Lubų montavimas ir vėdinimo sistema

Lubų montavimas ir vėdinimo sistema

Praeitą savaitę  teko iškeliauti svetur, todėl namų įrengimo procesą stebėjau nuotoliniu būdu. Tačiau ir sėdint prie kompiuterio galima atlikti nemažai naudingų darbų:

  • Susiradome meistrus sienų/lubų paruošimui ir dažymui
  • Pradėjome rinktis dažus ir sienų glaistą
  • Prisiskaičiau visko apie vėdinimo sistemas.

Visą savaitgalį vėl paskyrėme gipso kartono lubų montavimui. Šį kartą sugaišome 20 valandų, tačiau jau atlikta 98 proc. darbo, liko tik prisukti vieną siaurą gipso kartono juostą virtuvėje.

Darbus pradėjome nuo karkaso lyginimo virtuvėje ir koridoriuje, tai buvo pats sunkiausias darbas psichologiškai ir kainavo begalę laiko. Išlyginus karkasą matuojame, pjauname, keliame ir sukame gipsą. Gipso tvirtinimas daug smagesnis darbas, nes prisukus vieną lapą iškart matosi neblogas rezultatas.

Nuoširdžiai dėkoju pažangai ir inovacijoms, kad gipso kartono lapų nereikia kelti rankomis ir jų laikyti, kol bus prisukta.

gipso lubų montavimas
O jeigu reikėtų gipsą laikyti iškėlus rankomis….

Ar pavyko išvengti klaidų? Ne. Prisukus vieną gipso kartono lapą, pamatėme, kad netyčia tarp gipso ir profilio prispaudėme elektros laidą. Nors problema nedidelė ir nesunkiai išsprendžiama, tačiau visi tokie trukdžiai atima laiko. Taip pat labai tikiuosi, kad visur gerai apskaičiavome apšvietimo taškų išdėstymą lubose.

Paskelbus ankstesnį įrašą apie lubų montavimą, buvo kilę abejonių dėl karkaso tvirtumo. Tačiau visus neramumus išsklaidė pusbrolis – jis tvirtumą ištestavo padarydamas prisitraukimą, rėmas nenukrito.

gipso lubų montavimas
Paskutinė atvira lubų dalis.

Sudėjus lubas minčių kyla įvairių. Pirmiausia, galiu pasidžiaugti, kad pačiam pavyko įgyti daug naujos patirties, suprasti apie lubų formavimo galimybes, perskaityti galybę skirtingų nuomonių apie medžiagas ir technologijas (apie tai rekomenduoju paskaityti prieš atliekant darbus, nes aš skaičiau įpusėjus darbams). Neabejoju, kad ši patirtis yra bus vertinga ateityje.

Ruošiame lubas ventiliatoriams „Silvento ec

Vėdinimo sistemos klausimas pareikalavo nemažai laiko.. Meistrai teikė vienokius pasiūlymus, patys buvome sugalvoję panaudoti „Makroflex“ orlaidės užsandarinimui ir naudoti senąją gerąją langų atidarymo sistemą. .

„Makroflex“ idėja kažkodėl iš visų sulaukė daug kritikos :). Tai pagaliau sutarėme su „Lunos“, kad vykstant pas kaimynus taip pat užsuktų ir pas mus. Po susitikimo nusprendėme, kad visgi padarysime taip, kaip buvo suprojektuota. Apie tai parašysiu atskirą įrašą.

Nusprendus montuoti „Silvento ec“ ventiliatorius iškart susidūrėme su problema. Lubų aukštis svetainėje per mažas, ventiliatorių norint įstatyti į lubas reikalingas apie 12 cm aukštis. Virtuvės zonoje galima bandyti sukonstruoti pažemintas lubas. Bet toks sprendimas mūsų netenkino, nes tai būtų kainavę dar vieną dieną darbo.

lunos vėdinimo sistema

Galiausiai sugalvojame ventiliatorių montuoti į virtuvės spintelę virš šaldytuvo. Skambiname virtuvės baldų gamintojui bei į „Lunos“, abu patvirtina, kad viskas gerai ir galima taip daryti. Nors šis sprendimas yra „shortcutas“, tačiau, mūsų nuomone, visai neblogas. Tad jei jau žinote, jog montuosite „Silvento ec, iš anksto pagalvokite apie lubų paleidimą žemiau.

Slėginį oro šalinimo ventiliatorių galima montuoti virštinkiniu būdu, tačiau tada ant lubų kabėtų ventiliatoriaus dėžutė. Mes nenorėjome, kad ventiliatorius mažame bute būtų išaugęs ant lubų.

Virštinkinis ventiliatorius
Virštinkinis ventiliatorius

Dėl vonios kambario problemų nekylą, nes erdvės virš lubų dėl vamzdžių liko daugiau. Ten užteko pasimatuoti plotį ir išpjauti skylę.

gipso lubos vonioje
Skylė ventiliatoriui

Labai džiaugiuosi, kad jau pasibaigėme visus pagrindinius triukšmingus darbus. Dar šį savaitgalį patriukšmausime valandą, bet tai bus pabaiga. Kiek teko girdėti, kad jau netrukus kelsis pirmieji gyventojai? Ar jau yra kas gyvena?

linkmenu ezerai statybos
Vyksta antrojo etapo darbai!

Parašyti komentarą

fifteen − 11 =