Kaip sumokėti už komunalines paslaugas internetu?

Kaip sumokėti už komunalines paslaugas internetu?

Paruošėme nedidelę atmintinę. Galite pasinaudoti nemokamai!

Nepamirškite visur naudoti teisingą kliento kodą, kuris beveik visoms komunalinėms paslaugoms yra vienodas. „Linkmenų ežerų“ butų mokėtojo kodas susideda is 7 skaitmenų ir pagal jį skaičiuoja: „Vilniaus šilumos tinklai“, NPC, „Vilniaus vandenys“. Už ESO paslaugas kodas yra iš 8 skaitmenų, t.y. priekyje pridedamas skaičius 1.

Vilniaus vandenys

Kadangi „Linkmenų ežerai“ gyventojai dar neturi sutarčių su „Vilniaus vandenimis“, šį punktą papildysime vėliau. Kol kas visų butų šalto vandens skaitiklių parodymus nurašinėja patys Realco ir patiems gyventojams tuo rūpintis nereikia.

Elektra

Paprasčiausias būdas atsiskaityti už suvartotą elektrą yra prisijungus per manogile.lt svetainę. Ten suvedus elektros skaitiklių parodymus, automatiškai paskaičiuojama mokėjimo suma ir sugeneruojamas banklinkas. Elektros skaitiklių parodymus reikia nurašyti nuo skaitiklių esančių skydinėje jūsų laiptinėje.

elektra eso


Už elektrą galima sumokėti ir per el. bankininkystę. Čia galima mokėti už buto elektrą ir už bendrų patalpų elektrą atskirai.

Informaciją, kiek reikia susimokėti už elektrą suvartotą bendram naudojimui, gauname kartu su NPC sąskaita. Lygiai tą pačią informaciją matome ir prisijungę prie manogile.lt paskyros. Ši suma automatiškai priskaičiuojama prie bendros elektros sumos. Jei manote, kad už bendro naudojimo elektrą jums paskaičiuota neteisinga suma, galite tiesiog paredaguoti mokėtiną sumą.

NPC

Primename, kad NPC tik pirmąją sąskaitą atsiunčia popierinę paštu, o vėliau siunčia tik elektronines. Atsiskaityti galima tiesiai iš asmeninės NPC paskyros.

Karštas vanduo ir šildymas

Už šildymą ir karštą vandenį sąskaitą atsiunčia „Vilniaus šilumos tinklai“. Sąskaitoje yra pateikiama bendra suma, kurią tiesiog reikia sumokėti per el. bankininkystę.

Yra du būdai pateikti skaitiklių parodymus:

 1. Nurašyti skydinėje savo skaitiklių parodymus ir suvesti informaciją interneto banke atitinkamoje vietoje. „Linkmenų ežerų“ namų gyventojai taip ir turi daryti.
 2. Kai kurių namų skaitikliai yra su automatiniu nurašymu. Tokiu atveju tereikia kas mėnesį sulaukti sąskaitos iš „Vilniaus šilumos tinklų“ ir sumokėti priskaičiuotą sumą.

Viasat

Patys nesinaudojame Viasat paslaugomis, tačiau apmokame artimųjų sąskaitas. Už Viasat teikiamas paslaugas galima atsiskaityti prisijungus prie  „Mano Viasat“ paskyros ir sąskaitą sumokėti per suformuotą mokėjimą.

Mūsų nuomone, Viasat turi sukūrę pačią prasčiausią vartotojo patirtį iš visų mūsų matytų paslaugų tiekėjų.

Viasat el. paštu atsiunčia pranešimą apie suformuotą sąskaita. Tačiau tame el. laiške nepateikia jokios kitos informacijos: nei kokia suma, nei kliento kodas. Jei nesate savo naršyklėje išsisaugoję prisijungimo duomenų, jų kas mėnesį turėsite ieškoti savo popierinėje sutartyje.

Kadangi tai erzina, tai nusprendėme tiesiog sumokėti už kelis mėnesius į priekį. Tačiau norint sumokėti už paslaugas į priekį, to nepadarysite per  „Mano Viasat“. Reikia eiti per e. bankininkystę ir atlikti paprastą pavedimą į Viasat sąskaitą.

Telia

Priešingai nei Viasat, Telia el. laiške kas mėnesį atsiunčia visą klientui aktualią informaciją, kad nereikėtų sukti galvos: mokėtina suma, kliento kodas ir kita aktuali info. Už Telia paslaugas galima atsiskaityti prisijungus prie „Mano Telia“ paskyros.

Čia aprašytas įmokų už paslaugas atsiskaitymo procesas tikrai nėra pats paprasčiausias. Tačiau tikimės, kad jis padės tiems, kurie dar nerado sau patogiausio būdo. O jų tikrai yra įvairių: vienos sąskaitos paslauga, tiesioginių nurašymų paslaugos, bankai pradėjo teikti el. sąskaitų paslaugas ir kt.

5 komentaras (-ai) “Kaip sumokėti už komunalines paslaugas internetu?

 1. Sveiki,

  norėjau pasiteirauti kokios yra komunalinių mokesčių sudedamosios dalys ir jų tarifai Linkmenų ežerų gyventojams. Gal kas galėtų pateikti pavyzdžių nurodant buto kvadratūrą ir sumokamus mokesčius, pvz šildymas, administravimo paslaugos, bendrai naudojama elektra, liftų priežiūra, namo eksploatacija, šiukšlių išvežimas, su požeminiu parkingu susijusios paslaugos ir pan.

  Labai dėkoju visiems atsakiusiems.

 2. Sveiki,

  mane irgi domintų visi kitame komentare išvardinti mokesčiai. Svarstome pirkti II etape butą, norėtųsi žinoti tikrą situaciją.

  Dėkui

Parašyti komentarą

one × four =