Kokį butą geriau pirkti – senos ar naujos statybos name?

Kokį butą geriau pirkti – senos ar naujos statybos name?

Ilgą laiką nuomavomės butus tik senos statybos butuose, skirtinguose Vilniaus rajonuose (Pašilaičiai, Žirmūnai ir senamiestis) ir buvome apsisprendę pirkti butą senos statybos name. Tačiau galiausiai įsigyjame naujos statybos butą. Kodėl?

Kraustymosi metu išsigrynino noras gyventi kuo arčiau Vilniaus miesto centre. Arčiau nereiškia, kad centre. Daug žmonių nesutiks ir sakys, kad Vilniuje geras susisiekimas, o ir atstumai nėra labai dideli. Ir jie bus teisūs. Bet mums reikia arti centro.

„Linkmenų ežerai“ namai yra nutolę 25 min. pėsčiomis nuo Gedimino prospekto (patys išbandėme savo kojomis).

Buto kaina

Pradėję ieškoti buto pirkimui iš karto buvome nusistatę pinigų sumą, kurią galime skirti. Kadangi žinojome, kad nenorime kraustytis tolyn į rajoną, tai už tą pačią kainą galėjome rinktis iš senesnės statybos  ir mažesnių būtų mūsų geidžiamame Žirmūnų trikampyje. Skaičiavome taip: nusipirksime apleistą, tačiau pigesnį butą senos statybos name ir skirsime lėšų kapitaliniam remontui. Bet tada dar pradėjome skaičiuoti, kad ne vieną tūkstantį eurų reikės išleisti namo renovacijai.

Naujos statybos butai netoli miesto centro mums šiuo metu yra per brangūs. Todėl mūsų dėmesį patraukė  „Linkmenų ežerų“ kvartale esančių butų kainos. Surašėme skaičiavimus ant balto lapo. Naujas butas kainuos brangiau, bet sutaupysime įrengimui nemažai laiko ir nervų.

nauji butai zirmunuose

Įrengimas

Paprasčiau, ir tikimės pigiau, bus įrenginėti naujos statybos butą. Norint chrusciovke pritempti prie dabartinių gyvenimo poreikių, tektų griauti sienas, keisti santechnikos vamzdžius, iš naujo vedžioti elektrą. Taigi vien paruošiamiesiems darbams būtų išnaudota labai daug laiko ir pinigų. Tuo tarpu naujame bute su daline apdaila visi šitie dalykai bus paruošti pakankamai tvarkingai.

Iš aplinkinių rato girdėjome, kad situacija su gerais meistrais primena 2007 metus, kai pas meistrą tekdavo eiti nuleidus galvą ir prašyti, kad ateitų dirbti į tavo objektą už daug pinigų.

Parkavimas

Naujos statybos butai turi vieną didelį, tačiau brangų privalumą – parkavimo vietą. Nors Žirmūnuose nėra didelių problemų su parkavimu, tačiau nuvykus į Fabijoniškes ar Šeškinę viskas atrodo sudėtingiau.

zirmunai
Didelių bėdų su parkavimu Žirmūnuose nėra!

Kaimynai

Naujas namas sumažina tikimybę vakarais girdėti, kaip kaimynė grasina papjauti vyrą. Taip pat tikėtina, kad nusipirkę naujos statybos butą, žmonės turės daugiau noro gyventi tvarkingoje aplinkoje.

zirmunu rajonas
Bet situacijos neidealizuojame, teko girdėti, kaip naujos statybos name žmonės kovoja dėl teisės pasistatyti dviratį laiptinėje. Dar geresnė istorija apie draudimus vaikams žaisti žaidimų aikštelėje, ne susidėvės metaliniai žaislai.

Aplinka

Parodyk savo kiemą, pasakysiu kokie tavo kaimynai. Nuo kaimynų priklauso kokia tvarka bus kieme ir laiptinėje.  Kai ėjome per Žirmūnus ir mėtėme skelbimus butui pirkti, matėme daug baisių laiptinių pavyzdžių.

Naujos statybos kiemai ir aplinka taip pat turi savo minusą. Kol aplink statomi nauji namai, kasdien tenka matyti statybų aikštelę.

zirmunai namai
Naujos statybos namų kiemuose tokių individualių darželių dažnai nepamatysi.

Komunaliniai mokesčiai

Mums pasisekė, kad nuomojame senos statybos bute kainos už šildymą nėra itin aukštos, o ir šalta žiemos metu namie nebūna. Bet patikrinus šildymo kainas kurgyvenu.lt matoma, kad šildyti senos statybos nerenovuotą butą nėra pigu.

Naujos statybos bute dažniausiai skaičiuojami mokesčiai už apsaugos paslaugas, aplinkos tvarkymą ir priežiūrą ir pan. Bet geriau sumokėti už kameras, nei už šilumą einančią pro kiauras sienas.

zirmunai 2
O kaip Jums toks žalias kampelis?

7 komentaras (-ai) “Kokį butą geriau pirkti – senos ar naujos statybos name?

  1. 1) Atstumas tarp namų senos ir naujos statybos kiemuose?
    2) Statybos kokybė
    3) Kaimynų skaičius vienam aukšte?
    3) Kvadratinio metro kaina?
    4) Nemokamų automobilio stovėjimo vietų skaičius?
    5) Sandėliuko kaina?
    6) Atstumai iki darželių, autobuso stotelės..
    7) Garso izoliacija?
    8) 9) 10)… galima vardint toliau ir kai viską susumuoji, nu tai jau nėra taip viskas į vienus vartus 😉

  2. Manau, jei nėra didelės meilės būtent seniems namams, jūsų pasirinkimas yra labai teisingas. Mes turime butą ties Senamiesčio/Naujamiesčio riba. 62 kv., 3,8 m. aukščio lubos, nuostabi vitažinė laiptinė ir kiti grožiai. Širdis sąla 🙂 Žodžiu, pirkome tiesiai iš prieš tai bute n metų gyvenusių žmonių paveldėtojų – be jokių remontų. Išplanavimas: 2 kambariai po ~20 kv., L formos koridorius ~ 10 kv. m., virtuvė ir vonia po ~ 5 kv. m. Taigi ruošiamės kapitaliniam remontui su sienų griovimu, vamzdynų ir elektros instaliacijos keitimu, grindų – žodžiu, visko – keitimu. Sąmata – beveik 30 k. eur taupant. Tiesa, be renovacijos čia, nes kol kas kaimynai nesutinka 🙂 Būtinas architektas. Būtini biurokratiniai pritarimai. Galų gale nėra lifto viską tampyti. Galų gale laiptinės durys tokios siauros, kad kyla problemų su daiktų įnešimu.
    Ir jei ne mūsų nesvietiška meilė seniems butams, tai nafik tie Senamiečio remontai 🙂

    1. Na Jūsų senos statybos butas yra prabangus pasirinkimas. Mes galvojome tik apie “chrusciovke”:)

      1. Žinotumėt, už kiek 2013 pasiseke ta butą nupirkt, tai visai ne prabangos preke :)) Bet bus prabangos remontas tik tikrai 🙂

  3. Stai cia ir kyla klausimas, ar tikrai pavyksta sutaupyti, kuomet perkama senos statybos butas?

  4. Kai smarkiai pabrango šildymas, o nauja statyba daznai nekokybiška ir neilgaamzė, dilema, kokį butą – sena ar nauja rinktis, vis sunkesnė

Parašyti komentarą

8 + 14 =