Dažų paieška ir sienų glaistymas

Dažų paieška ir sienų glaistymas

Spalvos pasirinkimas

Renkantis sienų spalvą reikia įvertinti apšvietimą, baldus, mėgstamas spalvas ir Feng Shui. Visą butą, tiksliau tuos du mažus kambarius, dažysime viena spalva F399 Akrit. Spalvos pasirinkimas, ko gero, buvo greičiausias sprendimas per visą buto įrengimo patirtį. Teko matyti du butus, išdažytus šia spalva, ir abu jie mums atrodė tikrai gerai.

spalvos kodas
PRO salone mums pademonstravo iš ko susideda mūsų pasirinkta spalva.

Glaisto ir dažų paieškos

Tik pradėjus įrengimo darbus ir  lankant skirtingas parduotuves supratau, kiek dar daug Vilniaus vietų neatrasta. Ir kiek daug informacijos mes nežinome . Dažų rekomendacija pirmiausia atėjo iš mūsų brangios dažytojos (brangios ne meilės, o pinigų prasme).

  • Pirmiausia sužinojome, kad bandymas gudrauti ir pirkti silpną ir pigų glaistą, bet dažyti kokybiškais 1 klasės plaunamais brangiais dažais, gali baigtis liūdnai. Kokybiški dažai džiūdami stipriau traukiasi ir gali atsilupti nuo silpno glaisto paviršiaus.
  • Naujas namas taip turi tikimybę vaikščioti, todėl siūlėms geriau naudoti elastingą  (armuojantį) glaistą. Žinoma, glaistas namo judėjimo nesustabdys, bet gali apsaugoti sienas nuo įtrūkimų.
pro tak glaistas
Lankstus siūlių glaistas

Aplankius nemažai parduotuvių, pasitarus su dažytoja, kaimynu ir savimi nusprendėme, kad glaistą, gruntą ir dažus pirksime vieno gamintojo. Taip galima nuolaidą gauti, nereikės pritrūkus kažkokių medžiagų važinėti po skirtingas vietas ir mano subjektyvus argumentas – naudojant vieno gamintojo medžiagas, jos tikrai draugaus tarpusavyje.

Dėl  asortimente turimo elastingo siūlių glaisto ir plaunamų dažų su stiklo keramikos užpildu (tokie dažai turi daug mažesni paviršiaus grublėtumą, nei paprasti matiniai dažai) pasirinkome lietuvišką PRO produkciją. Nuvykę į PRO saloną, sužinojome, kad esame ketvirti klientai iš „Linkmenų ežerų“.

Salone mums pademonstravo, kaip nuo dažyto paviršiaus lengvai nusivalo markeris. Pažadu išbandyti tai namuose.

Sienų glaistymas

Glaistymas ir dažymas man atrodo beprotiškai sunkus darbas, tačiau rašant šitą įrašą meistrai per 5 dienas jau buvo paruošę sienas dažymui. 

Sienos buvo nugruntuotos su giluminiu gruntu. Per pusantros dienos siūlės ir gipso medsraigčiai buvo nušpakliuoti PRO.TAK glaistu. Mus patikino, kad jis yra elastingas, todėl judant namui mažėja tikimybė, kad lubos sutrūkinės. Su tuo pačiu glaistu buvo priklijuoti ir kampai.

Dėl lubų įtrūkimo jaudinuosi labiausiai, nes jei taip įvyks, galėsiu kaltinti tik save.

pro.tak siulems

Kitos dvi dienos buvo skirtos glaistymui. Renkantis glaistą sienoms, pardavėjas įspėjo, kad ruošiantis sienas dažyti pirmos klasės, plaunamais dažais, reikėtų rinktis tvirtą glaistą. Jo sukibimas su paviršiumi yra didelis, jis atsparesnis mechaniniams pažeidimams, bet svarbiausia, kad išglaisčius tokiu glaistu bus galima perdažyti sienas, jų neskutant.

Deja, meistrai ne visada džiaugiasi tvirtais glaistais, nes jie sunkiau šveičiasi. Bet namus darome sau, o ne pagal meistrų pageidavimus. Mūsų meistrai šveis rankomis, todėl dėl šveitimo bėdų turėtų nekilti. Jie jau anksčiau buvo dirbę su PRO Universal glaistu.

pro universal glaistas
Sunešti glaistą nebuvo lengva, bet vistiek nėra nieko baisiau už gipso kartono nešimą.

Mūsų beveik 44 m2 butui iš viso prireikė 4 kibirų po 28 kg glaisto. Džiaugiuosi, kad meistrai pakankamai tiksliai apskaičiuoja medžiagas ir nereikia pusę kibiro glaisto nešti dovanoti kaimynams.

linkmenu ezerai glaistymas
Džiūnant glaistui sienos bąla

Šią savaitę pradėsime dažymo darbus!

7 komentaras (-ai) “Dažų paieška ir sienų glaistymas

  1. O man meistrai aiskino kad glaistas visai nesvarbu koks, nes jis uzdengiamas dazais. Idomu ka dabar sakys :((

    1. As savo namams glaista rinkausi atsakingai. Anksciau nuomuotame naujos statybos bute dazai nuo sienu kai kur buvo atsoke (ypac prie palangiu, ten kur kartais kaipiasi kondencatas). Issiaiskinau, kad taip nutinka del silpno glaisto, kuris lengavai igeria dregme, suminksteja ir dazai nuo jo tiesiog atsoka… Dabar aisku, kad visos medziagos yra svarbios, ne tik tos, kurios matomos plika akimi…

      1. Man rodos visi tie atšokimai yra meistrų klaidos, kad nepalaukė kol išdžius normaliai arba darė ant durniaus. Neteisčiau glaisto per anksti.

  2. Ka reiskia “plaunami dazai”?? Juos galima plauti su cheminiais valikliais? Gal teko dometis, ar yra tokiu atspariu dazu, kuriais galima dazyti virtuves siena tarp spinteliu?

Parašyti komentarą

17 − 10 =