Markizės terasai. Kaip išsirinkti?

Markizės terasai. Kaip išsirinkti?

Namo terasos įrengimas viena iš pagrindinių mūsų šeimos pokalbių temų. Tik nusipirkus namo sklypą, visai netrukus įsigijome milžinišką lauko sėdmaišį terasai bei supamą fotelį. Jau labai akivaizdu, kd norime terasoje sukurti poilsio zoną su jaukiu apšvietimu, patogiais terasos baldais. Dėl apsaugos nuo saulės rinkomės iš kelių galimų variantų.

Apsisaugoti nuo saulės išsirinkome markizes terasai. Terasinės markizės skirtos prie namo esančiai terasai pridengti. Jos neapsaugo nuo stipraus lietaus, tačiau sukuria pavėsį.

Mūsų svetainės lango plotis net 6 metrai, o į langus švies pietinė saulė. Terasines markizes galima montuoti net iki 7 metrų pločio, todėl toks sprendimas mums leis uždengti visą savo terasos plotą. Markizė terasai pasitarnaus ir keliant komforto lygį mūsų svetainėje, nes pridengs langus nuo tiesioginės saulės spindulių per karščius.

Terasinių markizių tipai

Pirmiausia markizės skirstomos pagal jų valdymą. Pigiausias sprendimas bus valdymas rankiniu būdų. Norint modernesnio sprendimo, galima rinktis markizių valdymą nuotoliniu pulteliu ar jungikliu.

Moderniausias sprendimas yra visiškai automatizuotas markinių valdymas reaguojant davikliams į lietų, stiprų vėją ar saulę. Be abejo, tokie sprendimai yra gerokai brangesni.

Markizės gali būti su kasete arba be jos. Kasetė apsaugo audinį nuo lietaus, dulkių ar lapų. Taip pat, mūsų akimis, markizė su kasete atrodo gražiau.

Kas svarbu žinoti renkantis markizes?

Impregnuotas markizių audinys apsaugo erdvę nuo nedidelio lietaus, tačiau prasidėjus stipriasniam lietui, markizę reikės suvynioti.

Niekas neatkreipia daug dėmesio,bet svarbus ir markizių pakabinimo kampas. Jeigu langai yra į rytus ar vakaras, markizės turėtų didesniu kampu būti nuleistos žemyn. Pietiniams langams užtenka 45-60 % laipsnių kampo.

Audinio spalva taip pat svarbu – tamsus audinys sugers daugiau saulės šviesos todėl temperatūra gali būti didesnė aplink. Šviesus audinys sugers mažiau šilumos.

Markizės terasai kaina

Markizės kaina priklauso nuo audinio, konstrukcijos ilgio, kasetės bei automatizavimo. Norėdami namų terasoje įsirengti bent 3 metrų markizę, turėsite paskirti bent 500 eurų. Pilnas automatizavimas gali neadekvačiai išbranginti sprendimą.

Susiję straipsniai:

kKondicionieriaus montavimas name. Ar verta?

Parašyti komentarą

1 × two =