Vėdinimo sistemos komponentai ir montavimas

Vėdinimo sistemos komponentai ir montavimas

Mums labai sunkiai sekėsi suprasti vėdinimo sistemos veikimų principus. Su mumis susisiekė vėdinimo sistemos „Lunos“ atstovas ir pateikė techninės informacijos apie galimus sprendimus, bei atsakė į rūpimus klausimus. Jeigu perskaičius įrašą kils daugiau klausimų, jais papildysime šitą įrašą. Tikimės, kad taip vienoje vietoje surinksime visą reikalingą informaciją apie galimus vėdinimo sistemos užbaigimo kelius.

1. Ką daryti su prie balkono esančia skyle, jeigu nėra daroma rekuperacinė sistema?

Ta anga / skylė sienoje yra šviežio oro pritekėjimo orlaidė. Jos viduje yra matomas priešvėjinis vožtuvas bei garsą sugeriančios žvaigždutės (53-61 dB lauko triukšmo sugertis). Orlaidė turi toje vietoje ir likti. Nieko keisti nereikia. Tai yra dalis mechaninės vėdinimo sistemos.

2.  Savaitgalį orlaidė buvo apledijusi? Nuo jos pradėjo tirpti ledas, kodėl taip yra? Ar orlaidė yra tikrai jau pilnai sukomplektuota?

Taip, orlaidė yra pilnai sukomplektuota. Yra dvi priežastys kodėl orlaidė apledėjo:

1) Patalpose yra labai daug užsilikusios drėgmės dėl šlapių statybos darbų (ši drėgmė dažniausiai pasišalina per pusmetį ar metus);

2) Per sienoje įrengtą orlaidę šiuo metu juda du oro srautai, t.y. šiltas eina į lauką, o šaltas patenka į vidų. Kai orlaidėje jie susitinka iškrenta drėgmė ir dėl labai žemų temperatūrų lauke apšąla.

Iš patalpų reikia šalinti orą su slėginiu ventiliatoriumi tam, kad per orlaidę oras tik pritekėtų į patalpą. Viskas veikia taip: tualete ar svetainėje ar miegamajame ištraukinėjame orą su slėginių ventiliatoriumi, taip sukuriame toje patalpoje žemesnį slėgį nei jis yra lauke (kitaip sakant neigiamą). Tuomet dėl fizikinių principų slėgis savaime bando išsilyginti tarp patalpų ir lauko. Dėl šio priežasties oras ima tekėti per orlaidę į patalpą (kitaip sakant ateina teigiamas slėgis). Šis procesas yra nuolatinis dėl to vyksta vėdinimas jūsų bute.

3. Kodėl tokios pat orlaidės nėra miegamajame?

Toks buvo „Realco“ inžinierių bei architektų sprendimas.

4. Kokia paskirtis svetainėje esančio ventiliacijos vamzdžio? Ar jame turi būti montuojamas dar vienas ventiliatorius ir jis veiks tik tada, kai bus įjungtas? Kas bus jeigu jis bus tiesiog uždarytas?

Svetainėje esantis vamzdis / ortakis yra skirtas lygiai tam pačiam kaip ir vonioje, t.y. oro šalinimui. Todėl siūlomas sprendimo variantas yra montuoti vieną slėginį ventiliatorių į vonią, o kitą į miegamąjį. Miegamojo ventiliatorių per plastikinį ortakį arba lankstus ortakis sujungti su svetainėje esančiu vamzdžiu. Tokiu atveju atveju bus sprendžiama miegamojo vėdinimo klausimas, vonios vėdinimo klausimas ir svetainėje bus sukurtas nuolatinis oro pritekėjimas per sumontuotą orlaidę. 

Visi turintys klausimų vėdinimo sistemos sprendimų “Linkmenų ežeruose” galite kreiptis tiesiogiai į Roką  (info@lunos.lt). Susitikimo metu, jis supiešė bei išaiškino apie galimos vėdinimo sistemos užbaigimo variantas.

11 komentaras (-ai) “Vėdinimo sistemos komponentai ir montavimas

 1. Ši vėdinimo sistema yra pati didžiausia nesamonė, kurią esu matęs, jei nemontuojamas rekuperatorius.

   1. Ar pakaktų ne dviejų, o vieno ventiliatoriaus (vonioje)?
    Oro pritekėjimas svetainėje būtų per orlaide, o miegamajame atidarant langą ?
    Kambario parametrai: Du kambariai ~46kv. m., lubų aukštis 2,6m.

 2. Ar Luna galėtų pasidalinti sprendimo projektu? Arba parašyti šachtos matmenis? Tiems, kurie projektuosis vėdinimą, manau, aktualu.

 3. Ar Luna galėtų pateikti pasiūlymą visos reikalingos įrangos rekuperacinei sistemai būtent Linkmenų projekto butams?

  paprastam mechaniniam vėdinimui kaip suprantu naudojami Lunos Silvento ventilaitoriai?

