Kondicionieriaus montavimas name. Ar verta?

Kondicionieriaus montavimas name. Ar verta?

Vasaros karščiai priminė apie kondicionieriaus svarbą namuose. Gyvenant bute turime dėkingą langų lokaciją, todėl vasaros karštis nebūna labai erzinantis. Statant namą apie kondicionierių iš pradžių negalvojome, tačiau po birželio kaitros, nusprendėme, kad kondicionierius būtinas.

Kondicionavimo sistemą geriausia suplanuoti prieš pradedant vykdyti apdailos darbus. Tokiu būdu ne tik pavyks suplanuoti tinkamas konstrukcijas vidiniam ir išoriniam kondicionierių blokui, bet ir paslėpti visas komunikacijas sienoje, nesugadinant namų interjero.

Išorinį kondicionieriaus bloką reikia montuoti taip, kad atstumas iki vidaus blogo būtų kuo trumpesnis. Todėl kondicionierių savo namui ketiname montuoti ant namo stogo. Vidutiniškai kondicionierius pašalina iš oro apie 1.5 litro vandens per valandą, taigi iš anksto reikia numatyti, kur bus drenažo vamzdynas.

Į ką atkreipti dėmesį montuojant išorinį bloką?

  • Šilto oro išmetimas turi būti nukreiptas taip, kad nesukeltų nepatogumų kaimynams. Geri santykiai su kaimynais labai svarbu.
  • Aplink išorinį bloką turi būti palikta pakankamai erdvės, kad oras galėtų aplink lengvai judėti.
  • Blokas turi būti montuojamas ant tvirto pagrindo, jeigu nėra montuojamas ant sienos.
  • Būtina pasirūpinti drenažu ir elektros maitinimu iš anksto.

Vidinio kondicionieriaus bloko montavimas

  • Konstrukcija, ant kurios bus kabinamas ar kitaip tvirtinamas vidinis blokas turi būti pakankamai tvirta, kad išlaikytų jo svorį. Jeigu vidinis kondicionieriaus blokas bus montuojamas ant gipso kartono sienos, rekomenduojama ją sustiprinti OSB plokšte.
  • Turi būti paliktas patogus priėjimas aptarnauti kondicionierių.
  • Jis neturėtų būti smarkiai nutolęs nuo išorinio bloko. Reikia palikti laidus ir vamzdyną blokų sujungimui.
  • Įrangą privaloma įžeminti.
  • Vidinis blokas turi būti dedamas į atvirą plotą, kad būtų užtikrinti geriausi oro mainai. 

Kondicionieriaus montavimo kaina

Nors kondicionieriaus montavimas atrodo tikrai nesudėtingai, tačiau šis darbas reikalauja žinių ir profesionalumo. Kondicionieriaus montavimo kaina priklauso nuo pačio kondicionieriaus kainos. Kuo brangesnį kondicionierių pirksite, tuo lengviau bus nusiderėti dėl mažesnės montavimo kainos.

Nerekomenduojame pirkti kondicionieriaus iš vieno tiekėjo, o montavimą iš kito. Tokiu būdu gali kilti problemų dėl garantinių dalykų ar montavimo kokybės.

Vilniuje kondicionieriaus montavimo kaina prasideda nuo 200 eur.

Parašyti komentarą

16 + 2 =