Namų statytojai Vilniuje ir Techninės priežiūros vadovas

Namų statytojai Vilniuje ir Techninės priežiūros vadovas

Pirkdami namo sklypą dėl pačių statybų per daug galvos nesukome. Nebuvo aišku nei dėl namo sąmatos, nežinojome visų sąlygų dėl paskolos namo statybai. Nekėlėme sau termino, kada turime pradėti namo statybą.

Ar galima namą pastatyti patiems?

Mažai kas ginčysis, kad pigiausia namo statybos kaina gaunasi daugelį darbų atliekant patiems. Pinigų bus sutaupyta daug, naujų žinių ir patirčių įgyta daug, bet tuo pačiu, greičiausiai, laiko bus išleista irgi labai daug. O jei dar kažkas nepavyks iš pirmo karto…

Idėja prie namo statybos darbų patiems prisidėti fiziškai atmetėme iškart. Nei vienam šeimos nariui įkalti tris vinis tiesia linija nebūtų lengva užduotis. Laiko mokytis statybos darbų taip pat neturime. 

Antrasis variantas – organizuoti statybų darbų etapus patiems. Surandame brigadą pamatams, kitus specialistus mūro darbams ir taip toliau. Tokiu būdu statybos kaina turėtų būti mažesnė nei perkant viską iš vienų rankų. Galima neskubėti su darbais, kiekvienam etapui randant optimaliausia kainos ir kokybės santykį.

Dėl pamatų įrengimo išsiuntėme 5 užklausas. Pamatų kaina buvo nuo 7000 eur iki 12000 eur. Vieni pasiūlymus pateikė su detaliu aprašymu, kiti tiesiog parašė 9700 eur. Trumpai ir aiškiai.

Draugai statosi namus ne Vilniuje, tai kainos truputį mažesnės.

Gavus skirtingus pasiūlymus tapo aišku, kad ieškojimas kas gali atlikti skirtingus statybos etapus, kainuoja nemažai laiko. Reikia ne tik siuntinėti užklausas ir gilintis į atsakymus, bet ir derėtis. Bet statyti namą tokiu būdu rimtai svarstėme. Be abejo, pagrindinis argumentas – tai galimybė sutaupyti.

Namų statytojai Vilniuje

Tuo pat metu užklausas dėl namo statybos išsiuntinėjome ir įmonėms, statybos brigadoms ar rangovams dėl pastatymo iki rakto. Neturime jokių pažįstamų, kas užsiima namų statybomis Vilniuje, tai rangovo ieškojome tiesiog internete.


1. Surandame potencialių statytojų įmonių pavadinimus, vardus ir telefono numerius.

2. Prisijungiame prie Facebook statybos grupių ir pagal visus turimus duomenis ieškome atsiliepimų. Tikrai ne apie visus rasite kažkokios informacijos. Taip pat reikia nepamiršti, kad žmonės dažniau dalinasi blogomis patirtimis, nei geromis.

3. Sumažinę pasirinkimų skaičių po atsiliepimų analizės, siunčiame užklausas dėl statybos kainos ir termino pasiūlymo.

Jeigu pamatų rėžiai buvo 5000 eurų, tai dėl dėžutės statybos kainos skyrėsi ir 20 000 eurų (be abejo, skyrėsi tam tikrų medžiagų panaudojimas, sulaukėme pasiūlymų dėl tam tikrų pakeitimų ir t.t.).

Gavę skirtingus pasiūlymus pradėjome skaičiuoti, kad patiems organizuojant atskirus statybos darbus, mes investuosime tikrai daug laiko, o tai sutrukdys dirbti papildomus darbus. 

Taip pat organizuojant darbus patiems, bus sunkiau sukontroliuoti riziką dėl klaidų ir broko. Be abejo, kiekvienam etapui galima samdytis statybos priežiūros vadovą, bet didžiausia atsakomybės dalis lieka ant mūsų pačių pečių.

Išsirinkome 3 namų statytojus ir susitarėme dėl susitikimo. Po susitikimų nusprendėme, kam patikėsime savo pirmo namo statybas. Apsispręsti nebuvo lengva, ar pasirinkimas buvo teisingas – parašysime.

Po sutarties pasirašymo, pirmą kartą pagalvojome, kad visai realu persikelti 2021 metais.

Techninės priežiūros vadovas

Visi namų statytojai savo internetinėse svetainėse rašo, kad jų pagrindinė misija sukurti svajonių namus, į kuriuos gera grįžti po dienos darbų. Paprasčiau sakant – parduoti kuo daugiau, uždirbti kuo daugiau. Dėl to visai naudinga turėti nepriklausomą ekspertą, kuris padeda statybos eigos metu.

Namo statyba susideda iš labai daug skirtingų darbų ir medžiagų, todėl suklysti galima net ir nesiekiant specialiai kažkur sutaupyti arba darbus atlikti greičiau.

Nepaisant visų pastangų sutaupyti, namo statybos biudžetas bus didelis, todėl nusprendėme nepagailėti pinigų ir statybos techninei priežiūrai.

Procentaliai lyginant su viso namo kaina, techninės priežiūros vadovo atlygis tikrai sudarys nedidelę išlaidų dalį. (Kadangi statybos darbai jau prasidėjo, galime pasakyti, kad nuo pirmo etapo džiaugiamės, kad statybas prižiūri ir tikrina žmogus, kuris tame turi patirties.)

Techninės priežiūros vadovas padeda sutikrinti reikiamus medžiagų kiekius, prižiūri vykdomus darbus, po tam tikrų darbų statybos rangovas turi laukti techninės priežiūros vadovo patikrinimo ir informavimo, kad galima tęsti kitus darbus.

Nors pradėjus domėtis namo statybomis, apie techninės priežiūros specialistą net negalvojome, tačiau dabar džiaugiamės sprendimu!

Rangovas dėl statybų kokybės atsakomybe pasidalina su technine priežiūra, todėl labai tikimės, kad tai leis sutaupyti laiko išvengiant klaidų, taip pat patys jausimės užtikrinčiau, kad darbai bus atlikti kokybiškai.

Tikrai nesitikime, kad statybos praeis kaip per sviestą. Patys labai daug skaitome apie įvairius sprendimus, konsultuojamės su įvairiais specialistais.

Viena mintis “Namų statytojai Vilniuje ir Techninės priežiūros vadovas

  1. Sveiki,

    būtų labai naudinga jeigu pasidalintumėte rastų įmonių sąrašu ar bent kurias rimčiau svarstėte. 🙂

Parašyti komentarą

2 × one =