Kaip sužinoti, kam priklauso žemės sklypas?

Kaip sužinoti, kam priklauso žemės sklypas?

Ieškant patinkančio sklypo savo namo statybai ir važinėjant po įvairias vietas, kartais atrandame sklypus, kurie mums patinka, tačiau jų nerasime skelbimų portaluose.

Norint sužinoti, kam priklauso žemės sklypas reikia trijų įrankių: Regia.lt, Registrų centro portalo ir Google.

REGIA

Suradus patinkantį sklypą, pirmiausia reikia sužinoti jo tikslų adresą. Tam į pagalbą ateina regionų geoinformacinės aplinkos portalas Regia.lt. Jame ne tik surasite adresus, bet ir galite pamatyti komunikacijas šalia sklypo – ar šalia praeina dujos, elektra, vanduo, kokios artimiausios susisiekimo paslaugos.

Nuvykus prie sklypo ir bandant pasinaudoti Regia.lt portalu mobiliajame telefone, džiaugsmo nebus daug, todėl rekomenduojama naudoti kompiuterį. Turėdami informaciją apie tikslų sklypo adresą, galime pradėti ieškoti savininko.

Registrų centras

Registrų centre galima gauti informaciją apie nekilnojamo turto savininką. Gera žinia, kad informaciją apie sklypo savininką galima užsisakyti internetu vos už kelis eurus.

  • Prisijunkite prie Registrų centro portalo: https://www.registrucentras.lt/savitarna/
  • Nueikite į Nekilnojamo turto ir registrą ir kadastrą.
  • Dešinėje pusėje rasite pasirinkimą – Paieška pagal adresą. Svarbu: paieška veikia tikrai lėtai, todėl nesistebėkite, jei iš pirmo karto nepavyks greitai surasti norimo adreso.

Radę adresą, internetu užsisakykite – elektroninį išrašą apie norimą nekilnojamą turtą.

Nekilnojamojo turto registro išrašas neapima savininkų kontaktinių duomenų, o Registrų centras fizinių asmenų kontaktinių telefono numerių ir elektroninio pašto adresų nekaupia, nesaugo ir neteikia.

Tai reiškia, kad į pagalbą reikės pasitelkti Google arba Facebook paiešką.

Mes ieškojome keletos sklypų savininkų. Tikrai ne visus buvo galima iškart lengvai surasti. Svarbu žinoti, kad Google ne visada parodo Facebook’o informaciją apie žmogų. Jeigu nieko nerandate Google paieškoje, pasinaudokite ir Facebook paieška.

Net ir suradus kažkokios informacijos apie žmogų – nereiškia, kad su juo iš karto pavyks susisiekti. Mums teko parašyti vieno sklypo savininko draugui ir paprašyti kontakto. Be abejo, ieškant kontaktų nereikia peržengti ribų. Į mūsų visus prašymus buvo sureaguota draugiškai.

Viena mintis “Kaip sužinoti, kam priklauso žemės sklypas?

  1. Sveiki, gal žinote, koks teisinis pagrindas turi būti įrašytas, norint gauti registro išrašą apie gretutinius sklypus (su kuriais ribojasi nuosavybė).

Parašyti komentarą

one × 4 =