Vonios kambarys baigtas. Beveik.

Vonios kambarys baigtas. Beveik.

Pradėdamas šį įrašą apie vonios kambario pabaigtuves, noriu pacituoti šviesaus proto žmogų Tomą Ramanauską: „Buto įsirengimas yra lyg bėgimas per turgų, kuriame kišenvagiai surengė kasmetinį suvažiavimą. Kas netikėčiausia – industrija, kuri dirba su metrais, kilais, kubais ir kitais matais, niekada negali pasakyti, kada kas bus, kaip atrodys ir kiek kainuos. Reklamoje parduodame idėjas (kiek čia galimos paklaidos!) ir minučių tikslumu įgyvendiname“.

Ar mes irgi jaučiamės kaip tame kišenvagių turguje? Ne. Netikiu, kad kokybiškas darbas, įranga ar medžiagos gali kainuoti minimaliai.

Vonios įrengimui planavome skirti 2500 eurų, tačiau nupirkome kokybiškas Jung rozetes ir jungtukus, vokišką slėginį ventiliatorių, gudresnį termostatą kilimėliui,  o ir plytelių nenorėjome žemiausios klasės. Rašydamas šitą įrašą ir žiūrėdamas į išlaidų sąrašą, esu 100 proc. tikras, kad pilna vonios kambario įrengimo kaina prasidės  skaičiumi 4.

Vonios plytelės

Dėl vonios kambario plytelių spalvos ir tekstūros sprendimą priėmė projekto vadovė. Vonios kambariu abu esame labai patenkinti.

Dar prieš pradedant klijuoti plyteles diskutavome, rinktis veidrodį ar pakabinamą spintelę su veidrodžiu. Kartu su interjero dizainere nubalsavome už įmontuojamą veidrodį. Veidrodis ir šviestuvas virš jo bus pagrindinis vonios kambario akcentas.

Labai nustebino, kad veidrodį išpjauti galinčių įmonių Vilniuje pasirinkimas nėra didelis. Užklausas išsiuntėme visoms rastoms veidrodžių pjaunančioms įmonėms.

stikleris veidrodžiai
Veidrodžiai gali būti su patamsinimais, įvairių formų ar iškart su specialiom išpjovom. Bet svarbiausia, kad jie gali ploninti:)

Galiausiai veidrodį užsisakėme iš www.stikleris.lt, nes jie ne tik greitai atsakė į mūsų užklausą, bet ir išpjovė per dvi darbo dienas. Pasirinkome standartinį drėgmei atsparų veidrodį. Galima rinktis iš tonuoto, sendinto aukso ar sidabro atspalvio veidrodžių, bet visi smagūs dalykai kainuoja. Veidrodžio kampai nušlifuoti ir nupoliruoti, nors montuojant veidrodį į sieną, tai nėra būtina. Tačiau poliravimas atrodo prašmatniau.

veidrodis is stikleris.lt
Veidrodis ne iš pirmo karto tilpo į automobilį. Kelionė iki namų buvo labai atsargi.

Klijuojant veidrodį svarbu nenaudoti rūgštinių klijų, kad jie nepažeistų veidrodžio. Veidrodžio storis gali būti nuo 4 iki 6 mm.

Vonios įrengimo darbai

Visus vonios įrengimo darbus (išskyrus lubas) mums atliko vienas meistras. Jam už darbą sumokėjome 902 eurus. Į kainą įskaičiuota: vamzdžių perkėlimas, grindų betonavimas, grindų ir sienų plytelių klojimas, sienelės formavimas, santechnikos montavimas, trapo pastatymas, hidrauliniai bandymai, praustuvo ir spintelės pakabinimas, dušo kabinos surinkimas ir pastatymas. Vonios grindims nuleido kanalizacijos vamzdį (panašu, kad visuose Linkmenų ežerų butuose ta pati problema, kad vamzdžiai per aukštai). Tai tikrai nebuvo pigiausias meistras, tačiau esame patenkinti jo darbu. Jis perspėdavo iš anksto, ką turime nuspręsti ar nusipirkti. Ir klausydavosi kokybiškos muzikos.

hidroizoliacija
hidrauliniai bandymai
Hidrauliniai bandymai
linkmenu ezerai vonia
Be abejo, realybėje viskas atrodo dar geriau.
veidrodis is stiklerio
Veidrodis laukia būti pakabintas.

Atliekant hidraulinius bandymus reikia išsikviesti NPC, kad jie išrašytų pažymą.  Čia tam atvejui jei reikalaus draudimo bendrovė. Bet mes to nepadarėme ir tai nėra gerai.

IKEA praustuvo spintelė

Praustuvo spintelę iš IKEA buvome nusipirkę dar prieš naujus metus. Nors meistras sakė, kad spintelė tikrai laikysis pritvirtina prie sienos, mes papildomai nupirkome kojeles GODMORGEN. IKEA spintelę surinko projekto vadovė savarankiškai nuo A iki Z. Didžiuojuosi.

ikea godmorgen
Projekto vadovė savo rankomis surinko spintelę!

Kai tik bus nudažytos lubos ir priklijuotas veidrodis parodysime galutinį vonios kambario vaizdą.

15 komentaras (-ai) “Vonios kambarys baigtas. Beveik.

 1. Sveiki,

  kokiu budu jusu santechnikas tai atliko:
  “Vonios grindims nuleido kanalizacijos vamzdį “?

  aciu.

 2. Dėkoju už vertingą įrašą, įžvalgas, pastebėjimus ir iliustracijas. Galiu klausti, kokio dydžio vonios kambarys: kiek kv.m., koks aukštis? Jei teisingai supratau, vonios kambarys buvo “plikas” – pilkas mūras. Ir visa tai įrengti kainavo (medžiagos, darbas, baldai, t.t.) suma, kuri prasideda skaičiumi 5, ar didesniu?

  1. Taip, vonios kambarys buvo plikas. Reikėjo kelti grindis, kas kainavo netikėtai daug. Dar ne viskas baigta, tačiau labai tikiuosi, kad suma labai nedaug peržengs 4000.

   1. Kokio dydžio vonia: kvadratai ir aukštis? Kelti grindis – kas tai? Kiek centimetrų? Papildomai betonuoti reikėjo ar kaip kitaip jos buvo keliamos? Kodėl REIKĖJO kelti – statybos brokas?

    1. Vonia berods 5.81 m2. Buvo palikta apie 10 cm – tai ten ėjo apšiltinimas, smėlis, plėvelė, betonas. Tai leido persikelti sanitarinius mazgus, padaryti dušą be pado.

     1. Smėlis kvarcinis, betonas, tinklas armavimui, alkūnė, plėvelė, vata paroc – 108.26 eur. Čia į kainą neįeina visi vamzdžiai, šildymo sistema. Už darbą buvo apie 200 eur.

 3. Sveiki, norėčiau sužinoti, kaip vonios grindims nuleido kanalizacijos vamzdį ir tai atlikusio meistro kontaktus

Parašyti komentarą

1 × four =