Kaip mes ieškojome būsto?

Kaip mes ieškojome būsto?

„Laikas pirkti savo namus“, – 2015 metų lapkričio mėnesį pasakė Ji. Parašą ant išsirinkto buto preliminarios sutarties padėjome po 9 mėnesių. Per tuos 9 mėnesius išsiaiškinome, kokio buto norime ir sužinojome daug naujų dalykų apie Vilniaus rajonus ir NT agentus.

Labiausiai mūsų lūkesčius atitiko Naujoji Rivjera Sporto gatvėje, bet negavome 60 000 eur nuolaidos :(
Labiausiai mūsų lūkesčius atitiko Naujoji Rivjera Sporto gatvėje, bet kaina neįkandama.

Būsto kriterijai

Žirmūnų trikampis, 44 kvadratai ir 50 000 eur buvo pirmieji kriterijai nuo kurių pradėjome paieškas. Kodėl tie seni Žirmūnai su savo „Chrusčiovkėm“ yra cool? Arti miesto centras – pėsčiomis nuo Minties gatvės iki Katedros 25 minutės, pasinaudojus oranžinių dviračiu 10 min., šalia Neris su pasivaikščiojimo takais, Šiaurės miestelyje visos reikalingos parduotuvės. Taip pat Žirmūnuose pavyksta išvengti kamščių (reikia paminėti, kad į darbą išvarome 7 ryte).

zirmunu namai

Į savo kriterijų sąrašą taip pat įtraukėme ir jokio pirmo aukšto, jokio kampinio buto, jokio penkto aukšto. Mūsų pirmas planas buvo pirkti senos statybos nudėvėtą butą ir jį suremontuoti.

zirmunai2
Žirmūnus puošia Graffiti meistrai

Kainų augimas ir nemeilė Šeškinei

Konkretaus plano, kad jau dabar per mėnesį ar du nusipirksime butą neturėjome. Tiesiog pradėjome sekti skelbimus ir laukti, kada pasirodys butai atitinkantys mūsų lūkesčius ir finansines galimybes.. Kadangi niekur neskubėjome, tai sulaukėme vasario ir vykome į pirmojo buto apžiūrą. Iš tikro nevažiavome, o nuėjome, kadangi butas buvo už 200 metrų nuo mūsų nuomojamo buto. Jie norėjo 52 000, mes siūlėme 51 000. Ryte laukėme jų skambučio. Jie paskambino ir pasakė, kad kiti iškart davė 52 000.  Neliūdėjome – tai buvo pirmasis bandymas pirkti. Tiesiog supratome, kad pirkti labai lengva – ateini ir pasakai kainą. Viskas.

Tada prasidėjo keisti Vilniaus NT kainų pokyčiai. Nors žiemą pasirodydavo butų už 50 000, tačiau nuo pavasario jie pradėjo kainuoti po 55 000.  Kalbu apie Žirmūnus. Netrukus nuvykome apžiūrėti 3 kambarių buto Apkasų gatvėje. Nuvykome ir parvykome.

Atėjo pavasaris ir mes nusprendėme sulaužyti standartus. Radome butą Šeškinėje, 9 aukšte ir su protingu išplanavimu. Dvi dienas laukėme apžiūros, derinome susitikimą 5 skambučiais. Atvykome prie namo, laukėme buto šeimininkų 30 minučių. Per tą laiką supratome, kad mes nenorime gyventi Šeškinėje. Jų, beje, nebuvo ir po 35 min.

zirmunai3
Mūsų ateities namai Žirmūnuose

Birželį radare atsirado „Linkmenų ežerai“. Jie neatitiko mūsų pagrindinių reikalavimų – ne Žirmūnai, o ir kaina didesnė. Per tuos 9 mėnesius sukaupėme papildomų pinigų. Senų butų kaina Žirmūnuose išaugo. Nusipirkus seną būstą remonto darbai truktų ilgiau, o laiptinės kvapo nepanaikinsi.

Užtrukome pusantros savaitės nuo pirmosios apžiūros iki parašo ant sutarties. Apie visą procesą papasakosiu kitame įrašę.

3 komentaras (-ai) “Kaip mes ieškojome būsto?

Parašyti komentarą

5 × three =