Namo sandarinimas: Kas privaloma ir kodėl būtina?

Namo sandarinimas: Kas privaloma ir kodėl būtina?

Namo sandarinimo darbai nėra didelis darbas namo statybų kontekte, tačiau nekokybiškai atliktas namo sandarinimas ilguoju laikotarpiu kainuos nemažai pinigų. Pinigus, tiesiogine to žodžio prasme, leisime į orą.

Sandarinimo darbus galime skirstyti į kelias skirtingas grupes:

  • Stogo sandarinimas
  • Langų ir durų sandarinimas
  • Sienų sujungimas su grindimis
  • Vamzdynų ir ortakių sistemos sandarinimas.

Pirmiausia, kalbant apie namo sandarumą, visi galvojame apie testą ir reikalingą gauti dokumentą, bet iš tikro gerai atliktas namo sandarinimas mažina mūsų išlaidas namo šildymui.

Sandarinimo darbus pradėjome nuo stogo. Šiam darbui samdėme žmogų. Stogas buvo apšiltintas atviromis poliuretano putomis, todėl jį reikėjo užklijuoti garo izoliacine juosta. Visa plėvele prie stogo buvo priklijuota per vieną dieną, bet jos priklijavimas per visą perimetrą užtruko ilgiau ir medžiagų reikėjo truputį daugiau nei planuota. Klijavimo darbams meistras paprašė dėžutės Penosil MembraneFix 629 klijų.

Dėžutės, be abejo pritrūko, ir teko dėl 3 klijų tubelių vykti į parduotuvę dar kartą. Labai daug meistrų visus medžiagų kiekis paskaičiuoja minimaliai dėl 30 eur sutaupymo, bet kai po to negali patys nusipirkti to ko trūksta, tai važiamas dėl smulkmenų į parduotuves kainuoja daug daugiau. 

Po stogo sandarinimo darbų sekė langų sandarinimo užbaigimas. Dalis langų sandarinimo darbų buvo atlikta montuojant langus. Mums liko užklijuoti plėvelę langų apačioje.

Langų sandarinimo darbus atliko žmona. Pirmas klijavimas, be abejo, nepavyko (visada geriau pradėti nuo instrukcijos). Pažiūrėjus instrukciją, darbai netruko ilgai. Langai buvo užklijuoti su PENOSIL Window Tape Full Glue juosta. Be abejo, jau prieš tai buvo, kiek įmanoma, pašalinti nelygumai, nuvalyti bei nugruntuoti paviršiai.

IT projektų vadovė po 10 minučių treniruočių vykdo sandarinimo darbus. Namo sandarumo testas parodys darbų kokybę.

Po langų sekė grindų ir sienų sujungimo sandarinimas. Ilgiausiai trukęs darbas. 

Du svarbūs patarimai prieš pradedant darbus: pirštinės ir rūbai, kurių negaila išmesti, tikrai pravers. Nuo montažinių putų nagai nusivalė tik po poros savaičių.

Pirmiausia aplink visą perimetrą reikia nusipjauti kompensacinę juostą. Atliekant šį darbą reikia pasaugoti kelius.

Betonuojant lieka nedidelis betono laiptelis prie kompensacinės juostos. Iš pradžių jį bandėme nuvalyti su kūju.

Bet lygaus paviršiaus nepavyko pasiekti. Klojant grindis pagrindas iki sienos turi būti lygus. Tada iš meistro gavome rankinį betono šlifuoklį. Su juo darbus buvo daug greitesnis, bet kitą dieną rankos jautė atliktus darbus.

Paruošus pagrindą viskas kruopščiai išsiurbta ir pradėta įdomioji dalis – membranos tepimas. Šis darbas, lyginant su paruošimu, daug greitesnis. Visas namo perimetras užteptas PENOSIL

Air&Vapour Membrane 660 mastika. Visam namui sunaudojame beveik dvi dėžutes mastikos.

Pirmą dieną nutepėme viską tempdami palei laikrodžio rodyklę, o kitą prieš. Taip reikia daryti dėl geresnio sukibimo ir visų mikro plyšelių užsandarinimo.

Darydami šitą darbą antrą kartą sugaištumėme, ko gero, dvigubai mažiau laiko. Prieš pradedant darbus labai verta pažiūrėti demonstracinius video, kaip dirbti su medžiagomis. 

Mūsų namas pamūrytas iš ARKO blokelių. Tad ant palangių ir keletoje vietų sienose buvo tarpeliai, kuriuos užsandarinome su PENOSIL Premium FastFoam 2K dvikomponentės putomis

Parašyti komentarą

7 + 8 =