Buto įrengimo klaidos. Lengvai sutaupyk 1000 eurų.

Buto įrengimo klaidos. Lengvai sutaupyk 1000 eurų.

Buto įrengimo organizavimo darbais rūpinomės patys, tačiau kritinių klaidų, kurios būtų patuštinusios piniginę ar privertusios pakeisti įsikėlimo planus, mes išvengėme. Nei vienas meistras nedingo su avansu, visi baldai buvo pagaminti reikiamo dydžio ir nieko nereikėjo perdaryti iš naujo, nenusipirkome jokių nereikalingų apdailos medžiagų ar per didelio jų kiekio.

Gal reikėjo rinktis įmonę apdailos darbams?

Delfi prieš pora metų publikavo straipsnį Lietuviai „sužiba“ net pirkdami naujus butus, kuriame kritikavo butų su daline apdaila pirkimą, bei norą buto apdailos darbus atlikti/organizuoti patiems. Straipsnyje akcentuojama, kad tik įmonės gali užtikrinti kokybę. Tą patį girdėjome ir Būsto mugėje. Tačiau kyla logiškas klausimas, jeigu tik rimtos įmonės, gali užtikrinti kokybę, tai kodėl jos negali pastatyti namų tiesiomis sienomis ar lygiai įmontuoti elektros instaliacijos taškų?

Kaina buvo pagrindinė priežastis, kodėl mes pasirinkome buto apdailos darbus organizuoti patys.  Ar nors kartą gailėjomės tokio savo sprendimo? Ne. Nors buvo keletas sunkesnių akimirkų, tačiau sprendimas pasiteisino.

 • Biudžetas buvo viršytas, tačiau tai nutiko ne dėl skaičiavimo klaidų ar planavimo. Mes tiesiog pirkome brangesnius daiktus, kurie mums patiko.
 • Įsikėlėme dviem savaitėms vėliau nei planavome. Dėl to streso nekilo, nes buvome pasilikę laiko rezervą.
 • Tai kainavo tikrai nemažai mūsų laiko, tačiau išmokome daug naujų dalykų bei užmezgėme gerų pažinčių.
 • Visi darbai atlikti pakankamai kokybiškai, nėra vietų kurias norėtumėme perdaryti.

Girdėjome perspėjimų, kaip čia viskas ilgai truks ir kainuos daug nervų, tačiau mūsų atsiminimai apie namų įrengimą liko tik malonūs arba pamokantys.

Ir žinoma, buto įrengimas ar remontas yra gana neblogas santykių išbandymas. Esame girdėję ne vieną istoriją  kaip poros nesutaria dėl sienų spalvos ar kitų apdailos detalių, arba kaip kyla įtampa ir pykčiai dėl laiku neįvykstančių darbų arba prastos jų kokybės. Džiaugiamės, kad mums namų įrengimo laikotarpis buvo įdomus ir savotiškai malonus bendras patyrimas!

Mūsų nedidelės klaidos

Įsirengiant antruosius namus mes priminsime šį nedidelių klaidų sąrašą:

