Pirmieji metai “Linkmenų ežeruose“

Pirmieji metai “Linkmenų ežeruose“

Dar neseniai miegojome be durų, daiktus laikėme sumetę į kampą, o picos tešlos kočiojimui naudojome tuščią butelį. Prabėgus pirmiesiems metams, mes ir vėl žiūrime televizorių atsisėdę ant grindų.

Buto atnaujinimas

Per pirmuosius metus supratome, kas namuose tikrai džiugina, o kur norisi įnešti „naujų spalvų“. Per visą tą laiką niekaip nesusitvarkėme miegamojo interjero detalių, bet dabar projekto vadovė jau mato šviesą tunelio gale ir tikimės išpildyti visas sugalvotas detales. Kai bus baigta – parodysime.

Pirkti Ikea svetainės baldus buvo strategiškai gudrus sprendimas – dabar svetainės baldus pardavinėjame,  o nuostoliai nėra dideli. Į kitas rankas jau iškeliavo kilimas bei sofa, eilėje laukia televizoriaus komoda.  Pagal planą kitą sofą turėjome parsivežti tą pačią dieną, tačiau prekyboje jos nebebuvo, todėl dabar televizorių žiūrime susėdę ant žemės.

Kodėl keičiame baldus? Iš funkcinės pusės viskas buvo gerai, tačiau supratome, kad norime daugiau erdvės kambaryje – todėl nauja sofa nebebus kampinė, kilimas bus šviesus ir mažesnis, televizorių pakabinsime ant sienos, o po juo atsiras mažesnis TV staliukas.

ikea sofa
Prasideda pertvarkymas

Buto draudimas

Pakeitėme namų turto ir civilinės atsakomybės draudėją. Be abejo, niekada neteko naudotis draudimu užsienio šalyse, bet Lietuvoje draudėjų elgesys nekelia jokio pasitikėjimo. Mokėdami draudimo įmokas, mes pirmiausiai perkame ramybę nutikus netikėtoms situacijoms, todėl perkant draudimo paslaugas aš noriu jausti pasitikėjimą draudimo įmone.

Nedarysime antireklamos ir neminėsime pavadinimo, tačiau gavus naują pasiūlymą besibaigiant draudimui, ilgo laiško apačioje buvo parašyta, kad apmokėjus sąskaitą sutartis įsigalioja 3 metams ir kasmet bus siunčiamos sąskaitos. Ir visa tai, tik mūsų patogumui. O jeigu nepamatote, kad netikėtai įsipareigojote 3 metams, turite kreiptis į draudimo įmonę ir rašyti prašymą dėl sutarties nutraukimo. Labai patogu ir tikrai nebandoma „prigauti“ klientų.

Sutartį pasirašėme su kita draudimo įmonę. Įdomus faktas – jeigu dviratį pavagia iš neįstiklinto balkono antrame namo aukšte draudimas negalioja, tačiau jeigu įrodoma, kad dviratis buvo prirakintas tame balkone, tada draudimo sutartis galioja.

Parkingas

Porą savaičių turėjome džiaugsmo ir parkavome automobilį savo rezervuotoje vietoje po stogeliu antrajame „Linkmenų ežerų“ etape. Reikia pripažinti, kad turėti parkavimo vietą yra didelis komfortas. Tačiau, nors ir buvo žadėta sutvarkyti parkavimo vietos dokumentus kovo mėnesį, deja šiuo metu dar negauname raktų nuo parkavimo stulpelių.

linkmenu ezerai 2 etapas

Nors antrojo etapo gyventojai rodo pyktį ir kaltina Realco vėluojančiu antrojo Linkmenų ežerų etapo namo pridavimu, tačiau sutartyje parašyta: Pagrindinės Sutarties sudarymo terminas ne vėlesnis nei 2018-06-01. Iki to laiko dar liko du ilgi mėnesiai. „Realco“ neteisingai pasielgė pasakodami apie ankstyvą pagrindinių sutarčių sudarymą, tačiau jie nori kuo daugiau ir greičiau parduoti. Mes suprantame II etapo Linkmenų ežerų pirkėjų pyktį, bet sutartis rodo, kad iš tikro vėlavimo nėra.

linkmenu ezerai parkingas
Ne į visas parkavimo vietas bus lengva patekti

Linkmenų ežerų trūkumai

Per savaitę sulaukiame bent poros laiškų su klausimais, kas „Linkmenų ežeruose“ nėra gerai. Visiems visada detaliai atsakome.  Bet niekada nekalbame, koks svarbus aspektas renkantis butą yra bendruomenė ir kaimynai.

Reikia pabrėžti, kad dauguma kaimynų yra sveikos nuovokos žmonės. Tačiau visada atsiranda dominuojančių ALFA, einančių prieš taisykles.

  • Pasikvieti draugus į svečius – tai negi eisi juos įleisti į uždarą kiemą, tegul jie visu svoriu perlipa per vartelius, kuriuos reikia tvarkyti kas mėnesį.
  • Neatsirakina šiukšlių aptvaro vartai – apsisuki ir meti viską kieme ant žemės.
  • Nemoki įeiti pro garažo duris – porą smūgių iš peties.
  • Surengi vakarėlį namuose, tau kaimynai iškviečia policiją. Kitą dieną pamokai kaimynus, kad jeigu norės sutrukdyti tavo vakarėlį, kad ateitų ir gailestingai tavęs prašytų nelaužyti triukšmo valdymo įstatymo.
  • Tavo šuo pakėlęs koją nužymi visą kiemą ir žolė suauga kuokštais. No problem. Kaimynų šuo loja – savininkai neprižiūri, šuo debilas.
  • Ir jau klasika tapusi pramoga – nuorūkas metu per balkoną.
linkmenu ezeru trukumai
Ar gali būti kas nors geriau už šiukšlinimą po savo langais?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + five =