Sklypai Kairėnuose: Grinės gyvenvietė ir sklypai

Sklypai Kairėnuose: Grinės gyvenvietė ir sklypai

Kairėnų pusė mums visada patiko. Per pirmą karantino bangą buvome nuvykę ten apžiūrėti keletos dvibučių. 

Iki Kairėnų eismas nėra labai intensyvus, pačiuose Kairėnuose yra maisto prekių parduotuvė, sutvarkyti dviračių takai.

Pirmiausiai Kairėnuose Meldų gatvėje radome sklypą, kuris nebuvo pardavinėjamas. Per Regia.lt ir registrų centrą pavyko surasti sklypo savininką.

Sklypo savininkas sutiko parduoti sklypą, bet jo norima kaina buvo daugiau nei du kartus didesnė nei mūsų maksimalus biudžetas.

Po kurio laiko Aruode radome Grinės sklypus.

Grinės gyvenvietės sklypai

Pirmas apsilankymas Grinės kvartale paliko neblogą įspūdį. Tik atsiliepimų dėl Grinės sklypų internete rasti nepavyko.

Po keletos dienų susitarėme su vienu iš sklypų savininkų dėl susitikimo. Išsirinkome keletą variantų, kurie pagal kainą ir vietą sklypų masyve mums patiko.

Susitikimo metu apžiūrėjome daugiau sklypų nei planavome. Vienas iš sklypu buvo padalintas į dvi dalis po beveik 9 arus, viena pusė jau parduota, o kartu ir paruoštas namo projektas su statybos leidimu.

Niekada neturėjome minties pirkti sklypo su namo projektu. Namo projektas 131 m2, vieno aukšto, neturi kažkokių sudėtingų ar keistų sprendimų, pirminis išplanavimas irgi visai patiko.

Grinėje yra miesto vandentiekis, buitinių nuotekų komunikacijos, elektros tiekimo tinklai, asfaltas, gatvių LED apšvietimas, šaligatviai, ir aplink matosi miškai.

Gyvenvietėje nėra dujų, taip pat iki viešojo transporto stotelės yra labai toli. Bet mes už savo turimą biudžetą ir  nesitikėjome rasti sklypo, kuris turės visus privalumus.

Po vizito rimtai pradėjome svarstyti pirkti sklypą su statybos leidimu:

  1. Sutaupome labai daug laiko siekdami gauti statybos leidimą.
  2. Nereikia sukti galvos ir ieškoti tobulo namo projekto. Su sklypu parduodamas projektas nėra sudėtingas pastatyti. Pakankamai racionaliai išplanuotas. Dažnai sakoma, kad pirmas namas priešui, tačiau pagal projektą ir sklypo vietą, tikimės, kad jis puikiai tiks pardavimui, jeigu gyvenimas ten mums nepatiks.

Pradėję rimtai galvoti apie šio sklypo pirkimą, iki jo vykome piko metu, kad suprastume, kiek laiko užtruks grįžti į potencialius namus. Taip pat nuvykome darganota dieną, bei besileidžiant saulei.

Kuo dažniau nuvykome, tuo labiau patiko.

Kviečiame Grinės kaimynus prisijungti į Facebook kaimynų grupę.

Po savaitės su sklypų savininku susitarėme dėl sklypo pirkimo. 2020 lapkričio 17 dieną pas notarą atlikome sklypo pirkimo sandorį. Dėl karantino eilės pas notarą teko ilgai palaukti.

Tuo metu jau pradėjome domėtis namo statybomis.

Kas toliau?

Apie namo statybas išmanome nelabai daug. Be abejo, savo rankomis namo mes nepastatysime. Suorganizuoti patiems darbus kiekvienam etapui, taip pat nebūtų lengva. 

Nors paskyrę daugiau laiko, tai pavyktų padaryti, bet dėl to nukentėtų papildomi darbai. Padidėtų tikimybė prisidaryti daugiau klaidų, o prognozuoti statytų pabaigą būtų labai sudėtinga.

Pradėjome ieškoti namo statytojo internete. Sulaukėme labai skirtingų statybos kainų pasiūlymų. 

Vieni už pamatus prašė 7000 eur, kiti 12 000 eur.

Net atidžiau panagrinėjus pasiūlymus buvo sunku suprasti kainos skirtumus ir kokie paslėpti darbai neįrašyti, todėl nusipirkome namo sąmata ir keletą konsultacijų iš samatele.lt.

2 komentaras (-ai) “Sklypai Kairėnuose: Grinės gyvenvietė ir sklypai

  1. Geras! Buvome nusižiūrėję ir rimtai svarstėme pirkti šį sklypą. 🙂 Sveikiname įsigijus!

    Ar juda kelio, jungiančio grinę su kairėnų g., asfaltavimo reikalai? Kai domėjomės, vyko teisminai ginčai.

Parašyti komentarą

fourteen + twenty =