrindo: betono bei ant senos plytelių ir medienos grindų dangos. Svarbu, kad pagrindas būtų lygus, be aukščio skirtumų, švarus ir sausas.

Kadangi grindys nepigios ir norimte gero vaizdo, darbą patikėsime meistrui, nors skaitant Facebook statybininkų grupes, galima rasti daug pavyzdžių, kada žmonės patys be problemų susideda grindis.

Pasirinktam Starfloor Click Ultimate 55 vinilui buitiniam naudojimui suteikiama 20 metų garantija.

Kadangi koridorius bene intensyviausiai naudojama vieta name – batai, vaiko vežimas, visi parnešti pirkiniai dedami ant žemės, iš pradžių galvojame apie plyteles prie įėjimo durų. Vinilo pardavėjas įtikino, kad vinilo dangai tai nebus problema.

Parašyti komentarą

8 + 6 =