Kiek kainuoja buto įrengimas?

Kiek kainuoja buto įrengimas?

Prieš pat Kalėdas pradėjome buto įrengimo darbus, o dabar jau skaičiuojame 4-ą mėnesį pirmuosiuose namuose.

Keliantis į naujus namus, mes neturėjome jokio savo namų turto – jokių baldų, jokios buitinės technikos, kažkokių brangių namų aksesuarų, net vienodų lėkščių svečiams nebuvo. Viskam pervežti užteko keturių važiavimų nedideliu automobiliu, o sunkiausi nešuliai buvo knygos ir nenaudojami projektų vadovės batai.

Prieš pradedant buto įrengimą tikėjomės tilpti į 15.000 eurų (1,5 kambario, 44 kv.m. butas). Tai nebuvo tiesiog iš oro sugalvotas skaičius, tačiau tai nebuvo ir profesionalų paskaičiuota sąmata.

Tik pasirašius preliminarią buto pirkimo sutartį, iš karto pradėjome keliones po parduotuves ir internetą. Žymėjomės daug informacijos ir skaičiavome, tačiau į labai smulkias detales (varžtai, tarpinės ir vamzdeliai) nesigilinome.

Šiandien namų įrengimui esame išleidę 17.000 eurų.

Į šią sumą neįeina visokie smulkūs namų rakandai, indai ar vazos. Taip pat namuose dar trūksta kelių šviestuvų, vonios spintelės, naktinių staliukų, balkono grindų ir baldų.

Baldai, technika ir medžiagos kainavo 13.850, o už darbą sumokėjome 3.150 eurų.

Kas išaugino įrengimo biudžetą?

Galiu pasidžiaugti, kad nuo planuotos sumos apsiskaičiavome nedaug, o ir tai buvo padaryta savo noru. Nors namuose planavome dėti laminatą, tačiau pamačius „Volunta“ ąžuolines parketlentes atsitiko meilė iš pirmo žvilgsnio, kuri grindų biudžetą išaugino 1.400 eurų. Nesigailime. Nes ir po trijų mėnesių, kasdien pravėrus namų duris džiaugiamės pasirinkimu.

Renkantis rozetes ir jungtukus esminį skirtumą matėme dizaine ir plastmasės kokybėje. Renkantis jungtukus ir juos spaudant parduotuvėse niekada negalvojome apie paspaudimo garsą ir švelnumą. Tačiau prie gero priprantama labai greitai. Dabar spaudžiant pigesnį jungtuką ofise ar svečiuose, jaučiamas didelis skirtumas nuo sklandžiai ir švelniai spaudžiamo JUNG. Dėl kokybės ir dizaino sumokėjome keliais šimtais eurų daugiau nei buvome numatę, bet buvo ir yra verta.

Taip pat nupirkome brangesnius nei planavome ventiliatorius. Taigi grindys, jungtukai ir ventiliatoriai sudarė tą 2.000 eurų skirtumą, tarp numatytos ir išleistos sumos.

Apdailos darbų kainos

Kaip jau minėjome, darbams išleidome 3.150 eurų. Beveik pusė šios sumos (1.400 eurų) atiteko dažytojams. Vonios kambario meistrui už darbą sumokėjome 905 eurus. Į tai įeina grindų išpylimas, plytelių klijavimas, visos santechnikos ir vonios technikos pajungimas. Nors kaina truputį didesnė nei planavome, tačiau plytelės suklijuotos labai lygiai ir priekaištų santechnikui neturėjome.

Grindų meistrui sumokėjome 440 eurų. Lubas dėjome savo jėgomis su pusbrolio pagalba, tai čia pinigais net neįkainojama :D.

Bendraujant su meistrais išmokome du dalykus:

 • Laikas, kaip ir grožis, yra subjektyvus dalykas. Mėlyna suknelė gali būti graži man, tačiau negraži kitam. Tas pats ir su 13 valanda. Man 13 valanda reiškia tik 13 valandą, o meistrui gali atrodyti rytoj.
 • Antras dalykas, tai sugebėjimas suvaldyti pirmąjį punktą. Reikia dažnai skambinti ir klausti kaip sekasi, tada valdoma skirtingo laiko suvokimo rizika.

Baldai

Apie kiekvieno baldo kainą atskirai nerašysime (viskas buvo išvardinta atskiruose blog‘o įrašuose). Iš viso baldams išleidome 5.550 eurų. Apie 65 proc. šios sumos išleidome virtuvės baldams ir sieninėms spintoms. Visus kitus baldus pirkome iš IKEA, išskyrus miegamojo lovą. Virtuvės baldams ir sieninėms spintoms pinigų netaupėme, nes tai baldai, kurių tarnavimo laikas yra didesnis, o ir jie naudojami pakankamai aktyviai. IKEA baldus rinkomės dėl dizaino ir kainos santykio.

