Kiek kainuoja IKEA virtuvė? Atsiliepimai apie kokybę.

Kiek kainuoja IKEA virtuvė? Atsiliepimai apie kokybę.

Virtuvės baldų pasirinkimas brangus ir sudėtingas klausimas. Virtuvės baldus gamina tikrai daug įmonių, bet rasti patikimus gamintojus nėra paprasta. Taip pat vienas iš pasirinkimų IKEA virtuvė, kuri vilioja savo kaina bei pristatymo greičiu. Užsisakius virtuvės baldus, užsakymas surenkamas per 3 valandas.

IKEA virtuvės planavimas

Nusibraižėme savo įsivaizduojamą virtuvę. Virtuvės spintelės bus baltos (arba kažkurio balto atspalvio) spalvos, su neiššaukiančiomis arba paslėptomis rankenėlėmis. Yra tekę girdėti nusiskundimų, kad blizgus virtuvės baldų paviršius labai nepraktiškas, nes ant jo matosi visi pirštų antspaudai, todėl nusprendėme rinktis matinį. Tik dėl stalviršio dar nesame apsisprendę. 

Visos viršutinės spintelės bus iki lubų, nes palikta tuščia erdvė būtų naudinga nebent tik dulkėms kauptis. o ir vietos daiktams bus daugiau. Taip pat labai norime ledinio apšvietimo po pakabinamomis spintelėmis.  IKEA variantai atrodo pakankamai brangūs, todėl paieškosime LED sprendimų ir kitur.

Mūsų netolimos ateities virtuvė. Laukiame kritikos. Galvodami apie virtuvės interjerą, norime baltos spalvos ir tradicinių formų.

ikea virtuve

Nors makete pavaizduotas atskiras šaldytuvas, tačiau mes jį darysime įmontuojamą.

Dar šiame brėžinyje nėra pavaizduota įmontuojama mikrobangų krosnelė. Galbūt ji užims daugiau vietos ir tikrai kainuos daugiau, tačiau tai atrodo, daug tvarkingiau. Visiškai neatsakytas ir svarbus klausimas lieka buitinė technika – kokio gamintojo įmontuojamą šaldytuvą, indukcinę kaitlentę, orkaitę ir galingą gartraukį rinktis. Labai lauksime Jūsų komentarų apie gerą/blogą buitinę techniką ir jos pasirinkimą.

Kad nepamanytumėte, jog susiplanavome visiškai nykų, niekuo neišsiskiriantį virtuvės baldų dizainą, paaiškinsime kodėl priėmėme būtent tokį sprendimą. Mūsų bute virtuvė ir svetainė bus viena, gana nedidelė (~20 m2)  erdvė. Norime, kad ta patalpa būtų labiau svetainė nei virtuvė, todėl nusprendėme virtuvės baldus daryti kuo mažiau traukiančius akį, be ryškių akcentų ir detalių.

ikea virtuve dazyta
ikea virtuve stalvirsis

Ikea virtuvės privalumai

 1. Mūsų virtuvė „Linkmenų ežerų“ bute neturės sienų, kurios ribotų spintelių plotį, todėl galima rinktis standartinius baldus, pastumiant juos pora centimetrų į vieną ar kitą pusę.
 2. Jau paskambinome į kelias virtuvės baldų gamyba užsiimančias įmones. Pirmiausia, yra pakankamai sudėtinga atsirinkti, kuriomis įmonėmis tikrai galima pasitikėti. Nenorime, kad baldų pagaminimas vėluotų tris savaites. Be abejo, tam yra sutartys, tačiau kai prasideda vėlavimai ir aiškinimasis kas kaltas, tai atima labai daug laiko ir nervų. Antras dalykas – visos įmonės su kuriomis bendravome kalbėjo apie 1,5 mėnesio reikalingą gamybai. Mes suprantame, kad terminai yra tokie, kokie yra. Bet su IKEA galėtume apsisukti greičiau.
 3. Įvairios komplektacijos galimybės. IKEA leidžia pasirinkti skirtingą spintelių plotį, pakabinamų spintelių aukštį, stalčius, dureles ir t.t. Bet svarbiausia, kad po 2 metų, norint pakeisti sugadintas arba atsibodusias spintelės dureles, mums nereikės ieškoti įmonės, kuri galėtų padaryti atnaujinimus mūsų „išskirtinės“ virtuvės baldams.
 4. IKEA tiekia BLUM baldų mechanizmus.  Radome įdomią diskusiją apie kokybę ir kainą bei IKEA ir BLUM santykį čia.
ikea virtuves kaina

