Notaro įkainiai perkant butą. Ar notaras Vilniuje kainuoja brangiau?

Notaro įkainiai perkant butą. Ar notaras Vilniuje kainuoja brangiau?

Norime pasidžiaugti, kad mes jau beveik baigėme susitvarkyti visus reikalus dėl buto pirkimo – pardavimo sutarties.

Nors notaras sakė, kad visi procesiniai veiksmai yra labai paprasti, tačiau kol patys nepatyrėme visko savo kailiu, tikrai ne viskas atrodė elementaru.  Taigi, kokie žingsniai seka perkant butą su banko paskola?

Gruodžio 2 dieną apsilankėme pas notarą Vilniaus m. 26-ajame notarų biure  ir pasirašėme pirkimo – pardavimo sutartį. Susitikimą mums suorganizavo patys„Realco“. Viskas truko apie 40 minučių ir mums buvo įteikta pirkimo – pardavimo sutartis, pastato energinio naudingumo sertifikatas bei nekilnojamo daikto kadastrinių matavimų byla.

notaro_dokumentai
Sutartyje buvo ir kažkokie įkaitai.

Kadangi mūsų sutartis su banku ėjo į pabaigą, mes negalėjome laukti kol notaras įregistruos turtą per 10 darbo dienų terminą. Pasirinkome registravimą per tris darbo dienas, todėl notarui sumokėjome 30 procentų atlyginimo dydžio priedą.

Notaro įkainiai

Iš viso sumokėjome 429,06 EUR.  Kainą sudarė:

  • 0,45 proc. nuo kiekvieno perkamo turto kainos, bet nemažiau nei 28,96 EUR
  • Duomenų patikslinimas iš VĮ Registrų centro, vienas nekilnojamojo turto objektas – 5 EUR.
  • Priėmimo perdavimo akto patvirtinimas – nuo 8,69 EUR, sandorio projekto parengimas – nuo 23,17 EUR, kompensacijos už patikras registruose priklauso nuo turto, savininkų skaičiaus, ir kitos informacijos, preliminariai nuo 12 EUR, VĮ Registrų centro darbų kaina už duomenų patikslinimo paruošimą – vienam registrui 6,52 EUR.
  • Duomenų perdavimas nekilnojamojo turto registrui – 8,69 EUR;
  • Bei notaro atlyginimas.

Šias kainas gavome ne iš notaro, o iš „Realco“ atmintinės. Svarbu paminėti, kad kainos yra tik preliminarios, jos tikslinamos atsižvelgiant į konkrečią situaciją.

Dar noriu pabambėti – kaip gali Priėmimo perdavimo akto patvirtinimas kainuoti NUO.  Kodėl nėra aiškios konkrečių darbų kainos? Suma, kiek turime sumokėti už paslaugas, buvo pateikta ant lapelio skirto užrašams ir parašyta pieštuku. Nejaugi, kai dirbi teisės srityje, tai jau elementarių dalykų, kaip parduodamų paslaugų išskaidymas čekyje yra per didelis iššūkis?

notaras
Džiaugiamės prisidėdami prie prabangaus notarų gyvenimo.

Smagiai pasibuvę pas notarą, iškart vykome į „Realco“ pasiimti raktų! Džiugi akimirka gauti savo pirmojo buto raktus. Tą patį penktadienį informavome savo banką, kad jau pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis. Bankas pasakė, kad pasižiūrės, kada sutartis bus įregistruota Registrų centre ir tada suorganizuos susitikimą pas notarą dėl hipotekos.

Trečiadienį  (gruodžio 7 d.) 8- jame notarų biure pasirašėme dokumentus dėl hipotekos. Sumokėjome 224,25 EUR.  Kitą dieną bankas pakvietė susitikimui dėl galutinio atsiskaitymo. Tai truko 15 minučių. Tą pačią dieną į mūsų sąskaitą atkeliavo paskolos pinigai ir tuoj pat iškeliavo į UAB „Emisiją“ („Realco“) sąskaitą.

Liko paskutinis žingsnis – dar kartą apsilankyti pas notarą ir pasiimti išrašus iš registro, kad sandoris užbaigtas.

Parašyti komentarą

3 + 6 =