Signalizacija namams: nuo ko pradėti?

Signalizacija namams: nuo ko pradėti?

Statistikos departamento skaičiai rodo, kad kasmet vagysčių skaičius iš lėto mažėja. Vagysčių skaičius,kada įsibraunama į privačias patalpas irgi leidžiasi žemyn.

Atrodo gyvename vis saugesnėje aplinkoje. Tačiau prieš mėnesį išvykus atostogų, kaimynai pasidalino aplink namus slankiojančiais įtartinais veikėjais.

Spėkite, kiek naktų iš eilės jie atėjo vogti dviračių, nepasaint kaimynų pastangų juos vaikant nuo daugiabučio kvartalo? 4 užėjimai per 4 naktis – pavogti dviračiai net iš antro aukšto balkonų.

Kada planuoti signalizacijos montavimo darbus?

Visus signalizacijos planavimo ir montavimo darbus patikėjome elektrikui. Paruošus elektros planą (rozetės, jungtukai), bei numačius termostatų vietas (nuorodą į straipsnį apie termostatus), tuo pat metu suplanavome ir signalizacijos elektros instaliaciją.

Signalizacijos skirstomos į laidines ir belaides. Belaidės, mūsų akimis, turi tik vieną privalumą – tai lengvesnis montavimas, kada jau įrengta vidaus apdaila. Mūsų atveju, darant viską nuo nulio, pasirinkome laidinę sistemą, kuri yra truputį pigesnė bei ilgaamžiškesnė. Svarbiausia, nereikia sukti galvos apie maitinimo elementų keitimą. 

Renkantis signalizaciją negalvojome apie bevielius sprendimus. Visi elektros laidai signalizacijai išvedžioti prieš apdailos darbus.

Savo namams pasirinkome lietuvišką ELDES signalizaciją. Kodėl?

  1. Elektriko rekomendaciją – per paskutinius metus nemontavo kitokio gamintojo signalizaciją. Visas servisas Lietuvoje.
  2. Turiu naują kolegą, kuris anksčiau dirbo su Eldes produkciją. Jis taip pat puikiai atsiliepė apie Eldes gaminius ir darbo kultūrą.

Vienintelį reikalavimą, kurį kėlėme patys signalizacijai – valdymas per aplikaciją. Ar Jums būna tas jausmas, kai ką tik išėjus iš namų galvojate ar išjungėte lygintuvą ir užrakinote duris? Tai valdant signalizaciją per aplikaciją telefone, galėsime matyti ar uždarėme langus ir aktyvavome signalizaciją.

Prie Eldes signalizacijos valdymo modulio galima pajungti ir temperatūros pokyčių, dūmų jutiklius, suveikus vienam iš daviklių – galima gauti SMS, aplikacijos notifikaciją, taip pat įvykis gali būti nusiųstas į saugos tarnybos centrinį pultą.

Kiek kainuoja signalizacijos diegimas?

Signalizacijos įrangos ir įrengimo darbai gali kainuoti nuo 500 eur iki 2000 eur. Mūsų atveju bendra sąmata bus apie 1500 eur. Skaitant įvairias Facebook grupes, atrodo, kad daugelis žmonių geba patys išsivedžioti signalizaciją ir tokiu būdų sutaupyti nemažą pinigų sumą, nes geros kokybės signalizacijos įranga namui kainuoja apie 500-600 eur, darbas sudaro didelę dalį.

Patys tokių darbų atlikti nemokame ir neturime laiko, todėl sumokame profesionalams už darbą.

Signalizaciją pajungėme tik išbetonavus grindis. Kadangi visos medžiagos nuolatos brangsta, o meistrai saugo savo įrangą. Teko girdėti istoriją iš kolegų, kada namas nebuvo draustas turto draudimo, nebuvo signalizacijos ir dar neįsikėlus gyventi iš namų buvo pavogtas šilumos siurblys. Labai brangi pamoka.

Parašyti komentarą

7 − six =