Kodėl dvejojame?

 1. Virtuvės baldų kaina – kol kas nesame išsiaiškinę kainų skirtumo tarp individualaus užsakymo ir standartinio iš IKEA. O IKEA virtuvės baldai nėra pigūs. Taip pat prie baldų kainos reikia nepamiršti pridėti transportavimo išlaidų bei virtuvės baldų surinkimo kainos. Viską sudėjus kaina nuo 2000 eur pakyla iki 2400 eur.
 2. IKEA ekspozicijoje dauguma stalviršių atrodo gerokai padėvėti. Ar jų stalviršiai tikrai nėra labai atsparūs? Norime medinio stalviršio, bet kyla daug klausimų dėl jo eksploatacijos. Ar tikrai tokiam stalviršiui reikalinga kruopšti priežiūra? Ar IKEA mediniai stalviršiai pakankamai atsparūs?
 3. Gaminant individualius virtuvės baldus, patiems tik reikia pasakyti, ko norime, patvirtinti brėžinį ir sumokėti pinigus. Visos klaidos ant jų pečių. Renkantis Ikea virtuvės komplektą reikia patiems pakankamai stipriai pasukti galvą.

Ikea virtuvės trūkumai

Virtuvės pasirinkimas privertė persigalvoti lygiai keturis kartus. Pirmiausia, tai buvome nusprendę pirkti IKEA virtuvę, tačiau, kai nuvykome trečią kartą paglostyti virtuvių ir suvalgyti kukulių, padarėme atradimą. IKEA virtuvės surinkimas kainuoja  9 % bendros virtuvės baldų vertės, virtuvinės technikos montavimas, jeigu technika yra ne iš IKEA kainuoja neadekvačius pinigus.

Tada persigalvojame ir išsikviečiame baldininką, kuris vėluoja valandą ir atvyksta pasimatuoti be gulsčiuko ir metro. Bet po dviejų dienų sugeba atsiųsti pasiūlymą, kuris mus pribloškia blogąja prasme. Nesutikus su pasiūlymu, jis pasiūlo sutaupyti vidinių spintelių medžiagoms, o kaina tampa 500 eur mažesnė.

Vėl nusprendžiame, kad geriau rinktis IKEA, tačiau netikėtai sutinkame žmogų, kuris pakviečia pažiūrėti, su kokiomis problemomis susiduria IKEA virtuvių savininkai:

 • IKEA virtuvė montuojasi ant ištisinių profilių, todėl baldai yra atitraukti apie pusę centimetro nuo sienos. Dėl to reikia galvoti, kaip tą tarpą paslėpti. Čia aktualu tuomet, kai virtuvės baldai nėra montuojami į nišą.
 • Jeigu samdomi IKEA specialistai baldų sumontavimui, prie mūsų virtuvės kainos galime pridėti 500 eur.
 • Mūsų norimą pusbarį reikėtų gaminti atskirai. Tai papildomas laikas ir papildomi pinigai montavimui.
 • Renkantis IKEA virtuvės baldus, reikėtų ieškoti dar individualių sprendimų slepiant gartraukio vamzdį ir montuojant ventiliatorių.