 • Meistras montuodamas pakabinamą klozetą, paklausė kokiame aukštyje jį kabinti. Jeigu jis būtų pasakęs, kad standartinis aukštis yra 40 cm, mes būtume su tuo sutikę. Tačiau jis mums nieko nepasakė, o mes pasirinkome kabinti kuo žemiau. Šiandien klozetas kabo pora centimetrų per žemai ir tai ne visada yra patogu.klozetas
 • Kadangi iš anksto nebuvome nusprendę į kurią pusę atsidarys vonios kambario durys, meistras vonios grindų plyteles sudėjo tradiciškai – kai durys atsidaro į koridorių. Taigi mums sudėjus duris vonios grindys matėsi koridoriuje. Galėjome lupti plyteles ir klijuoti paskutinę eilę iš naujo, bet pasirinkome įstatyti medinį slenkstį. Tai buvo paprasčiausias sprendimas, kuris nebado akių.slenkstis
 • Buto įrengimą pradėjome nuo vonios kambario, o pirmuosius pirkimus leidome atlikti meistrui. Manome, kad tam tikrus santechnikos dalykus patys būtumėme nupirkę pigiau.
 • Neatidžiai įvertinome nudažytas sienas ir paleidome meistrus. Vėliau kvietėme dažytojus pataisyti broko.
 • Nors darėme paslėptas užuolaidas, tačiau nupirkome prie sienos tvirtinimą karnizą. Galus suvedėme tik juos pritvirtinus prie sienos. Šio mūsų sprendimo vis dar negalime paaiškinti.uzuolaidos
 • Per vėlai užsisakėme kambario duris. Be abejo, jos dar ir vėlavo. Todėl ilgiau nei mėnesį gyvenome be jų ir nekvietėme svečių.
 • Turėjome streso su palangėmis, nes niekas neperspėjo, kad jos turi būti įstatytos prieš dažant sienas, o ir patys šitos informacijos neradome. Palanges reikėjo nupirkti ir įstatyti per vieną dieną.

P.S. Antraštės idėją nukopijavome iš Delfi. Konkretaus ir garantuoto būdo kaip sutaupyti 1000 eurų pasakyti negalime, tačiau tokios antraštės generuoja paspaudimus.

Bet mes patys sutaupėme taip:

 • 1. Derėjomės santechnikos ir apdailos prekių parduotuvėse
 • 2. nesamdėme pigiausių meistrų, ir taip išvengėme broko, už kurio pataisymą būtų reikėję mokėti papildomai
 • 3. laukėme išpardavimų
 • 4. stengėmės viską planuoti
 • 5. grąžinome nepanaudotas apdailos ir santechnikos prekes.

8 komentaras (-ai) “Buto įrengimo klaidos. Lengvai sutaupyk 1000 eurų.

 1. O kur radote meistrus? Nes čia kaip ir esminis kokybiškos apdailos reikalas įsirenginėjant patiems.

  1. Turime pripažinti, kad mus lydėjo sėkmė. Elektriką suradome per artimuosius ir jau žinojome, kaip jis dirba. Vonios meistrą suradome atsitiktinai per kaimynų Facebook grupę. Jo nepažinojome, bet viskas praėjo sklandžiai. Lubas dėjome patys. Dažytojus radome irgi per artimuosius, ne viskas buvo super sklandžiai, bet viskas buvo išspręsta. Grindys, užuolaidos, šviestuvai, palangės – šie darbai buvo atlikti per žmogų, kurį suradome skambindami kaimynams į duris.

 2. Mūsų patirtis labai panaši kaip ir straipsnio autoriais tame pačiame objekte. Daugiausiai teigiama ir išmokta daug naujų gyvenimiškų dalykų.

 3. Puikiai įvardintos buto įrengimo klaidos. Pačiam priimti tinkamiausius sprendimus labai sudėtinga, kai mažai ką nusimanai apie remontą ir buto įrengimą.

 4. kiek skaiciau tai sedint ant klozeto keliai turi but kuo auksciau, net specialus suoliukai egzistuoja. del tam tikru evoliuciniu dalyku. taip kad jusu klozetas gal visai ne per zemai.

 5. Sveiki, gal galėtumėt duoti kontaktus meistro santechnikos sutvarkymui ir vonios grindų išbetonavimui. Ačiū.

 6. Sveiki, gal galite pasidalinti visu darbu planu? T.y nuo ko pradejote kas galejo progresuoti tuo paciu metu ir kas yra kertiniai momentai kai vieni darbai prasideda ir tik tada gali pradeti kitus?
  Super blog’as:)

  1. Tai reikia parašyti tam atskirą įrašą. Dabar ieškome naujo dizaino blog’ui. Tai Jūsų klausimą įtraukiame į temų sąrašą.

Parašyti komentarą

7 + twenty =