Miesto ritmu – INREAL projektas Šnipiškėse.

Miesto ritmu – INREAL projektas Šnipiškėse.

Rugpjūčio viduryje sugalvojome, kad galbūt reikia parduoti savo butą ir ieškoti naujo didesnio. Buto skelbimą matė ne vienas mūsų blogo skaitytojas ir gavome nemažai laiškų su daug klausimų, kodėl parduodame. Atsakymas visiems – tik dėl didesnio ploto.
Tik įdėjus skelbimą, sulaukėme nemažai susidomėjusių pirkimu, todėl ir patys pradėjome naujo didesnio būsto paieškas.

Gyvenimu Šnipiškėse esame patenkinti – miesto centras netoli, daug parduotuvių aplink, nereikia praleisti daug laiko kamščiuose. Taigi šis rajonas ir aplink yra mūsų prioritetas. Nors Žirmūnai ir Šiaurės miestelis taip pat patrauklus pasirinkimas.

nauja kernaves gatve
Žalgirio gatvę ir Konstitucijos prospektą sujungs nauja Kernavės gatvės atkarpa

Projekto Miesto ritmu atsiliepimai

Vienas iš mus sudominusių projektų Šnipiškėse, tai INREAL grupės plėtojamas dviejų korpusų daugiabutis „Miesto ritmu“. Projekto internetiniame puslapyje nėra nurodytų kainų, tačiau aruodas.lt galima rasti projektų skelbimų su orientacinėmis kainomis.

Miesto ritmu kaimynai turi Facebook savo grupę. Prisijunkite.

MIESTO RITMU - KAIMYNŲ GRUPĖ

Pirmą kartą prie „Miestu ritmu“ statybų aikštelės nuvykome tik pradėjus valyti ten esančią teritoriją. Reikia pripažinti, kad aplinka šiuo metu toje vietoje yra labiau industrinė. Tačiau iki Žalgirio gatvės besitęsiančios Šnipiškių teritorijos laukia dideli pokyčiai: YIT KAUSTA žada plėtoti verslo centrus ir gyvenamuosius namus, Vilniaus meisto savivaldybė sukurs viešąją erdvę su apžvalgos bokštu, planuojama trijų juostų Kernavės gatvė. Realu tikėtis, kad NT vertė Šnipiškėse augs.

miesto ritmu statyba
Miesto ritmu statybos eiga

Neseniai teko dalyvauti „Būsto mugėje“ ir vienas pranešėjas pasidalino labai įdomia įžvalga. Kai gyvenate bute Pilaitėje, tai Jūsų erdvė yra tik to buto dydis. Kai gyvenate užmiestyje nuosavome name, Jūsų erdvė yra namas ir 6 ar 10 arų aplink jį. Tačiau kai gyvenate šalia miesto centro arba pačiame centre, Jūsų erdvė ir yra visas miesto centras, parkai, restoranai ir kitos viešosios erdvės. Tai gyvenant Šnipiškėse šalia miesto centro, Jūsų erdvė nebus tik buto sienos.

Kai vienas potencialus buto pirkėjas pradėjo derėtis su bankais dėl paskolos, susitikome su „INREAL grupė“ norėdami išsiaiškinti konkrečias butų kainas. Mus domino trijų kambarių butai.

miesto ritmu atsiliepimas

Miesto ritmu butai

INREAL grupė galėjo pasiūlyti 53 – 84 m2 trijų kambarių butus. Daugelis 3 kambarių butų labai skirtingi, todėl viename projekte tikrai didelis pasirinkimas. Lyginant su „Linkmenų ežerų“ 3 etapo trijų kambarių butais, „Miesto ritmu“ projektas yra pranašesnis (be abejo, tai subjektyvus mūsų palyginimas):

 • Kainų lygis beveik vienodas, tačiau „Miesto ritmu“ daug arčiau centro.
 • Lubų aukštis 280 – 290 cm.
 • „Miesto ritmu“ 3 kambarių butų išplanavimai skirtingi – skiriasi pagal aukštus. Svetainės – virtuvės zonoje yra 3- 4 langai (visi langai vitrininiai), kas mums atrodo didelis privalumas. Visi butai turi balkonus.

