Vėdinimo sistema bute

Vėdinimo sistema bute

Įsirengiant pirmąjį butą sudėtingiausias techninis klausimas kilo dėl vėdinimo sistemos. Apie tai neturėjome jokio suvokimo ir nesukome galvos, tačiau kai bute dvi savaites „kvepėjo“ hidroizoliacija, vėdinimas tapo prioritetiniu klausimu.

Rekuperacinė sistema

Nors „Realco“ reklamavo galimybę montuoti rekuperacinę sistemą, tačiau ši idėja buvo atmesta labai greitai.  Argumentai buvo banalūs. Centrinė sistema su ortakiais kainuoja  nuo 2000 iki 2700 € su medžiagomis ir pačiu rekuperatoriumi.  Sistemos pajungimo darbai taip pat ne už dyką. Montuojant rekuperacinę sistemą lubos leidžiasi priklausomai nuo to kokio tipo ortakiai pasirenkami: cinkuoti – min. 14, max. 20 cm; apvalūs ir ovalūs lankstūs ortakiai – 10-15 cm. Vietomis gali tekti leisti lubas ir daugiau, jeigu kirstųsi ortakių magistralės.

Antrasis argumentas prieš rekuperatorių buvo visiškai subjektyvus. „Linkmenų ežerų“ butai yra C garso klasės, o rekuperatorių mes vis dar laikome prabangesnio būsto dalimi.

Vėdinimo sistemos

Atmetę rekuperatoriaus variantą, buvome per žingsnį nuo didelės nesąmonės įgyvendinimo. Ketinome užsandarinti virtuvėje esančią ventiliacijos angą, o vonios kambaryje sumontuoti prekybos centre nupirktą paprastą ventiliatorių. Mūsų nemokamas patarimas – negalvokite tokių nesąmonių. Dėkojame vonios meistrui, kuris mums pasiūlė pasitikrinti galvas dėl tokių idėjų.

Užsisakėme konsultacija su „Lunos“, jie buvo nurodyti „Realco“ atmintinėje, dėl vėdinimo sistemos galimybių. Techniniai parametrai siūlomų slėginių Silvento EC ventiliatorių ant popieriaus atrodė gerai, tačiau mes nebuvome numatę dviejų dalykų: a) virtuvėje jau buvo sumontuotos lubos, kurios neatitiko ventiliatoriaus aukščio, b) slėginiai ventiliatoriai netilpo į mūsų biudžetą.

Kainos klausimą sprendėme ieškodami kitų pardavėjų. Ventiliatorių „Silvento EC“ susideda iš pačio ventiliatoriaus ir jo valdymo bloko. Keli pardavėjai gudrauja ir skelbia tik ventiliatoriaus kaina be bloko (negerbiame tokio verslo). Perkant kartu ventiliatorių ir valdymo bloką, kainos skiriasi visiškai minimaliai.

Nusprendę pirkti slėginius ventiliatorius grįžome atgal į „Lunos“.  Jie taip pat sutiko padėti su ventiliatorių pajungimu. Kadangi antrąjį ventiliatorių nusprendėme montuoti į virtuvės baldus, tai iš pradžių nupirkome ventiliatorių voniai, o po pusantro mėnesio ir virtuvei.

Ar pasirinkome teisingai?

Jau pusmetis kaip namuose kasdien sukasi „Silvento EC“. Dažniau naudojame esantį vonios kambaryje (duris laikome atidarytas). Miegamojo kambaryje nėra orlaidės, todėl praveriame langą. Gal vėdinimų sistemų ekspertai peiktų, kad reikia darinėti langą, tačiau mums tai netrukdo.

Renkantis ventiliatorius labiau bijojome didelių elektros sąnaudų nei triukšmo. Vienas iš ventiliatorių kasdien dirba iki 10 valandų, savaitgaliais sukasi be poilsio. Negalime pinigine išraiška įvertinti, kiek ventiliatorius sueikvoja elektros per mėnesį, tačiau bendra sąskaita už elektra yra nedidelė.

Neabejojame, kad  elektra ventiliatoriams atsieina daug pigiau, nei „NPC“ 5 mėnesius taisomi kiemo varteliai.

Ventiliatoriai dažniausiai veikia pirmo lygio greičiu. Ventiliatorius įmontuotas virtuvės spintelėje pirmu greičiu negirdimas, vonios kambaryje jį galima girdėti, kai norima jį girdėti.

Antruoju greičiau ventiliatoriai girdimi, tačiau garsas neįkyrus. Antrą greitį naudojame retokai.

Kad ventiliatoriai veiktų efektyviai, kartas nuo karto reikia išvalyti juose esančias apsaugines membranas. Valant pirmą kartą buvo labai daug statybinių dulkių, todėl pirmo valymo ilgai laukti nereikėtų.

filtras

Šiuo metu savo pasirinkimu esame patenkinti – namuose gaivus oras, eksploatacija pigi. Be abejo, rekuperacinė sistema būtų pranašesnis sprendimas, tačiau tai jau visai kitos kainos kategorijos sprendimas.

Perkant ventiliatorius kooperavomės su kaimynais ir gavome papildomų nuolaidų. Parašykite mums ir duosime nuolaidos kodą.

13 komentaras (-ai) “Vėdinimo sistema bute

  1. Lunos labiau skirti renovacijai, kai nėra galimybės įrengti normalų rekuperatorių. Rekuperatoriai vis pinga tad tai nelaikyčiau prabanga. O kažkoks vėdinimo sprendimas butui būtinas, aišku.
    Pažįstamas Lunos įsirengė, patenkintas, bet kaina …
    Beje, yra panašių į Lunos, bet kainuojančių 2-3 kartus pigiau. Aišku, jie ne vokiški.

  2. O kiek ši rekuperacinė sistema kainavo, jei ne paslaptis? Su montavimo darbais ir įranga? Ar pasiteisino?

  3. Planuojame pirkti ventiliatorius”Silvento EC”, prašyčiau parašyti nuolaidos kodą. Ačiū.

  4. Rekuperatoriai pinga, bet vistiek sakyciau gana brangiai iseina susimontuoti. Ir dar jei stataisi bei planuoji isirengineti be busto paskolos tai isties kerta per kisene.

  5. Sveiki, ir man nuolaidos koda. Aciu:)
    Ka tik atsisakiau rekuperatoriaus ir galvojau apie toki pari sprendima bet nezinaujau kad tokie jau egzistuoja.
    Rekuperatoriu fanams- jei A klase tad tai reiketu rimtai apsvarstyti, bet jeigu zemesne ir butas iki 100kv metru, atsipalaiduokite:) as ne kalbu tik apie kaina, kaip dar erdeves praradimas, triuksmas, elektrs, prieziura. Bet kai klausi rekupu pardaveju ar reikia, kitokiu atsakymu nei taip tiketis neverta:)

Parašyti komentarą

three × 2 =