Namo sandarumo testas: kaina 2023 metais ir privalomi dalykai!

Namo sandarumo testas: kaina 2023 metais ir privalomi dalykai!

Kiemas išklotas trinkelėmis, tvora užtverta, klinkeris užklijuotas, baldai užsakyti – statybos lėtai, tačiau užtikrintai juda pirmyn.

Visai neseniai atlikome namo sandarumo testą. Namo sandarumo testui ruošiamės iš anksto – klijavome plėvelę, sandarinome kampus, grindų ir sienų sujungimą. 

Apie namo sandarinimo etapus rašėme anksčiau.

Sandarumo sertifikatas privalomas nuo 2016 metų statomiems (A,A+,A++) namams. Be sandarumo sertifikato nepavyks priduoti namo.

Mes sandarumo rūpinamės ne tik dokumento. Didžiulis elektros kainų šuolis priverčia galvoti apie taupius pasirinkimus. Mūsų namas šildomas šilumos siurbliu oras-vanduo, taip pat ruošiamės saulės elektrinės montavimui.

Kaip pasiruošti sandarumo testui?

  • Būtina užglaistyti visas vertikalias mūro siūles iš išorės, kad kuo mažiau oro patektų į tarpus siūlėse. Polistirolo ar kita apdaila nepadeda išlaikyti sandarumo, tai vis dar gajus mitas. 
  • Ypatingai atidžiai turi būti užsandarinta rekuperacijos oro padavimas ir atidavimas.
  • Mūsų namo projektas neturi sudėtingų sprendimų – jokių kampinių ar įmantrių formų langų. Mūsų plastikiniai Kommerling langai buvo montuojami išoriniame sluoksnyje. Iš išorės langus apklijavome specialia juosta.
  • ARKO blokelių skyles prie rozečių ir palangių užsandarinome dvikomponentinėmis Penosil putomis. Pasak sandarumo testą atlikusio žmogaus, daugiausia problemų dėl sandarumo kyla su keramzitbetonio blokeliais, po to eina keraminiai blokeliai.
  • Iš vidaus būtinas tinkavimas (aktualu ir visiems angokraščiams pastato viduje), nebent iš išorės buvo armuota ir tinkuota ir tik tada dėtas šiltinamasis sluoksnis. Dar vienas mitas, kad gipso klijavimas tiesiai ant netinkuoto mūro išspręs sandarumo ir kitus klausimus. Arba pratepame visas siūles iš vidaus statybiniu mišiniu ir klijuojame gipsą, arba tinkuojame ir špakliuojame, kiti variantai neegzistuoja, jei norime sandarių namų. Mūsų sienos tinkuotos.
  • Tinkami visi sandarinimo variantai prieš grindų liejimą, tačiau reikia nepamiršti, kad galutinis grindų sluoksnis džiūdamas su tinku ant sienų, vidiniuose kampuose tarp grindų ir sienų sutrūksta, dėl to būtina viskam gerai išdžiūvus, vidinį kampą visu pastato perimetru ištepti hidroizoliacija ar kita tinkama sandarinančia medžiaga. 

Namo sandarumo testas užtruko valandą. Jį praėjome iš pirmo karto. Vytautas iš namudiagnostika.lt po testo dar parodė keletą vietų, kurias rekomendavo užsandarinti geriau. Namo sandarumo testas kainavo 200 eur.

Parašyti komentarą

19 − twelve =