 4. Atsakymas į 4 klausimą neteisingas. Pagal Lietuvos normas, tavo bute reikalingas ištraukimas vonioje ir virtuvėje (neskaitant gartraukio). Gyvenamuosiuos kambariuose – oro tiekimas, kuris tarkim mechaninės ventiliacijos atveju tolygus ištraukiamam. Daugumoje butų virtuvė sujungta su gyvenamuoju kambariu. Žiūrim kas gaunasi:
  1.Gyvenamojo k. oro tiekimas – YRA (per Lunos orlaidę).
  2. Miegamojo oro tiekimas – YRA (per Lunos orlaidę arba mikroventiliaciją)
  3. Vonioje ištraukimas – YRA (el. ventiliatorius)
  4. Virtuvėje išraukimas – YRA (el. ventiliatorius)
  Viskas atitinka normas. Jokiu būdu negalima šalinti ištraukimo vent. iš virtuvės zonos!!!! Iš miegamojo oras pateks per durų tarpą. Taip dar net geriau, nes šviežias oras nukeliaus ilgesnį kelią iki virtuvės taip atlikdamas normalų patalpų vėdinimą. Kai nieko miegamajame nėra, šviežias oras pateks į svetainės/virtuvės zona, kur tikėtina yra svečių. Kai miegi, jis tikrai tave pasieks praeidamas skersai kamabarį. Padarius ventiliatorių ir oro padavimą vien miegamajame vėdinimo galimybes išnaudosi nelanksčiai ir ne pagal LT normas.
  Be to nebūnant namie, galima atjungti virtuvės vent. ir taip pataupyti. Visų ventiliatorių atjungti nepatartina, nes naujuose sandariuose butuose gali kilti problemų, dėl per didelio drėgnumo gali pradėti rastis pelėsiai. Tikiuosi supratai ka kažką.

 5. Sveiki,

  “Lunatikas” labai paprastai ir detaliai paaiškino dėl ventiliacinių angų bei oro judėjimo buto patalpose.

  “Lunos” šiuo atveju siūlo naudoti “Silvento” slėginius oro šalinimo ventiliatorius. Vieną jų naudoti vonios patalpoje, kitą virtuvės ar miegamojo patalpose (“Silvento” ventiliatoriai ypatingai tylus). Jie yra pritaikyti veikti nuolatos be jokių stabdymų. Elektros sąnaudų nereikėtų bijoti, nes jie sukdamiesi nominaliu greičiu vartoja 1,8 W elektros energijos per valandą, o tai yra: ((1,8W X 24h X 365 d.)/1000) X 0.12 € už kWh = 1.89 € elektros energijai skirtai sukti ventiliatorių per metus.
  Mechaninės vėdinimo sistemos pavyzdys pateiktas čia: http://lunos.lt/sprendimai-daugiabu%C4%8Diams

  Langai butuose naudojami kaip šviesos šaltinis. Jų plotas turi sudaryti 10 % gyvenamųjų patalpų grindų ploto. Anksčiau, kuomet nebuvo skaičiuojamas energijos suvartojimas ir namai buvo statomi be jokio apšiltinimo sluoksnio, jie atliko ir nekontroliuojamo vėdinimo funkciją.

  Jeigu blogo autorius nesupyks pasiūlysiu visiems turintiems klausimų dėl vėdinimo sprendimų kreiptis tiesiogiai, t.y. rašyti užklausas į info@lunos.lt . Tuomet galėsime individualiai aptarti kiekvieno poreikius ir problemas. Galbūt tiesiog suteikti detalesnės informacijos apie vėdinimą ir rinkoje esančius sprendimus.

  1. Aha, 1.89 € per metus, tik nepasakyta vieno dalyko, Silvento veikdamas 1,8W galingumu prapumpuoja vos 15kub. m/h oro. Man tokia mintis, metaline sklende bent pakels toks srautas? 🙂

   1. Sveiki,
    Metalinę sklendę praveria ne oro kiekis, o sukuriamas slėgis. Sklendė turi savo pasipriešinimą, t.y. 10-20 Pa, o Silvento kuria 360-400 Pa slėgį. Todėl galiu garantuoti, kad jis atidarytų ir ne vieną tokią sklendę. Galime susitarti dėl demonstracijos.

 6. Pas mus vaikai alergiški, sergantys astma, reikia nuolat vėdinti patalpas, tačiau pravirais langais ne visada įmanoma. Galvoju, jog vienintelė išeitis – rekuperatorius ar rekuperacinės sistemos įrengimas. Tačiau kažkaip mažokai info yra šiuo klausimu. O kas yra, tik iš pardavėjų. Nelabai randu vartotojų atsiliepimų, patarimų ir panašiai.

Parašyti komentarą

16 + five =