Viskas apie draudimus!

Viskas apie draudimus!

Buto pirkimui ir įrengimui išleidome labai didelę dalį savo sutaupyto biudžeto, todėl dabar reikės įdėti pastangų siekiant vėl papildyti atsargų krepšelį.  Norėdami protingai suvaldyti finansines rizikas įsigijus savo pirmąjį būstą, nepagailėjome pinigų draudimams.

1. Būsto draudimas

Perkant butą su paskola būsto draudimas yra privalomas. Kadangi paskolą iš „Swedbankėmeme gerokai anksčiau, nei buvo priduotas namas ir nenorėjome skirti laiko draudimų analizei, pasirinkome pačio banko draudimo paslaugas. Šiuo draudimu mes apdraudžiame savo sienas, lubas, grindis.

2. Apsaugota būsto paskola

Šį draudimą pavadinčiau ramybės draudimu :). Netekties ar negalios (draudžiamojo įvykio) atveju bus išmokėta draudimo išmoka ir kažkam liks namai, o ne būsto paskola.  Gyvybės draudimo sumą pasirenkame patys, galima rinktis draustis viso būsto paskolos sumą ar rinktis mažesnę. Mes paskolos sumą padalinome per pusę ir kiekvienas apsidraudėme tokiai sumai. Šis draudimas yra pakankamai brangus ir kai baigsis visi namų įrengimo rūpesčiai, skirsiu laiko pasidomėti alternatyvoms.

3. Namų turto draudimas.

Namų turto draudimas atlygina padarytus nuostolius dėl apgadinto, sunaikinto arba pavogto kilnojamo turto esančio apdraustame būste arba už apdrausto būsto ribų (galima pasirinkti, kad į draudimą įeitų sąlygos dėl pavogto telefono ne namų valdose). Priklausomai nuo pasirinktos draudimo įmonės, sutarties sąlygų pagrindiniai padengiami nuostoliai yra: dėl ugnies, dūmų poveikio, sprogimo, vamzdžių trūkimo, audros, žaibo trenkimo, užliejimo, liūties, sniego slėgio, stipraus vėjo, trečiųjų asmenų tyčinės veiklos, įtampos svyravimų, transporto priemonės atsitrenkimo ir kitų rizikų.

Rinkdamiesi šį draudimą labiausiai galvojame apie vagystės riziką.  Renkantis draudimą, taip pat nepamirškite atkreipti dėmesį į išskaitą (franšizę).

4. Civilinės atsakomybės draudimas.

Civilinės atsakomybės draudimą galima vadinti gerų santykių su kaimynais draudimu.  Jeigu sudeginsime kaimynus ar apliesime juos, draudimas atlygins jiems nuostolius.

Kaip pasirinkti draudimo įmonę?

Draudimo įmonės mano akyse niekada nebuvo patikimas partneris, kuriuo galima besąlygiškai pasitikėti. Kai kurias įmones atmečiau iškart, nes jau buvo tekę susidurti su jų gebėjimais neišmokėti išmokų. Labai ironiška, kai per įvairias konferencijas draudimo įmonių vadovai pasakoja apie dėmesį klientui ir kad viskas daroma siekiant padėti žmonėms suvaldyti rizikas, tačiau pasirašant jų draudimo sutartis reikėtų tikrai pasikonsultuoti su teisininku.

Prašymai ir palinkėjimai

1. Jeigu turite įdomių (gerų ir blogų) patirčių su draudimais, pasidalinkite komentaruose.

2. Noriu palinkėti visiems apsidraudusiems, kad Jūsų pinigai nueitų vėjais. Ir ne dėl to, kad draudimo bendrovė Jus apgaus, o dėl to, kad Jums viskas visada klostysis gerai!

Viena mintis “Viskas apie draudimus!

  1. Šaunus įrašas. Tikrai daugeliui reikalingas. Kas man labai patiko, kad viskas gan plačiai aprašoma apie draudimus. Pasirinkti tinkamą draudimo bendrovę tikrai nėra lengva… ypač, kai jų yra tiek daug.

Parašyti komentarą

17 − 14 =