Termostatai grindiniam šildymui: Ar verta investuoti?  

Termostatai grindiniam šildymui: Ar verta investuoti?  

Pirmo namo statybos yra labai ilga kelionė. Ypatingai darbus pradėjus tokiu neapibrėžtu  laikotarpiu.  

Pradėjus skirti daugiau laiko meistrų pasirinkimui, rekomendacijų paieškai – darbai pradėjo  klostytis lengviau. Be abejo, patyrusių meistrų reikia palaukti, jie neateina dirbti kitą dieną, tačiau  laukimo metu galima kartu su dizainere ir statybinių medžiagų pardavėjais surasti teisingiausius  sprendimus.  

Nemažai diskusijų turėjome dėl termostatų montavimo kiekviename kambary. Pirmiausia kilo  klausimas, ar termostatai išvis reikalingi. Vandeniu šildomos grindys turi nemažą šilumos  inertiškumą, todėl nustačius kambario temperatūrą teks palaukti, kol pokytis iš tikro įvyks.  

Kilo idėja, kad gal galime vieną kartą sureguliuoti šildymo sistemą, nustatyti skirtingas kambario  temperatūras ir daugiau niekada nieko nekeisti. Santechnikai pasidalino, kad tokį sprendimą vis  dar renkasi nemažai žmonių, kurie stato namą pirmą kartą, tačiau po to dažnai skambina ir  skundžiasi, kad nepavyksta pasiekti komfortiškos temperatūros.  

Reikia įvertinti, kad vis tiek yra pietinė, šiaurinė namo pusė, kurios skirtingai apšviečiamos  saulės ir skirtingai prikaista, todėl nevaldant kiekvienos patalpos temperatūros vienur bus per  karšta, kitur per šalta.  

Yra žmonės, kurie nejaučia temperatūros svyravimo kambaryje, tačiau mes mėgstame komfortą  ir pastovumą, tai nusprendėme susidėti termostatus visose patalpose.  

Danfoss grindų šildymo automatika

Pradėjus namo statybas apie jokius termostatus išvis negalvojome. Klausimą dėl jų pirmiausia  iškėlė dizainerė braižydama jungtukų planą. Ir tuo metu šitas klausimas pasimiršo. Elektrikui  baiginėjant pirmuosius elektros instaliacijos darbus vėl grįžome prie klausimo, kokius  termostatus montuosime.  

Santechnikai pagal namo planą suskaičiavo, kiek iš viso reikės termostatų.

Pirmiausia turėjome apsispręsti ar norime belaidės ar laidinės sistemos. Nepaisant sistemos  stabilumo ir ilgaamžiškumo skirtumo, kėlėme klausimą dėl kainos. Vedant laidinę sistemą atsiranda papildomos išlaidos dėl naujų 9 papildomų taškų elektrikui už darbą + papildomi  metrai kabelio.  

Kadangi aktyviai skaitome išmanių namų grupę Facebook, labai dažnai matome komentarus  apie namų sistemų valdymą: Jei daryčiau nuo nulio – sistema būtų laidinė. Labai erzina  maitinimo elementų keitimas.  

Jų rekomendacija buvo rinktis Danfoss ICON 24 grindų šildymo automatika. Prie šio valdiklio galima prijungti tiek laidinius, tiek belaidžius termostatus. Elektrikas taip pat buvo jau ne  kartą susidūręs su šiais termostatais.  

Kodėl svarbu tokius dalykus apgalvoti iš anksto?  

Atliekant elektros instaliacijos darbus elektrikas nuvedė laidus visų termostatų valdymui. Šiuo atveju reikalingi 2×0.75mm2 elektros kabeliai Kadangi tuo pačiu kabeliu gaunamas 24V maitinimas ir perduodama informaciją, tai nebus problemos esant poreikiui aktyvuoti kitas funkcijas. Taip pat termostatams reikia  pasirinkti teisingas vietas: jie negali būtų ant tiesioginės saulės spindulių, bei pagal savo ūgį  reikia nusimatyti tinkamą aukštį. Mes pasirinkome 150 cm.  

Grindų šildymo automatika ir pajungimas kainuos apie 1500 eur. Namo statybos kainoje ši suma labai  nedidelė, tačiau tai suteiks ne tik komforto. Bus sunaudota mažiau energijos šildant namus ir kažkada parduodant namą pridės daugiau  vertės. Dažnu atveju, kas šiandien dar neatrodo privaloma, po 5 metų jau gali būti įvardintas  kaip trūkumas.

Parašyti komentarą

six − 1 =