Nano danga namams. Ar verta?

Nano danga namams. Ar verta?

Prieš 12 metų vasaros atostogas leidau ne tinginiaudamas kieme, o dirbdamas sekinantį darbą valymo įmonėje. Ar žinote, kaip atrodo Šiaulių arena? Aš ten 4 dienas iš eilės valiau langus. Toks monotoninis darbas mane žudė, bet išmokau kantrybės ir efektyviai tvarkytis namus.

Naujuose namuose norisi viską kruopščiai prižiūrėti ir kuo ilgiau išsaugoti naujumo įspūdį, todėl nusprendėme išbandyti nano dangą namams. Automobilius dengti nano danga yra tikrai labai populiaru, tačiau apie nano dangų panaudojimą buityje sužinojome tik prieš porą mėnesių.

Paskaičius atsiliepimus internete ir pabendravus su keliais nano dangų pardavėjais, nusipirkome Hendlex PLASTIC AND METAL HOME plastikui ir metalui, bei Hendlex GLASS and CERAMIC stiklui ir keramikai iš www.nanotechnologijos.lt

nano danga namamas
Buteliukai atrodo prabangiai. Prie jų buvo ir šluostės.

Pagrindinis mūsų lūkestis dėl nano dangos – lengvesnis paviršių valymas, apsauga nuo kalkių ir paviršių nusidėvėjimo.

Kaip naudotis nano danga?

Nanotechnologijos.lt perspėjo, kad nano danga turi specifinį kvapą ir  darbuojantis reikia gerai vėdinti patalpas. Buvau nusiteikęs, kad tas kvapas bus daug stipresnis, tačiau dirbant nebuvo jokio diskomforto.

1. Pirmiausia gerai nusivalome paviršius, kuriuos ketiname dengti nano danga. Šitam darbui sugaišau daugiausiai laiko – plytelės duše, vonios praustuvas, dušo lentynėlės, visi vandens maišytuvai.  Reikia paminėti, kad pačios dušo kabinos nedengėme, nes ji jau gamykloje buvo padengta kažkokia medžiaga mažinančia kalkių susidarymą. Tačiau po poros metų naudojimo, dušo kabinos dangą taip pat vertėtų atnaujinti.

dušo lentynele
Kalkės tuoj bus sunaikintos!

2. Antrajame etape laukiame kol visi paviršiai galutinai išdžius. Prieš pradedant dengti paviršius, patarčiau visas sunkiai pasiekiamas vietas ir kampus dar kartą nuvalyti sausa šluoste, kad ten nebūtų drėgmės likučių.

grohe vandens maisytuvas
Prieš dengiant nano danga, būtina švariai nuvalyti paviršių. Net ir ten, kur nepatogu prieiti.

3. Kadangi iki tol niekada neteko to daryti, tai pirmiausiai pasidengiau vieną vandens maišytuvą. Nano dangą minkšta šluoste įtriname į paviršių (šluostės pridedamos), prie ryškaus apšvietimo labai lengvai matosi, kurios vietos nuteptos. Palaukiame 5 minutes ir blizginame. Poliravimui reikia nemažai jėgų.

nano dangos dengimas
Nano danga nuteptas maišytuvas laukia poliravimo. Prie gero apšvietimo labai lengva matyti, kurios vietos padengtos.
nano danga kranas

4. Padengus vieną vandens maišytuvą tapo aišku, kad pardavėjas nemelavo – dengimo procesas yra tikrai paprastas. Užbaigus tvarkytis su visais metaliniais paviršiais, buvo imtasi praustuvo ir plytelių, kurie buvo dengti Hendlex GLASS and CERAMIC.

nano danga namuose
Blizgesys! Sudžiūvę vandens lašai nusivalo tikrai lengviau.

Valymui ir dengimui sugaišau beveik visą vakarą, bet dirbau pasimėgaudamas ir pasiilsėdamas, o ir fotografavimas blog‘ui suryja daug laiko:D. Nupoliravus danga yra visiškai nematoma.  Pagal aprašymą danga turėtų atlaikyti iki dviejų metų. Be abejo, paviršiai kurie turi daug tiesioginio kontakto, nusivalys greičiau.

Ar buvo verta? Kol kas atrodo, kad tikrai verta. Kaina nėra didelė, pats procesas nereikalauja nei žinių, nei įgūdžių, bet svarbiausia, kad visi sudžiūvę vandens lašai nesunkiai nusivalo drėgna šluoste.

5 komentaras (-ai) “Nano danga namams. Ar verta?

    1. Ten kur nenaudojama stipresnė chemija efektas dar yra. Kalkės nuo dušo krano nusivalo stipriau patrynus šlapia šluoste. Paviršiai, kurie mažai naudojami išvis lengvai valosi. Tai kadangi kaina produkto nedidelė, tai nusiskundimų nėra. Aišku, jeigu kainuotų daugiau, tada gal kitaip atrodytų.

Parašyti komentarą

sixteen − 6 =