Tada pagaliau į mūsų namus atvyksta baldininkas, kuris atsiveža ne tik lazerinį metrą, tačiau ir lazerinį gulsčiuką. Viską išmatuoja ir po dviejų dienų atsiunčia detalų pasiūlymą ir pagaminimo terminą.

Pasirinkome virtuvės baldų gamintoją, tačiau prieš tai aplankėme keletą prabangių butų, kuriuose buvo jo įrengtos virtuvės.

Virtuvės pusbaris tarnaus ir kaip darbo stalas!

virtuves baldai

Virtuvės karkasas ir stalviršis iš Egger, fasadai Ecopal, sienelė ir baras iš LMDP Egger. Stalčių mechanizmai BLUM, lankstai – Hettich.

ikea7
ikea6
ikea5

Virtuvė buvo pagaminta per 32 dienas.

Ieškote virtuvės baldų ir negalite apsispręsti, parašykite mums – info@pirktibusta.lt

15 komentaras (-ai) “Kiek kainuoja IKEA virtuvė? Atsiliepimai apie kokybę.

 1. Aš jūsų vietoje būtinai rasčiau vietos indaplovei, o vietos trūkumą kompensuočiau virtuvine sala, kuri dar ir atskirs virtuvės zoną nuo svetainės.
  Orkaitę pirkau vieną naujesnių Whirlpool modelių su pirolize, esu tikrai patenkinta

  1. Koks orkaitės su pirolize privalumas? Man atrodo, kad virtuvinė sala yra geras dalykas, kai turime tikrai erdvius namus. Tokiame mažame bute toks sprendimas, greičiausiai, atimtų per daug vietos.

   1. Pirolizė – efektyviausias valymo metodas. Tiesa, dar neteko išbandyti, nes viskas nauja 🙂 Buitinės technikos parduotuvėse susidūriau su dvejopa nuomone – buvo atkalbinėjusių, buvo pasisakiusių būtinai už šią funkciją, jei finansai leidžia. Bet nuomonę aš jau buvau susidariusi iš anksčiau iš forumų pasiskaitymų ir savos patirties, kad orkaitę valyti yra labai bjaurus ir dažnai atidėliojamas darbas.

 2. Sveiki,
  norėčiau atkreipti dėmesį, kad gana mažas atstumas tarp šaldytuvo ir kriauklės. Ergonominiu požiūriu tai nėra patogu, kadangi ištraukus produktus iš šaldytuvo dažniausiai norime kuo greičiau juos padėti, kad atsilaisvintų rankos. Vietos taip pat reikia ir tam atvejui, kuomet produktus, parneštus iš parduotuvės, norime sukrauti į šaldytuvą – patogu pirmiausia juos pasidėti kuo arčiau šaldytuvo, ir tuomet krauti. Tačiau jūsų atveju tokiems dalykams nėra daug vietos, be to, produktai gali kristi į kriauklę. Jūsų virtuvėje kriauklę pastumčiau arčiau kampo, o kaitlentę su orkaite – toliau nuo kampo. Tokiu atveju kampinę stalviršio dalį būtų lengviau pasiekti ir išnaudoti.
  Tikiuosi, mano mintys pravers 🙂

 3. Skalbyklę kiškite po “gyvatuku”.
  IKEA virtuvės kokybiškos ir pigesnės nei vietinių meistrų, LED galite susidėti ir iš Kinijos, tik prieš montuojant reikia palikti paruoštus laidus busimiems apšvietimams. Nuo šaldytuvo iki praustuvės vietos pakaks, bet šeimininkių poreikis darbastalio plotui visada didelis…ir koks jis bebūtų, visada bus mažokas 😉
  Indaplovė būtina! Gailiuosi jau du kartus, kad neėmiau ir, kad antru atveju nebuvo galimybės. Nes jei neimsite, vėliau įdėti bus problema, ir reiks galvoti kaip man… gal tilps sandėliuke? 🙁 O ir jei kaip nors sugalvotumėte patalpinti, bus gaila vietos, kuri jau paskirta indaujai, maišiukams, kruopoms, makaronams ar kitiems virtuvės rakandams…