Buto išplanavimo foto

 • Trijų kambarių butas kainuos nuo 89 000 Eur iki 144 000 eurų – priklauso nuo vaizdo už lango, kvadratūros ir aukšto.
 • Statybos rangovas „Conresta“. Draugai jau 7 metus gyvena Conrestos statytame daugiabutyje S. Konarskio gatvėje ir jokių didelių bėdų neišlindo. Dalis butų parduodama su pilna apdaila, kurią atlieka ta pati „Conresta“.

Trūkumai:

 • Parkingo kaina po namu siekia 10 000 eur. Mums tai vis dar atrodo dideli pinigai už parkavimo vietą. Tačiau tokios rinkos kainos ir projektai šalia savo kaina neatsilieka. Gali būti, kad požeminiame parkinge bus siūloma parkavimosi vietų dalinimosi paslaugą (dabar viską madinga dalintis), tai tiems, kas neturi savo automobilio bus geras sprendimas, jeigu ši idėja tikrai bus įgyvendinta.
 • Kol kas sunku suprasti, koks bus bendras projekto vaizdas ir aplinka. „Miesto ritmu“ bus aptvertas tvora, turės savo vidinį uždarą ir vaizdo kameromis stebimą kiemą, bet dalis senų pastatų, esančių aplink, kol kas dar liks. Bet gyvenant 15 minučių nuo miesto centro pėsčiomis, nereikia tikėtis per langą matyti miškus ir ežerus. Nepamirškime, kad kainos labai panašios su projektais, kurie toli nuo miesto centro.
Pilnos apdailos vizualizacijos

Vieni namus perka tik remdamiesi patinka, nepatinka, o kitiems rūpi ir techininės detalės. „Miesto ritmu“ projekto techinnė informacija:

 • Namo laikančios konstrukcijos gelžbetoninės ir (arba) silikatinių plytų/ blokelių mūro sienos.
 • Plastikiniai langai su trijų stiklų, dviejų kamerų stiklo paketu.
 • Fasada tinkuotas dekoratyviniu tinku.
 • Į butą bus atvesti 3 atskirti ortakiai – į san. mazgą, svetainės-virtuvės zoną ir gartraukiui. (Linkmenų ežeruose turime tik vieną, todėl keletas kaimynų skundėsi, kad vonios kambary jaučiamas ruošto maisto kvapas. Bet mes naudojame Lunos ir problemos su tuo nebuvo).
 • Šildymas centrinis – kolektorinis su individualia apskaita.

Kai buvome susipažinti su projektu, jau buvo parduota 30 butų, dabar pagal svetainės duomenis matome parduota jau 41. Dar tik stato pirmą aukštą, o jau parduoda 31 % . Pagal statytojo planą 85 % namo baigtumas planuojamas 2019 metų rugsėjo mėnesį ir jau tada pirkėjai gaus raktus, kad galėtų pradėti įrengimo darbus. Šis dalykas pasirodė keistas, nes „Realco“ atidavė butus tik, kai namas buvo priduotas 100 %.

3 kambariu buto planas

Pagrindinis buto pirkėjas, kuris norėjo nusipirkti mūsų dabartinį butą, deja, negavo reikiamo dydžio paskolos. Taip pat gavome 3 kitus kainų pasiūlymus, kurie netiko mums. Su niekuo nesutarus dėl mus tenkinančios kainos, savo naujų namų paieškas nusprendėme sustabdyti ir naujo buto pirkimą atidėti netolimai ateičiai.

4 komentaras (-ai) “Miesto ritmu – INREAL projektas Šnipiškėse.

 1. Sveiki,
  Jūsų nuomone, ar didelis minusas “Miesto ritmu” projektui yra B energetinė klasė ir suprojektuotas natūralus oro pritekėjimas pro langus (t.y. jokios rekupercijos, orlaidžių)?
  Domimės šiuo projektu ir šiaip viskas tenkina, tik kiek nesmagu pirkti naują statybą su jau pasenusiais standartais, bet nesu tikras kiek racionalus yra šis argumentas.

 2. Dėkui, kad pasidalinote! Šiuo metu irgi dairomės didesnio 3k buto. O jeigu būtumėte pardavę būstą – kol pastatytų naują nuomuotumėtės kitą?

  1. Taip, būtume kurį laiką pagyvenę išsinuomotam bute. Pažįstami NT agentai, sako, kad nuomos kainos koreguojasi ir galima gerai nusiderėti.

Parašyti komentarą

2 × 5 =