Plokščio stogo šiltinimas ROCKWOOL akmens vata

Plokščio stogo šiltinimas ROCKWOOL akmens vata

Plokščias namo stogas vis dar apipintas gandais apie nepatikimumą ir trumpą eksploatacijos laikotarpį. Tačiau vieno aukšto namui plokščias stogas suteikia modernų dizainą.

Pagal gamintojų rekomendacijas įrengtas stogo šiltinimas ir hidroizoliacinė danga turėtų ilgus metus nekelti problemų.

Pagrindiniai neeksploatuojamo plokščiojo stogo konstrukcijos sluoksniai yra: garą ir orą izoliuojantis,  nuolydį formuojantis,  šilumą izoliuojantis sluoksniai ir hidroizoliacinė stogo danga.

A+ ir A++  klasių pastatų plokščiojo stogo šiltinimui rekomenduojama naudoti 2 arba 3 akmens vatos sluoksnius.

Kas svarbu šiltinant plokščią stogą?

Gelžbetoninio  plokščių šilumos akumuliacinės savybės yra didelės, tai gelžbetoninius stogus reikia gerai apsaugoti vasarai ir žiemai. 

ROCKWOOL akmens vatos stogines plokštės pasižymi geromis šiluminėmis ir akumuliacinėmis savybėmis, todėl apšiltintuose pastatuose vidaus temperatūra išlieka pastovi ir tinkama. Akmens vata klasifikuojama A1 degumo klasei, kuri yra pati saugiausia, todėl gaisro atveju namai bus saugesni.

Nemažiau svarbi stogo savybė – tai garso izoliacija. ROCKWOOL akmens vatos gaminiai yra tankūs, bet porėti – todėl jie užtikrina gerą akustinę kontrolę plačiame garso dažnių diapazone. 

Jeigu ateityje planuojate ant stogo įrengti saulės elektrinę, viršutiniam šiltinimo sluoksniui reikia rinktis didesnio tankio akmens vatą.

Neeksploatuojamo plokščio stogo ant gelžbetoninės perdangos šiltinimas

Pirmiausia ant sauso gelžbetoninio pagrindo įrengiamas garų izoliacijos sluoksnis iš tam skirtų plėvelių. 

Pirmajam stogo termoizoliacijos sluoksniui įrengti naudojamos akmens vatos plokštės ROOFROCK 30E.  Vatos sluoksnių skaičius ir storis parenkamas į namo energetinę klasę.

Antrajam termoizoliacijos sluoksniui naudojamos 40 mm storio plokštės ROOFROCK 50 arba 20 mm storio plokštės TF-BOARD.

Svarbu, kad plokščių apatinio ir viršutinio sluoksnio sujungimo siūlės nepersidengtų. Plokštės  glaudžiamos viena prie kitos, kad neliktų jokių plyšių. Papildomo klijavimo ar jungiančių juostų nereikia.

Įrengus šiltinimo sluoksnį klojama hidroizoliacinė stogo danga. Ji taip pat įrengiama dviem sluoksniais, o sujungimo siūlės nepersidengia.

Pagrindinis dėmesys šiltinant plokščią stogą turi būti skiriamas įvairiomis jungtims. Nesandarumai dažniausiai atsiranda prie vėdinimo kanalų, įlajų, parapetų. Jeigu visus užlaidos tinkamo pločio, o naudojamos medžiagos kokybiškos ir atlaiko temperatūros svyravimus bei ultravioletinių spindulių poveikį, net ir plokščias stogas bus ilgaamžis.

Parašyti komentarą

13 + nine =