Montuojame ventiliatorius pagal projektą

Montuojame ventiliatorius pagal projektą

Kaip ir minėjau Lubų montavimas ir vėdinimo sistema įraše, apsisprendimas dėl vėdinimo sistemos pareikalavo nemažai pastangų – tiek sistemos veikimo supratimo, tiek laiko praleisto skirtingose parduotuvėse bei kainos.

Esu tikras, kad nemažai skaitytojų juokiasi, kaip galima nesuprasti tokių elementarių dalykų. Bute 3 savaites besilaikanti hidroizoliacijos smarvė ir apledijusi orlaidė mums kėlė daugiau klausimų.

Pirmasis nerimas buvo dėl orlaidės sienoje. Tą savaitę, kai buvo didelė minusinė temperatūra lauke, ant orlaidės, kambario pusėje, susidarė ledas. Sužinojome, kad orlaidė apledijo, nes susitikus šaltam ir šiltam oro srautui iškrenta drėgmė. Drėgmė orlaidėje kaupiasi tuomet, kai nėra priverstinio oro pašalinimo per kitą angą. O mūsų bute taip ir buvo, nes visos ventiliacijos angos buvo uždarytos sklendėmis. Dėl tos pačios priežasties bute laikėsi drėgmė.

Kadangi tas ledas ant orlaidės šiek tiek gąsdino (nenorime, kad per naujai išdažytas sienas lašėtų varvekliai), mums gimė visiškai kvaila mintis – orlaidę užsandarinti, virtuvėje esantį ventiliacijos vamzdį uždaryti ir vėdintis atveriant langus. Dabar esame dėkingi vonioje dirbusiam meistrui, kuris, girdėdamas šitą mūsų idėją, pasiūlė dar kartą pabandyti pagalvoti galva, nes naujos statybos butai yra pakankamai sandarūs ir jie nesivėdina per kiauras sienas ir langus.

Kol buvau išvykęs, projekto vadovė ieškojo ventiliatorių. Ir atrado įdomių dalykų. Labai nustebino, kad „Moki Veži“ nebuvo nei vieno lubinio ventiliatoriaus. Žinoma, neturėti kažkokių prekių savo asortimente yra suprantamas dalykas. Tačiau visai neetiškas dalykas yra meluoti apie parduodamus gaminius.

Vienoje parduotuvėje (pavadinkime ją „X“), ant gaminių dėžučių buvo nurodytas vienas elektros suvartojimas ir triukšmo lygis, tačiau skaitant dėžutėje supakuotą gaminio instrukciją, nurodyti skaičiai buvo didesni!

ventiliatorius vents
Labai negražus skaičių neatitikimas

Kai iš kaimynų sužinojome, kad „Lunos“ darys vizitą į „ Linkmenų ežerai“ butus pagal susitarimą, į eilę užsirašėme ir mes. Ką iš to sužinojome:

1. Jie atsivežė oro judėjimo matuoklį (gal jis kaip kitaip vadinasi) ir parodė, kad atidarius namie langus oro judėjimas koridoriuje yra lygus 0. Todėl be priverstinio vėdinimo, gaivus oras po namus toli nenukeliaus.

vėdinimo matavimas
Mano gimtajame mieste pamačius tokią lazdą, gero nelauk, o čia mes tiesiog matuojame oro judėjimą.

2. Net ir atidarius sklendes nėra stiprios traukos, todėl mažo slėgio ventiliatoriui gali kilti bėdų stumiant orą per alkūnes ar kaminėlius. Patiems teko svečiuotis „Grando“ projekte, ten pačiuose vamzdžiuose yra stipri trauka. „Silvento ec/ac“ sukuria 320 paskalių slėgio skirtumą prieš ir po ventiliatoriaus, o parduotuvėje „X“ esantys ventiliatoriai sukuria vos 18 -20 paskalių.

