Buto apšvietimo planavimas, iššūkiai ir klaidos

Buto apšvietimo planavimas, iššūkiai ir klaidos

Dvidešimt dienų nieko nerašėme, bet priežastis nėra tingėjimas ar nebeturėjimas ką pasakyti. Pirmiausiai sugedo kompiuteris su jau vienu paruoštu įrašų. Didelė klaida nesinchronizuoti svarbių dalykų iškart į Cloud. Galvojate, kad žaibas du kartus netrenkia į tą pačią vietą? Po savaitės sugedo telefonas su visomis pirktibusta.lt blog‘ui skirtomis nuotraukomis. Ir aišku, jos nebuvo išsaugotos kitur. O tada mes išvykome atostogauti. Taip prabėgo trys savaitės be jokio įrašo.

Šį kartą papasakosime apie apšvietimo planavimą, kylančias to problemas ir kodėl, kitą kartą pagalvotumėme iš naujo dėl LED panelių naudojimo. Apšvietimo klausimas užėmė tikrai daug laiko, aplankėme daug parduotuvių ir šiandien, gyvenant jau trečią mėnesį naujuose namuose, matome, kad ne viskas yra iki galo gerai.

Pirmiausia projekte patys susižymėjome apšvietimo taškus ir parodėme tai interjero dizainerei. Labai atidžiai matavome kur bus valgomojo vieta, kur stovės miegamojo lova – ir šitoje vietoje viskas pavyko sėkmingai. Reikia paminėti, kad mes nenorėjome dėstyti daug mažų šviestuvų lubose, o atvirkščiai – viską konkretinti į tam tikrus taškus.

Tačiau nusipirkti pačius šviestuvus ir LED paneles buvo sudėtingiau. Prisiskaitėme kaimynų atsiliepimų, apžvalgų internete, peržiūrėjome el. parduotuvių asortimentą.

LED panelės apšviečia vonios kambarį, sienines spintas ir koridorių. Taip pat jos buvo numatytos virtuvėje (pažymėta geltonai), tačiau kol kas jų dar nenupirkome. Pirmiausia nupirkome nebrangias TOPE LED paneles iš Ermitažo, visoms patalpoms iškart. Koridoriuje ir spintose rinkomės gelsvos spalvos apšvietimą, o vonios kambaryje baltesnį. Nors apšvietimo spalva išbandžius nupirktas LED paneles patiko, tačiau pagal šviesos stiprumą iš visų nupirktų 9 LED panelių tiko tik viena. Reikia paminėti, kad  kai kurių TOPE LED panelių rėmeliai buvo nelygūs.

apsvietimas
Raudona reiškia jau yra, geltona – tuoj bus.

Apšvietimo prekės nėra priimamos atgal, todėl jautėme nedidelį nusivylimą savo pasirinkimu ir nusprendėme aplankyti vieną iš elektros prekių rinkos lyderių, prekiaujančiu aukštesnės klasės produkcija.

Nerašysime šios įmonės pavadinimo, nenorėdami daryti antireklamos. Bet jeigu Jūs kažką pardavinėjate ar teikiate kažkokias paslaugas ir Jus domina tik tam tikro dydžio klientai, štai jums patarimas: nekvieskite į susitikimą žmonių jei į visus klausimus atsakote – „Tai čia jau, kaip Jūs norite“.

Ikea lempute
Buvome nupirkę ir šią gražiai šviečiančią lemputę. Bet buvo tik gražu! Teko grąžinti.

Gavome vieną LED panelę išsibandymui, kurios apšvietimo galia irgi buvo per maža. Tada pasiskolinome LED panelių iš kaimynų ir galų gale išsiaiškinome, kokio galingumo LED panelių reikia tinkamam tam tikrų patalpų apšvietimui.

Susirinkome savo visas nupirktas netinkamas LED paneles ir nuvykome atgal į Ermitažą. Apsidžiaugėme, nes jie sutiko LED paneles pakeisti į kitas. Čia tariame gerą žodį Ermitažui. Vonios kambariui išsirinkome 1000 liumenų V – Tech LED paneles. Virtuvės zonos LED panelių nusprendėme dar nedėti, nes nebuvome tikri kokio galingumo ten reikia ir kol kas pakanka stalviršio bei valgomojo stalo apšvietimo. Tik baisu, kad jei iš karto nepadarai kažkokio darbo įsirengiant namus, tai jis nusikelia keliems metams :D. V – Tech panelės vonioj skleidžia didesnį garsą, nei TOPE esančios spintose, tačiau tai neerzina.

sviestuvas

Lubinių šviestuvų pasirinkimas taip pat nebuvo lengvas – aplankėme didžiuosius statybinių prekių tinklus, Domus galerija, po miestą išsibarsčiusias skirtingas parduotuves. Visi įdomūs šviestuvai kainavo WOW. Todėl ilgai žiūrėjome pakėlę galvas Senukuose ir Ermitaže, kol išsirinkome tenkinančius šviestuvus.

Namuose dar trūksta toršerų bei stalinių šviestuvų svetainėje ir miegamajame (jie pažymėti plane geltonai).

led sviestuvas

4 komentaras (-ai) “Buto apšvietimo planavimas, iššūkiai ir klaidos

  1. Ar galit detalizuoti kokio galingumo LED lemputes buvo per silpnos ir kokias turite dabar?

    Pats planuoju LED apsvietima naujame bute, norisi pasimokyti 🙂

    1. Didžiausia problema buvo su vonios kambario apšvietimu – išbandėme 8W, 10W. Ir galiausiai tiko po 12W. Rūbinėse po 8W. Virtuvės LED panelių jau 4 mėnesius neturime. Geriausia tartis su pardavėju, kad leistų prisimatuoti LED paneles.

  2. Praėjo keli metai – gal jau įsirengėte LED’us ir virtuvėje? 🙂 Kokio galingumo LED’us dėjote?

  3. Kiek domėjausi skaičiuoja nuo 400 Lm iki 500 Lm per kvadratini metrą apšviestumo 3300 K temperatūra.

Parašyti komentarą

20 − 3 =