Pradinis įnašas būsto paskolai.

Pradinis įnašas būsto paskolai.

Pasikartosime – kalbėti apie pinigus įdomu, o apie svetimus pinigus – įdomiausia. 15 proc. būsto vertės pradinis įnašo dydis yra ne iššūkis ar kliūtis, o saugiklis, kurį reikia įveikti įsigyjant pirmąjį savo būstą. Šį kartą pasidalinsime patirtimi, kaip mes taupėme būsto paskolos pradiniam įnašui.

Prieš pradedant skaičiuoti pinigus, reikia įvardinti, kad savo NT neturėjome, todėl teko nuomotis. Nuomos išlaidos per mėnesį sudarydavo 400 eur.

Manome, kad norint sėkmingai sutaupyti pradiniam įnašui, pirmiausia reikia realiai vertinti savo galimybes – kiek kvadratinių metrų reikia pirmam būstui, kaip seksis mokėti paskola išaugus EURIBOR, kas bus sumažėjus pajamom, ar neatsibos važinėti iš Pilaitės į miesto centrą per rytinius kamšius. Įsivertinus realius savo poreikius, žinosite, apytikslę savo būsimo būsto kainą ir reikalingą įnašo dydį. O žinant reikiamą skaičių, taupyti bus lengviau.

Kodėl butas be pradinio įnašo yra blogai?

Lietuvos banko atsakingo skolinimosi nuostatuose reikalaujamas 15 proc. pradinis įnašas yra ne barjeras, o apsauga nuo naivumo ir mažo finansinio raštingumo. Jeigu žmogus negali sutaupyti 15 proc. pradinio įnašo, ar jis tikrai sugebės sėkmingai įsipareigoti bankui ilgalaikiam laikotarpiui? Būsto paskola neturi būti našta, apie kurią reikėtų galvoti kiekvieną mėnesį. Mums atrodo, jeigu nesugebate sutaupyti įnašui, tai apie įsipareigojimą bankui dar nereikėtų galvoti.

Pats baisiausias ir pavojingiausias buto pirkimas, kai sąskaitoje šviečia 0 eur, o pradiniam įnašui pasiskolinama iš giminaičių, tada pridedame būsto paskola iš banko ir dar pinigai iš kažkur remontui ar įrengimui. Esant tokiai situacijai, biudžetas po buto įsigijimo bus labai įtemptas ir netikėtos išlaidos, greičiausia kels daug streso. Optimizmas yra gera savybė, tačiau šiuo atveju tarp optimizmo ir kvailumo linija labai plona.

Hanner siūlo paslaugą bei finansinių paslaugų įmonės teikia paslaugą RENT 2 BUY.

Pavyzdžiui, nuomojatės iš Hanner butą, o nuomos pinigai įskaičiuojami į pradinį įnašą. Portaluose daug PR straipsnių, kokia puiki ši paslauga. Apie buto pirkimą naudojantis RENT 2 BUY galite paskaityti Dinos bloge. Jeigu, kažkam teko daugiau domėtis RENT 2 BUY paslauga, lauksime komentarų.

Išperkamoji nuoma gali būti tinkamas variantas, jeigu esate tikri dėl savo pajamų stabilumo, bet įnašui pradėjote taupyti neseniai.

Kaip mes taupėme būsto pradiniam įnašui?

Taip jau sutapo, kad projekto vadovės ir vadovo požiūris į pinigus yra labai panašus. Mes taupome nuolatos, tačiau kalbame apie protingą taupymą, o ne skūpumą. Kiekvieną mėnesį tam tikrą pajamų dalį atidedame taupymui – tai darėme, kai net negalvojome apie buto pirkimą, tai darome ir įsigijus NT.

  1. Kiekvieną mėnesį dalis pajamų visada keliauja į atskirą sąskaitą taupymui. Ir tai yra įprotis, o ne vienadienis dalykas.
  2. Pradėjus galvoti apie buto pirkimą, visi papildomi uždirbti pinigai keliaudavo į taupymo sąskaitą. Iki to laiko pusė papildomai uždirbtų pinigų būdavo leidžiami savo malonumui.
  3. Geriausias taupymas – siekis uždirbti daugiau. Jau pasirašius preliminarią buto pirkimo sutartį. Mums truputį trūko pinigų pilnam buto įrengimui, todėl prisiimdavome papildomų darbų. Taip, kartais tekdavo keltis šeštadienį 7 ryte ir barškinti klaviatūrą, bet turėjome aiškų tikslą.
  4. Protingai taupydami neatsisakėme jokių mums svarbių dalykų – sporto klubai, kelionės, ėjimas į miestą skaniai pavalgyti ir išgerti. Išlaidas labiau kontroliuoti pradėjome ir kelis pirkinius atidėjome tik likus porai mėnesių iki buto įrengimo darbų pradžios. Be abejo, buto įrengimo metu, visos pajamos atiteko tik butui.

Pradiniam įnašui ir įrengimui sutaupėme per pusantrų metų, tačiau taupydami iš pradžių negalvojome apie buto pirkimą. Esant būtinybei, būtume galėję truputį pasispausti ir būtume sutaupę greičiau.

P.S. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kalba apie paramą jaunoms šeimoms perkančioms būstą regionuose. Patenkantys į šią kategoriją turėtų sekti naujienas. Gal Jums pasiseks ir Jūsų pradiniu įnašų pasirūpins valstybė ar savivaldybė.

Parašyti komentarą

11 + 10 =