   1. Pasinaudojus wgs patarimu, indaplovė galėtų (bent jau ta siauroji 45 cm – priklauso, kokie jūsų šeimos planai, galbūt užteks!) tilpti ir šalia šaldytuvo. Apskritai, aš asmeniškai, planuodama virtuvę, dedu prioritetus taip: puiki ir nuostabi buitinė technika (kaip indaplovė, žinoma :D)/stalviršio kvadratūra >> vieta pasidėjimui >> mikrobangė.
    Atsiradus indukcinėms, iškyla klausimas, ar tikrai mikrobangę verta montuoti ten, kur vietos nėra 🙂

 4. Planuojame ir mes virtuvę. Vyro kolega užsiima interjeru (daugiametė patirtis ir įvairių biudžetų projektai), tad klausėm jo profesionalios nuomonės – užsakyti virtuvę pas gerus meistrus galima daug kokybiškiau ir pigiau nei IKEA’joj.
  Antras dalykas – būtinai įsigykite indaplovę. 45 cm arba kompaktišką. Geriau nepirkti atskiros mikrobangų krosnelės – yra orkaitės, konvekcinės ir mikrobangų viename. Vietos atžvilgiu tikrai geresnis sprendimas.

 5. Na, man tarpas tarp šaldytuvo ir kriauklės atrodo normalus, ypač turint omeny, kad virtuvė apskritai nedidelė. Kai vietos daug, tai gali ir tokius minimalius dalykus, kaip ‘kur padėti prekes’ planuoti, tačiau kai erdvės mažai, tai tampa antriniais dalykais.
  O dėl IKEA’os… Pigūs virtuvės komplektai ne tik IKEA’oj yra, o kokybė Ikėjos gal ir nėra prasta, bet ir nėra kažkoks kosmosas. Kainos, beje, labai panašios, kaip ir kitur, tai čia gal labiau reiktų kreipti dėmesį į va tą minėtą nusidėvėjimą ir komplektacijos galimybes.

 6. Jeigu renkatės įmontuojamą buitinę techniką, patarčiau orkaitę statyti aukščiau, o apačioje palikti spintelę, kaip ir virš orkaitės. Taip daug patogiau, nes lankstytis nereikia ir žymiai gražiau vizualiai virtuvėje atrodo. Pati tokią turiu, tad tikrai rekomenduoju. 🙂

 7. Vietos virtuvėje indaplovei suradome atsisakę atskiros mikrobangės – nusipirkome orkaitę su mikrobangės funkcija.

 8. Mes pasirinkome IKEA. Vyras nesunkiai suprojektavo su programėle, pirkome be stalviršio ( mums irgi pasirodė, kad nelabai kokybiški stalviršiai, beje, tik jų paviršius medinis, viduje-presuotos drožlės). Stalviršį(ąžuolinį skydą) pirkome kitame mieste, tiesa, jį dar reikėjo šlifuoti, alyvuoti, išpjauti plautuvės vietą ( darė vyras). Spinteles bendromis jėgomis susirinkome patys.

 9. Sveiki, na požiūris dėl surinkimo labai įdomus 9% nuo baldų kainos yra normali suma, jeigu šią paslaugą užsisakinėtumėte iš kitų baldžių, kad jie Jums surinktų IKEA virtuvę kaina būtų 10-15% nuo sumos. Mes patys renkame labai daug baldų tiek IKEA tie kitų gamintojų tai su IKEA per kelerius metus tebuvo vienas kartas kai trūko poros nedidelių detalių. IKEA baldai gaminami Lietuvoje kapir daug kitų baldžių plokštes užsako pas tuos pačius didžiausius tiekėjus.

Parašyti komentarą

7 − four =