Linkmenų gatvės projektai.

Linkmenų gatvės projektai.

Linkmenų gatvė toliau keičiasi – planuojamas ne tik 3-čias Linkmenų ežerų etapas, tačiau jau kovo mėnesį bus skelbiamas rangos darbų konkursas Neries senvagės rekreacinės infrastruktūros su aktyvaus poilsio ir pėsčiųjų bei dviračių trasomis įrengimo darbams. Dar vienas naujas įdomus projektas – Hanner planuojami daugiabučiai šalia Linkmenų ežerų namų.

Linkmenų ežerų III etapas

Realco jau pradėjo Linkmenų ežerų III etapo statybas. Naujame etape butų plotai sieks nuo 33 kv/m iki 91 kv/m. Planuojama statybos pabaiga 2019 metų IV ketvirtis.

Linkmenu-ezerai-III linkmenu-ezeru-namai Linkmenu-ezerai-3

Senvagės projektas

Neries Senvagės slėnio teritorijos atnaujinimo vaisius nuskins visi Šnipiškių gyventojai, bet Linkmenų ežerų gyventojams pokyčiai bus reikšmingiausi.  Mes tikimės, kad sutvarkius aplinką, kvartalas taps patrauklesnis ir pakils NT vertė.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Šiuo metu jau yra baigti visi 3 projektavimo etapai, gauti leidimai pradėti statybas. 2018 m. kovo mėn. planuojamas rangos darbų konkursas. Nustatytas darbų atlikimo terminas – 20 mėnesių nuo sutarties įsigaliojimo dienos, kurio metu numatyta įgyvendinti:

– Dviračių takų (apie 4,5 km ilgio), sujungiančių Konstitucijos pr. su Ozo g. įrengimas;

– Pėsčiųjų takų (apie 4,5 km) palei gatves ir senvagės parko teritorijoje įrengimas;

– Gatvės atkarpos remontas (D kategorija);

– Laiptų ir medinių terasų ant vandens telkinių, praplečiančių rekreacinį plotą, įrengimas;

– Aktyvaus laisvalaikio ir rekreacijos zonos (universali sporto aikštelė, petankės aikštelė, lauko treniruokliai) įrengimas;

– Uždaros šunų treniravimo aikštelės įrengimas;

– Vaikų žaidimo aikštelės įrengimas;

– Mažosios architektūros įrengimas,

– Apšvietimo įrengimas (sporto aikštelių apšvietimas bus prijungtas prie Vilniaus gatvių elektros apšvietimo tinklų);

– Viešojo tualeto ir vietos sezoninei lauko kavinei įrengimas;

– Prisijungimo prie inžinerinių tinklų, skirtų sezoninei lauko kavinei ir viešajam tualetui, įvadų (elektra, vandentiekis, buitinės nuotekos) įrengimas;

– Kelio ženklinimas;

– Reljefo formavimas (šlaito tvirtinimas, atraminės sienelės įrengimas ir pan.);

– Esamų želdinių tvarkymas ir naujų formavimas.

Bei kito projekto lėšomis numatoma atlikti Neries senvagės kraštovaizdžio atkūrimo darbus:

– Sutvarkyti ir sutvirtinti erozijos ardomus šlaitus;

– Sutvarkyti esamus želdinius, iškertant nevertingus krūmynus bei medžius ir papildant naujomis, vietai tinkančiomis augalų grupėmis;

– Įrengti paviršinio lietaus vandens surinkimo sistemą, užtikrinančią kiek įmanoma natūralesnį vandens surinkimą ir neapkraunančią miesto tinklų;

– Įrengti medinius pėsčiųjų takus ant vandens, nežalojančius natūralios krantų augmenijos ir praplečiančius rekreacinę erdvę.

Labai tikimės, kad visi darbai bus įgyvendinti, vėluos minimaliai, o teritorijos pokyčiai džiugins.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Hanner daugiabučių projektas

Šią savaitę buvo pristatytas Hanner projektas sklype Utenos g. 41A. Kol kas informacijos apie planuojama projektą nėra daug. Tačiau, kai kuriems Linkmenų ežerų gyventojams vaizdas pro langus pasikeis kardinaliai. Mūsų nuomone – į gerąją pusę.


Nors iškart pasirodė nemaloniai nustebusių kaimynų komentarų, bet toks planas ir užstatymo žemėlapiai buvo seniai prieinami. Gyvenant netoli centro naivu tikėtis, kad per langą bus matomos tuščios erdvės. Be to šiandien, ten įsikūrę pramoniniai sandėliai ir supuvę seni medžiai.

Mes planuojamomis statybomis labai džiaugiamės. Kuo mieste daugiau miesto, sutvarkytų teritorijų ir infrastruktūros, tuo geriau. Bet tuo pačiu tikimės, kad erdvių planavimas bus atliktas kiek protingiau nei viename miegamajame rajone, kurio pavadinimas prasideda raide P.

Parašyti komentarą

nineteen − four =