Didelių medžių persodinimas: pušelės jau mūsų kieme.

Didelių medžių persodinimas: pušelės jau mūsų kieme.

Didelių medžių persodinimas: pušelės jau mūsų kieme.

Nors namo statybos reikalai juda lėtai, tačiau kieme atsirado pirmieji dideli medžiai. Mūsų sklypas šalia pušyno, sklype  jau augo nedidelės pušelės, tačiau jas teko pašalinti dėl statybos darbų.

Didelių medžių persodinimas nėra pigi paslauga, bei priklauso nuo kokios rūšies medžius perkate ir kaip toli juos teks atgabenti. 

Mums su medžių persodinimu labai pasisekė, nes pavyko susikooperuoti su kaimynais bei iš sklypų masyvo nemokamai gauti paaugusias pušeles. Vieno medžio persodinimas kainavo 120 eur. Jeigu būtų reikėję pušeles pirkti ir vežti didelius atstumus, gali būti, kad kaina už vieną persodinimą kartu su medeliu būtų buvusi ir 300 eur.

Pirmą dieną užsakyta technika nebuvo pajėgi iškasti esamų medžių. Taigi kitai dienai užsakėme kitą techniką, kuri maždaug per 6 valandas persodino 13 jau gerokai paaugusių pušų.

Didelių medžių persodinimui tinkamas laikas šaltesnė pavasario pradžia arba ankstyvas žiemos laikas. Tokiu metu medžiai jau miega, todėl medžių persodinimas tokiu laiku saugesnis.

Savo sklype pasodinome 4 medžius, visas persodinimas truko apie 2.5 valandos.

Pats didelių medžių persodinimas nėra sudėtingas, jeigu sklype geras gruntas ir nėra šlapia, kada sunki technika užklimpsta.

Medeliais reikia tinkamai pasirūpinti, kad užtikrintumėme, kad jie sėkmingai prigytų. Pirmiausia ant pasodintų pušelių reikėjo užvežti juodžemio, kad užpildyti visus tarpus persodinus medžius.

Iš pradžių juodžemį nešėme kibirais, bet po 30 minučių buvo aišku, kad tai Sizifo darbas. Iš kaimynų pasiskolinome karutį, kuris palengvino ir pagreitino darbą. Po to aplink medelius suformavome žemių žiedus, kurie turėjo padėti išlaikyti drėgmę. Taip rekomendavo padaryti įmonė pasodinsiu medžius. Kaip matote nuotraukoje žemiau, per žiemą visi visos žemės sukrito.

Papildomą žemės užvežimą darėme pavasarį, kad išlygintume sklypą aplink medelius. Kadangi šiuo metu gyvename bute, kur nereikia rūpintis beveik jokiais buitiniais dalykais, tai pradedant net mažiausius darbelius prie namo, mes neturėjome jokių įrankių. Tėvai padovanojo seną karutį, tačiau kastuvus, kirvį, kūjus, šluotas pirkome. Smagu, kad kaupiasi būtinų įrankių bagažas, tačiau labai erzina, kai atvykus prie sklypo kažko neturime ir tenka vykti iki parduotuvės.

 Prieš vykstant į statybas, beveik kaskart būtina aplankyti statybinių prekių parduotuvę.

Kitas svarbus žingsnis įtvirtinti medžius prie stulpelių. Be abejo, patingėjome tai padaryti iškart, ir buvo nemažai streso, kada bijojome, kad gūsingas vėjas gali išversti medžius. Medinius tašelius paruošė draugas savo lentpjūvėje, tai sutaupėme keletą eurų.

Iš pradžių kuolus bandėme įkalti, bet gruntas buvo per kietas, todėl kasėme apie 50 centimetrų duobes ir tada kalėme kuolus, ir duobes vėl užkąsėme. Visus darbus darėme pirmą kartą, todėl jau iš nuotraukos galite matyti, kad stulpus įkalėme per toli nuo kamieno ir viską reikėjo perdaryti iš naujo.

Nepaisant to, kad medžiai peržiemojo be sutvirtinimo, kol kas viskas atrodo gerai.

Kitas svarbus žingsnis – medelių formavimas, kurį reikia pradėti ankstyvą pavasarį. Apie tai parašysime kituose įrašuose.

Parašyti komentarą

10 − 1 =