Technika

Buitinė virtuvės technika, TV ir skalbimo mašina kainavo 2.200 eurų. Apie buitinės technikos pasirinkimą rašėme jau anksčiau. Buitinės technikos nepirkome nei pigiausios, nei labai brangios. Jeigu ateityje netenkins turima technika, ją galėsime nesunkiai pakeisti.

Vonios kambarys

Vonios kambario santechnika, plytelės, veidrodis, ventiliatorius ir kiti dalykai – 2.600 eurų. Vonios kambario įrengimas buvo brangesnis nei planavome, tačiau iki tol nebuvome susipažinę su trišakiais, kevalais, redukcija, nipeliu, sifonu ir kitomis įdomybėmis.

Kiti

Grindys ir klijai kainavo 1.638 eurų. Likę 1.900 euro buvo išleisti šviestuvams, durims, gipsui, elektros instaliacijos prekėms.

Kur pavyko sutaupyti?

Pakankamai apčiuopiamą pinigų sumą sutaupėme patys dėdami gipso kartono lubas. Elektros instaliacijos darbus atliko pažįstamas elektrikas, kuris pritaikė triženklę nuolaidą. Daugelį iš didesnių pirkinių buvome nusižiūrėję iš anksto, todėl laukdavome nuolaidų ir tokiu būdu taip pat sutaupėme kelis šimtus eurų. Kai nuolaidų nebūdavo, nevengdavome pasiderėti. Be abejo, visos paieškos kainavo nemažai laiko ir važinėjimų, o tos sutaupytos sumos nebūdavo labai didelės, tačiau tai buvo įdomus procesas, išmokome naujų dalykų.

Vietoje pabaigos žodžio, keli asmeniniai pabambėjimai ir patarimai:

 1. Viskas yra brangu.
 2. Kadangi viskas yra brangu, geriau kainų nebeversti į litus, nes tada paaiškėja, kad priklijuoti 1 m2 plytelių kainuoja 60 litų.
 3. To pačio vandens maišytuvo kaina gali skirtis net 20 eurų. Todėl didesnius pirkinius perkant patiems, o ne patikint tai meistrams, galime truputį sutaupyti.
 4. Visi meistrai savo darbą vertina kaip didelių profesionalų (t.y. dirba už brangiai), tačiau kartais jų suvokimas ir įgūdžiai sustoję ties 2001 metais.
 5. Negalima aklai tikėti meistrų patarimais, nes jie nori daryti pagal savo įpratimą.

Linkime visiems sklandaus įrengimo ir pinigų!

31 komentaras (-ai) “Kiek kainuoja buto įrengimas?

 1. Mes pradėsime naujos statybos buto įrengimo darbus Kaune. Šiaip atrodo, kad Jūsų darbų kainos nebuvo didelės. Arba tarp Kauno ir Vilniaus meistriukų nebėra skirtumo.

 2. Kaip tik šiuo metu pradėsime įsirenginėti būstą, tačiau kvadratūra yra 10 m2 mažesnė, o apdailos sąmata beveik tūkstančiu didesnė. Gal galėtumėte pasidalinti apdailos meistrų kontaktais? 🙂

   1. Labas vakaras,

    Būčiau dėkinga, jeigu pasidalintumėte dažytojų ir santechniko kontaktais 🙂

  1. Virtuvė kainavo apie 2450 eur su apšvietimu, pusbariu, blum, buitinės technikos montavimu. Kontaktus atsiunčiau į el.paštą.

 3. Domintu virtuves ir apdailininku kontaktai! 🙂 bei butu smagu jei pasidalintumete virtuves nuotrauka :))

 4. Laba diena,

  ačiū, kad pasidalinote patirtimi. Būtume labai dėkingi už meistrų kontaktus 🙂

 5. Sveiki,
  Labai naudingas blogas! Ačiū. Jaučiu virtuvės meistrai jau bus labai užsiėmę, bet pabandyčiau stoti į eilę, jei pasidalintumėte kontaktu;)

 6. Sveiki,

  kaip tik isirenginejame buta. Gal galetumete pasidalinti dazytoju, baldininku bei santechniku kontaktais?

 7. Laba diena! Kaip tik šiuo metu tapo aktuali remonto temą. Bučiau dėkingas, jeigu pasidalintumėte meistrų kontaktais. Ačiū!

  1. Virtuvės baldai su pusbariu, papildoma spintele, apšvietimu, pagaminimu per 30 dienų – kainavo 2450 eur:)

 8. Sveiki, gal galėtumėte pasidalinti meistrų kontaktais ? Kaip tik pradedu skaičiuoti sąmatą.

  Labai ačiū.

Parašyti komentarą

11 − 1 =