3. Kai bute vyksta normali oro cirkuliacija, sienoje esančiai orlaidei nebus galimybės apledyti. Per sienoje esančią orlaidę kontroliuojamas oro kiekis pateks į patalpas, o ventiliatorius jį trauks per visa butą ir pašalins.

oro judejimas
Oro judėjimas

3.  Mus neramina, kad jeigu ventiliatorius turės suktis pastoviai, ar neerzins skleidžiamas garsas. Čia galite pamatyti įdomią lentelę apie triukšmo lygį. „Silvento ac“ deklaruoja nuo 24db iki 34 db. Pagal lentelę, tai atrodo saugu, tačiau man sunku įsivaizduoti, kaip tai skambės realybėje.

4. Deklaruojamos elektros sąnaudos per metus „Silvento ac“ turėtų būti iki 12 Eur, o apžiūrėtų ventiliatorių didžiuosiuose parduotuvėse siekia 17-20 eur. Bet sprendimui pirkti, toks elektros sąnaudų skirtumas, didelės reikšmės nedaro.

Taip pat, ventiliatorius nebūnant namie galima išjungti arba nustatyti, kad ventiliatoriai veiktų tam tikrai intervalais.

5. Ventiliatorių galima montuoti potinkine arba virštinkine sistema. (šiuos du žodžius išmokau perkant klozetą).

silvento ventiliatoriai
Potinkinis ir virštinkinis ventiliatoriai. Nuotrauka pasiskolinta be atsiklausimo.

Po vizito mūsų vienintelis neatsakytas klausimas, ar mes galime mokėti didesnę kainą. Slėginio ventiliatoriaus „Silvento ec/ac“ kaina ženkliai didesnė nei didžiuosiuose parduotuvėse esančių paprastų ventiliatorių.

Šiuo metu gyvename senos statybos bute ir žiemą kaitinant radiatoriams namuose trūksta oro, o vėdintis atviru langu per šalta. Normaliai įrengta vėdinimo sistema turėtų suteikti komforto.

Sprendimą priimti padėjo ir kaimynai – nors vieni pabumbėjo, dėl sudėtingos sistemos, tačiau kaip išaiškėjo, nemažai kaimynų nusipirko „Silvento ec“ ir užbaigė sistemą pagal numatytą projektą. Taip pat slėginiai ventiliatoriai bus  privalumas parduodant ar nuomojant butą.

Piniginiu atžvilgiu mes pasirinkome kompromisą ir nupirkome vieną ventiliatorių, kurį statysime vonioje. O virtuvės ventiliatorius bus montuojamas virtuvės spintelėje, todėl jį nupirksime po poros mėnesių atkeliavus virtuvės baldams. Apie tai galite paskaityti čia.

3 komentaras (-ai) “Montuojame ventiliatorius pagal projektą

  1. Grynai eksperimento labui, kad nemėtyt 400Eur ant tokių dalykėlių, nusipirkau paprastą tylų ventiliatorių senukuose, kaina ~39Eur. Pastačiau tik san mazge (svetainėj užblokavau plastmasiniu kamščiu). Įjungiau, tai traukia kaip reikiant. Triukšmas šiek tiek jaučiasi, bet neaišku koks triukšmo lygis būtų pastačius Silvento.
    Manau nuomojant ar parduodant butą, nelabai kam bus įdomu išcentrinis ventiliatorius ar paprastas, svarbu vėdina ir tylus.

    1. Sveiki,

      Esu Lunos atstovas ir įdomumo dėlei norėčiau atvykti pas Jus pamatuoti oro srautą, kurį šalina Jūsų pasirinktas ventiliatorius ir kokį triukšmą jis skleidžia. Taip pat atsivežčiau pavyzdinį Silvento modelį. Galėtume vietoje palyginti ventiliatorių skleidžiamą triukšmą.
      Tai būtų grynai eksperimentas.

      Būčiau dėkingas jeigu galėtumėte su manimi susisiekti elektrininiu paštu: info@lunos.lt

      Iš anksto dėkui.

  2. Mes nupirkome butą antrajame étape. Būtų įdomu, kad parašytumėte po pusmečio ar vertėjo statyti brangų ventiliatorių. Kokia situacija bus su pelėsiu

Parašyti komentarą

three × 5 =