Kaip išsirinkti užuolaidas? Mūsų 3 klaidos

Kaip išsirinkti užuolaidas? Mūsų 3 klaidos

Prasidėjus buto įrengimo darbams viskas atrodė sudėtinga, buvo nerimo dėl tam tikrų sprendimų, tačiau nežinojome, kad didžiausi sunkumai užgrius ateityje. Sunku patikėti, tačiau užuolaidos tapo sudėtingiausiu klausimu, kuris net nupirkus 3 komplektus užuolaidų (svarbu paminėti, kad turime tik du langus) ir du kartus perkabinus karnizus, dar nėra iki galo išspręstas.

Užuolaidų paieškos prasidėjote internete. Daug elektroninių parduotuvių, didžiulis pasirinkimas, pačios įvairiausios kainos, tačiau per ekraną medžiagos nepačiupinėsi ir suprasti, kas iš tikro tinka ir patinka yra pakankamai sudėtinga.

Antrasis paieškos žingsnis buvo banalus. Nuvykome į IKEA ir per pusvalandį išsirinkome karnizus ir naktines užuolaidas svetainei, bei dienines ir naktines užuolaidas miegajomo kambariui. Pirkimo metu IKEA nutiko labai nemalonus dalykas – proto užtemimas. Kabinant lubas, sugaišome kelias valandas paslėptų užuolaidų nišų formavimui, tačiau karnizus iš IKEA nupirkome tvirtinamus ne prie lubų, o prie sienos. Meistrai jau kitą dieną sumontavo karnizus prie sienos.

Kas nutiko po to? Miegamajame palikome sieninį karnizį, tačiau svetainėje išlupome karnizą lauk, glaistėme skyles ir dažėme. Džiugu, kad karnizų skersinius pavyko grąžinti ir atgauti pinigus. Čia buvo pirmoji klaida.

uzuolaidu atsiuvimas

Antroji klaida taip pat pasibeldė netrukus. Svetainės plotis yra 360 cm, IKEA užuolaidų standartas yra 300 cm. Nors kiti palieka atvirus kampus, tačiau mes norėjome užuolaidų per visą sienos plotį. Kodėl apie tai nepagalvojome pirkdami naktines užuolaidas nėra aišku. Svetainės užuolaidos taip pat buvo grąžintos.

Tada išaušo ta diena, kai namie nebeliko dulkių ir jokių purvinų darbų ir atėjo laikas kabinti užuolaidas miegamojo kambary. Be abejo,  užuolaidas reikėjo atlenkti. Galėjome jas nunešti pas siuvėją, sumokėti 15 eurų ir darbas būtų padarytas. Bet ar taip įdomu? Pasiskolinome siuvimo mašiną ir projekto vadovė per 4 valandas atlenkė užuolaidas. Siuvimo mašinos beveik neprireikė. Turime miegamojo užuolaidas.

miegamojo uzuolaidos
Miegamojo užuolaidos

Po kelių dienų nutiko pavydas. Eidami po darbo ir nužiūrinėdami kaimynų langus matome, kad kitų užuolaidos krenta gražiau. Kokia to priežastis? Pasirodo, kad jeigu sienos plotis 2 metrai, tai užuolaidų plotis turi būti dvigubas, tada užuolaidos atrodys puikiai. Vienbalsiai priėjome išvados, kad užuolaidoms svetainėje netaupysime.

Projekto vadovė svetainės užuolaidoms rasti skyrė daug pastangų – apkeliavome 6 salonus Vilniuje, 3 salonus Šiauliuose,  buvome net Gariūnuose. Paieškos tikrai užtruko, tačiau vieną dieną vadovė paskambino ir pasakė radau. Užuolaidos buvo paruoštos per dvi savaites, o pardavėjas iki mažiausios smulkmenos parodė visus užuolaidų pakabinimo niuansus. Likome patenkinti aptarnavimu ir kaina.

uzuolaidos
Džiuginančios užuolaidos

Atrodo, kad čia su užuolaidomis susiję darbai turėtų ir baigtis. Tačiau dalyvaudami Būsto mugėje, užpildėme anketą dizainerio konsultacijai laimėti. Laimėjome. Susitikimo metu dizaineris labai subtiliai užsiminė apie mūsų miegamojo užuolaidų spalvą.

Miegamojo naktines užuolaidos buvo mūsų trečioji klaida. Jos yra gražios ir kokybiškos medžiagos, tačiau spalvos pasirinkimas buvo neteisingas.  Kai tik miegamajame atsiras visos interjero detalės, ieškosime naujų užuolaidų.

2 komentaras (-ai) “Kaip išsirinkti užuolaidas? Mūsų 3 klaidos

  1. Gal galite pasidalinti kainomis? Ir patarti kur geriausia ieškoti, kad galėtume sutaupyti laiko?

Parašyti komentarą

17 + 18 =